15
  • Blasta
    #15
    Húha. Okéakkó
  • Princeman
    #14

    Hát a keresőjét egy Mosin Nagantról szedték le?:D:D
  • usererror
    #13
    Hát nem is tudom. Kapsz egy aránylag gyengel LCD kijelzőt, amihez párosul egy keresőnek nevezett kisméretű kukucskáló. Ez már elég ahhoz, hogy ha gépet keresnék, lehúzzam a listáról.
  • Möci
    #12
    Két éve nyúzok egy S7000-t, de nem cserélném le egy S9500-asra.
    A P880-as "- nem túl szép külső"-jével kapcsolatban meg csak annyit, hogy FIAT MULTIPLA-m van (hét éve). Ritka ronda egy jószág, viszont eszméletlen komfortos és ergonomikus. (A gyerekeim annakidején elnevezték "Chokito" autónak.)
    Ez a "Chokito"-ság úgy érzem a Kodak Easyshare P880-ra is igaz.
  • ttt ttt
    #11
    ,mármint a P850 áránál.
  • ttt ttt
    #10
    Nekem P850 van, és az említett "hiányosságok" ebbe be lettek építve. Értsd; 12x zoom, kézremegés kompenzáció, kevesebb gomb :), 237 000 pixel mindkét lcd, tehát akinek ez kell van, jah és olcsóbban. Viszont "csak" 5Mpixeles, nincs rajta kézi zoom/fókusz gyűrű, de ez amúgy a P880-n is inkább kuriózoom :).
    A makróban szintúgy bizonytalan fókuszú és 400 a max ISO, de ez a két "rossz" tulajdonsága számomra elfogadható.
    Én pl. pont emiatt a desing miatt választottam, mert pont úgy néz ki mint egy fényképező, nem pedig egy bankkártya tartó, fekete ami nekem jobban bejön, mint az ezüst.

    Tubust lehet hozzá kapni és azzal + egy nagyítóval már elég jó makrókat is készítettem. Persze tudásomhoz képest, mivel nem vagyok hozzáértő fotós.

    Ha jól emléxem az S9500 azért még jó 40eFt-al drágább is.
  • Loál János #9
    AZ S9500 kategóriáján belül mindent ver képminőségben, gyakorlati tapasztalataim szerint (december óta van).
  • maestro85
    #8
    Az ára nagyon baráti, a tudásához képest, amit hiányolhat belőle az ember szerintem a nagy zoom meg a remegéskompenzáló. Én ezt néztem mki hogy majd ilyet szeretnék, mert 110e max újonnan amennyiért lehet látni. A teszt, meg szerintem eléggé szubjektív lett sok helyen, egy épkézláb tesztelő nem engedhetné meg magának. Fuji 9500 csak 15e körül dragabb, de az nem is csinál annyira jó képeket. Nagyon részletszegényke a sok zajtalanítási algoritmus miatt, gyakorlati tapasztalataim szerint (havernak van). Bár lehet én vagyok maximalista. :) Hát igen... még mindig inkább canon EOS szeretnék annak van minősége, csak pénzem nincsen rá :D
  • BiG G
    #7
    közel sem vagyok profi sőt, de az elméleti dolgokkal tisztában vagyok... aki meg nincs, az ne fikázzon...
  • szacsi
    #6
    hirtelen de profi lettél te is :O
  • BiG G
    #5
    jó, akkor most hasonlíts össze egy fz7-essel, és ezzel készített telefotót. Egy az hogy ennek nagyobb a nagylátója, kettő, hogy mivel nem zsúfoltak bele 12x-es zoomot sokkal (értsd sokkal de sokkal) szebb képeket készít ezzel az objektívvel a gép, nem olyan kompromisszumos, mint bármelyik ultrazoom.... (mivel ott a 10-15x-ös zoom-ért relative szar képminőséget kapsz)

    "a baszott nagy kilógó szar" másnéven az EVF, ekkora hozzáértéssel inkább vegyél egy HP kiskompaktot, jobban fogsz neki örülni
  • Lateralus
    #4
    Ez a gép mellesleg a 2006-os iF nemzetközi dizájn díj egyik nyertese.
    :)
  • Galy
    #3
    nem értem, miért mondjátok csúnyának, nekem rögtön a H2 jutot róla eszembe :)

    H2
  • mikloss
    #2
    5,8-szoros optikai zoom az l*fasz a mai világba... 12-szeres kellene minimum...
    A kinézete az elmegy csak az a b*szott nagy kilógó rész a tetején nem tetszik.
  • BiG G
    #1
    "- nem túl szép külső"
    Szépen fogalmaztál, gyakorlatilag ennyire hót' ronda szart már rég nem láttam digitális fényképezőgép címen.
    Amúgy a 24mm jó, képminőség detto, zoom endnek elég a 140mm, szóval a külsején kívül sok baj nem lenne a géppel, ára is elfogadható

    de ahogy kinéz az kritikán aluli :C