59
Melyik a legjobb?
  • Schwarz
    #19
    nálam nincs wifi, kábel megy a szomszéd lakásba :)
  • shabba
    #18
    MT-nél ezek voltak eddig:
    Siemens, két széria is volt
    Telindus 1111 ADSL bridge
    Dialcom 1600 ADSL bridge
    D-Link DSL 360T (többféle hw verzió)
    Huawei MT800u-T ADSL bridge
    Askey RTA1310B ADSL bridge
    D-Link DSL-360R (ez a legutóbbi nagyker rendelése MT-nek)

    http://www.vivanet.hu/vivanet/akciok/modemoldal.gwc

    http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/039adslmodemek/adslmodemek.htm

    Hungarotelnél, Invitelnél, Monortelnél: Thomson,Alcatel,ZTE,Ericsson modemekre emléxem, utána lehet nézni a neten pontosan milyen modellek is voltak.

    Guglit használva elég hamar megtalálni azokat a cikkeket amik az egyes rendelt szériák hibajelenségeihez kötődnek.

    Modemet jellemzően szolgálató adja, esetleg tőle megvásárolhatod kedvezményes áron. Ha külön veszed kis tételben akkor elég drága, 15-25ezer körül van egy brand(pl. Zyxel,Allied Telesis) modem/bridge vagy modem/router. Wireless opcióval már 30-40e felé jár az árcédula, egy residental gatewayért meg elkérnek akár 60-80 ezret is.
  • bon
    #17
    Nekem Telindus 1111-em van. Nagyon minimálisan melegszik, stabil jószág. A mostani d-linkekhez képest nagy böhöm fekete doboz. Kulturált kinézettel. A szolgáltatóé (t-online)
  • Me0w
    #16
    Siemens XPressLink
    Melegszik, de nem tulsagosan
    Feher
    Nagy bohom
    Szolgaltatotol (Enternet)
  • Denniske
    #15
    Wifi rulz... én se láttam már egy ideje a modemem és a routerem:)
  • Random work
    #14
    Na ja nekem is az volt wifi router és kész. :D

    Panelban a fölöttem lakó is az én netemet használta mivel ő volt a közös képvíselő így eltekintett pár havi közös költség befizetésétől. :D A kedvesemnek is van laptopja ő is csak úgy használta wifin meg én is mert az alaplaphoz adtak wifi kártyát. :D
  • Schwarz
    #13
    Dialcom 1600 van, fel van hajítva egy polcra ahol a modem meg a router van folyamatos üzemben... hogy melegszik-e? nemtom, két éve nemláttam ;)
  • Random work
    #12
    Nekem olyan volt, hogy mikor a dinamikus IP miatt újra csatlakoztam akkor beragadt a régi IP és nem engedett kapcsolódni. A módszer az volt, hogy ki kellett húzni a gépet meg a modemet is (kikapcsolás nem volt elég) és várni pár percet. Ez ritkán fordult elő nem volt vészes.

    Nem tudom, hogy ez helyi gond-e vagy minden modemnél előfordul.
  • DJviolin
    #11
    Nekem D-Link DSL-360T-m van. A tapasztalatom vele, hogy eléggé stabil, jó modem. De van egy apró kis probléma, ha teszemazt áramszünet van, akkor amikor újra visszajön az áram, akkor ugyebár keresi a hálozatot, vagyis a számítógép közötti kapcsolatot (nem fontos, hogy be van-e kapcsolva a gép, vagy nem). Namost ez úgy történik, hogy villog egy pár másodpercet, és utána világít folyamatosan az ADSL lámpa (ez a jó). De néha nem sikerül rákapnia, és néha csak 5perc után, vagy volt olyan, hogy csak pár óra után sikerült megtalálnia a kapcsolatot. Nemtom mitől függ, mert néha 5 másodperc után is rákap.

    A tanulság:
    Áramellátást és a számgép közötti összeköttetést nem érdemes baszogatni, ha hamar akarunk netelni. :) Ergo, ne nyuljunk hozzá. :) De ha villámlik, akkor nyugodtan húzd ki, az esetek többségében pár másodperc után rákap.
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Én hatezerpárszáz forintért megvettem a szolgáltatótól, az enyém.
  • Random work
    #9
    Mind melegszik hiszen dolgozik szerintem nem kell a modemmel törődni ha nem szakad meg és jön rajta a kért szélesség akkor nem kell vele törődni. Amúgy meg olyat kapsz amilyet adnak és kész szóval meg van kötve a kezed.

    Nekem 2 évig megállás nélkül ment egy dialcom semmi problémám nem volt vele.
    Most nincs netem, de hamarosan az új lakásban is lesz a modem az egyetlen ami nem izgat mert ha elromlik kicseréltetem amúgy meg eldugom és kész.

    Amúgy nem tudom mi a valós áruk ennek, de a szerződésemben valami 50ezer fölötti árat kellett volna pengetnem ha elhagyom és nem tudom leadni. Szerintem ez kicsit túlzás, de ha igaz akkor még inkább nem akarok venni külön.

    Na meg ha adnak akkor most mit akciózzak én másikért csak fölösleges bonyadalom a szolgáltatóval.
  • corleone
    #8
    Egyébként az Interware egy D-Link DSL-360R-t akar rámsózni és mindenki azt mondja, hogy egy hőerőmű. Hallott valaki olyan modemről, ami nem melegszik, max. kicsit langyos?
  • BiG G
    #7
    Az nem fogja zavarni egyik modit sem, aki be akarja zárni... mondjuk nekem teljesen mindegy hogy most eggyel több ilyen topik van vagy sem.
    peace
  • corleone
    #6
    Az ADSL szolgáltatásról vannak topikok, magáról a modemről nem találtam. Sem itt, sem máshol.
  • Sir Quno Jedi
    #5
    D-Link DSL-360R
    melegszik (eléggé, de kit izgat)
    ezüst+szürke+zöld (dizájnos, ezüst házhoz passzol)
    kicsi (mint egy régi walkman)
    szolgáltatótól (Externet)
  • Killgore
    #4
    Ezek.
  • BiG G
    #3
    Amúgy szinte teljesen biztos, hogy zárják ezt is, mivel van egy kisebb kupac adsl-es topik... :I
  • BiG G
    #2
    Nekem D-Link DSL-360T-asom van, valamennyire melegszik, de nem vészesen, pedig mindig be van kapcsolva, akkor is ha a gépem nem. Színe teljesen alap, kétszinárnyalatú szürke, meg egy kevés kékes rész... Nemsok helyet foglal, a gép mellé állítva, pont elfér a monitor és a gép között, nem zavaró.

    Az ADSL szolgáltatótól kaptam, de máshonnan nem is tudtam volna szerezni, mivel ADSL modemet csak szolgáltató adhat ki, boltban nem forgalmazzák... Legalábbis nekem ezt mondták, máshonnét is ilyet hallottam.

    Melyik a legjobb? Szerintem sok különbség nincsen, bár ezen kívül még másmilyenem nem volt... megbízható olyan szempontból, hogy nem kapcsol szét, állandóan tartja a sebességet, ennél több nekem nem kell.
  • corleone
    #1
    D-Link DSL-360R
    D-Link DSL-360T
    Dialcom 1600 ADSL Bridge
    Huawei MT800u-T
    ...stb.

    Tapasztalatok a modemeddel kapcsolatban.
    Melegszik, vagy nem? Milyen színű? Mekkora helyet foglal?
    Az ADSL szolgáltatótól kaptad, vagy külön vetted?