29
ez már megér egy új témát...
  • kisgyerek20
    #29
    Nálam is megy a kékhalál és én is úgyérzem ,ohgy alaplap csere lesz. Vagy esetleg alaplap frissítéssel megoldható a probléma? Ugyanúgy kmixer.sys-el volt kékhalál meg win32k.sys-el, néha azt is ki szokata írni, hogy nincs elég hely a háttértárolón meg ellenőrizzem a hardvereket.
  • Braveheart
    #28
    Na, végleg lezárult a probléma: Alaplapot kellett cserélni. 2 évig próbálkoztunk mindennel, hátha megjavul, ram csere, driverek stb, semmi. Vettünk egy új alaplapot, rögtön megjavult. Érdekes. Win 2000 alá elég volt egy patch. Xp-hez ki se adtak ilyet. Microsoft rulz.
  • ssolitude
    #27
    Milyen konfig?
  • Braveheart
    #26
    Helyzetjelentés... hétfő óta bent volt a gépem szervizben. Azt mondták a 3 régi ramom nem fér össze. Ok, kicseréltem őket egy db 1gb-osra. Ma mondták, hogy mehetek érte, a 3D mark 8 órája nem fagyott. Ok, hazahozom a gépet, játék indít, 5 perc után kmixer.sys ... Lassan 50ben van a gép és nem javult meg még mindig
  • Braveheart
    #25
    Vettem új hangkártyát, videókártyát meg ramot a gépbe, semmi sem változott... lassan tényleg kifogyok az ötletekből. Egyedül az alaplap a régi még, pont az a hibás? Hülyét is fogok kaptni, ráköltök sok ezret a gépre és pont az marad benne ami hibás...
  • Braveheart
    #24
    jah most meg is próbálom... holnap meg viszem haverhoz a gépet holnap, cserélgetős módszert alkalmazzuk
    ha megoldottam leírom ide hogyan, hátha vkinél előjön ez a probléma még
  • Dave9214
    #23
    arra nem gondoltál hogy a szoftver foyamatosan potolja a szükséges filekat?
    eccerű, fullon, veddki a hangkártyát, töröj minden ami a hnagkártához kacsolatos vele, a registert is...., és ugy probáld!
  • Braveheart
    #22
    Kipróbáltam vmit: letiltottam a hangkártyát, elidnítottam 2 játékot, mindegyik ment kb 1 óráig, aztán szabálytalan művelettel kilépett. Ezenkívűl megpróbáltam letörölni a kmixer.sys filet, de ugyanúgy kifagyott, cask épp a hang akadt be és nem kékhalál volt. Restartkor pedig visszakerült vhogy a file a helyére. Lehet elviszem a gépem egyik haveromhoz, aztán kicserélem a videókártyát, meg berakok egy hangkártyát is. Az integrált hangkártya nagyon gyanús ugyanis.
  • Aspyrin
    #21
    Érzem a dühöd, vedd el a kardod
  • Dave9214
    #20
    az nálam is bevált!, keresés elött, 1 gb rambol 430 volt szabad, ahogy lefutattam, 250 hibát talált, és egyből gyorsabb is lett a gépem, és a 730 mb re ment fel a szabad memoria!
  • biomage
    #19
    mielött bárki is elinditaná az error doctor csak full versioson fog tudni javitani
    igy csak megkeresi a problémákat és kész
  • biomage
    #18
    van két jó ötletem vagyis két program
    azerror doctor és a TuneUp Utility 2006
    amiota használom ritka a kék halál
  • Dave9214
    #17
    szervizbe vitted már?
  • Braveheart
    #16
    Kösz most már csak segítőkész és hozzáértő emberekre lenne szükség!
  • Pheel
    #15
    Engem meggyőztél. Marad. ;-)
  • Nuxa
    #14
    Nekem mindig a run32.dll filével van a gondom, ha valakit érdekel.
  • Braveheart
    #13
    A windows topikban már rákérdeztem és finoman szólva nem volt sok segítőkész emberke ott.
    Ezenkívűl ma 2-3 órát töltöttem külföldi oldalak olvasgatásával, de nem lettem sokkal okosabb. És ez nem tegnap jött elő, hanem egy éve, és a külföldi fórumokból ítélve jópárszor előforduló hiba.
    Ezért reméltem hogy talán itt valaki, aki ért a gépekhez tud segíteni. Ha a jövőben vkinek ugyanez a baja, már legalább lesz hova fordulnia. Nem?
    Persze ha nem értetek egyet akkor miattam zárhatjátok... mondjuk ezt is meggondoltam 3X hogy nyissak-e ezétr új topicot és úgy gondoltam megéri.
  • Pheel
    #12
    Csak várok egy értelmes válaszra. Nehogy igaztalanul zárjam be ezt a hiánypótló témát, ami nem fér el a windows topikban.
  • Aspyrin
    #11
    Maradjunk egálban ;-)
  • Garfield
    #10
    Ezzel többre megy.
  • Aspyrin
    #9
    Most önmagaddal viaskodsz? :)
  • Pheel
    #8
    Miért ér ez meg egy új témát? Azért, mert nálad ettől fagy az XP?
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Másik hangkari?! Enyémben is kettő van biztonság okáért.
  • Aspyrin
    #6
    Kicsit morbid, de ha van időd mazsolázz :)
  • Braveheart
    #5
    Nekem ez a probléma már 1 éve előjön... nagyon idegesítő, netezésen kívül szinte semmire sem tudom használni a gépet. Van vkinek ötlete hogyan oldható meg? Drivercsere, ramcsere nem segített.
    Amúgy ha jól értelmeztem, akkor a hangkártyával van kapcsolatban.
    Kmixer=Kernel Audio Mixing System
  • jefferson83
    #4
    Ez egy jó megoldás :)) Egyébként nekem is volt-van hasonló problémám :(
  • Sanyix
    #3
    Ha kikapcsolod az újraindulást akkor kékhalálozik. Ugyanis az M$ így intézte el, hogy ne lássunk kékhalált, hogy rögtön újraindítja a gépet, és alapból ez engedélyezve is van.
  • gameplusz
    #2
    Nekem csak alap újraindul, kékhalált xp alatt 2x láttam, nem igazán figyeltem még erre... =)
  • Braveheart
    #1
    Sziasztok! Egy érdekes problémáról szól a téma. Megnéztem, nincs hozzá külön topic, pedig megérdemli a figyelmet, mert nem egyéni eset.
    A lényeg az az, hogy a számítógép ha hangkártyát vagy videókártyát használ kékhalálozik véletlen időközönként, ált. különböző kódokat kiírva, de a kmixer.sys mindig ott figyel.
    A korábbi windowsokhoz volt patch? xp_hez sajna nem készült még
    találkozott vki hasonló problémával? talált rá megoldást?