22
  • blackgamer
    #22
    Nézzen szét a térben! cikk az origon
  • Basic
    #21
    A REALVIZ Stitcher mivel tud többet, mint az Autopano Pro? Mert jóval többet foglal, és én eddig csak annyit vettem észre, - a kisebb plusszok kivételével - hogy exportnál egyből levet quicktime vr-be exportálni. Arra lennék kíváncsi, hogy van e valami óriási különbség, amiért érdemesebb a Stitchert használni.
  • G_ArchAngel #20
    360°-os panoráma = körpanoráma (legalábbis vidéken...)
  • Blasta
    #19
    A kérdésedben már ott a válasz:
    azt a panorámát 360 fokos panorámaképnek nevezzük, nem gömbpanorámának.
  • Cat 02 #18
    váá most jöttem pont vossza és sikerült csinálnom pár xar panorámát :D

    de gömbpanormát úgy is lehet hogy felül meg alzul nincs semmi és 360 fokbna körbe lehetr menni . vagyn em ? :D
  • akyyy
    #17
    nagoyn jó cikk holnpa hasznás is fogom lehet venni!:)
  • Roli
    #16
    megnézem, nagyon szépen köszönöm!!
  • nimfas
    #15
    Autopano Pro 1.2.1.
  • kovpisti
    #14
    REALVIZ - Stitcher
    Nekem sikerült vele készíteni gömbpanorámát, de a quicktime konvertálásnál volt gondom mert nem vásároltam meg, csak crackeltem.
  • Roli
    #13
    Valaki tudja annak a proginak a nevét, ami gömbpanorámát készít?
  • gnar killer
    #12
    mostanság kezdtem el ismerkedni ezzel szal pont jókor jött ez a cikk :3
  • mikloss
    #11
    ááá nálam a kézből kivitelezhetetlen lenne egyszerűen annyira remeg a kezem... az átlagosnál kb kétszer jobban de viszont fele annyira mint egy Parkinson-kórosnak!
  • silentb
    #10
    Nekem is ilyen ppici állványom van de nem nagyon használtam még ilyenre inkább kézből próbálkozok.
  • mikloss
    #9
    Mondjuk ezekhez a képekhez nélkülözhetetlen egy jó álvány. Sajnos nekem csak egy kis 15cm-es van de nagyon megtetszett a dolog és lehet beinvesztálok egy nagyba is.
  • den
    #8
    Ez karaj kép! ;)

    Ja, és a szerzőnek, jó téma, jó írás!
  • silentb
    #7
    Majd el felejtettem a gép OLYMPUS C-740 UZ a program a Panorama Maker 4.0 és 8 képből áll.
  • den
    #6
    A Panorama Factory-t meg a PTGuit nagyon tudom ajánlani, döbbenetes, miket lehet velük kihozni még a kézből kapkodva csinált, automatamódban felejtve készült képekből is! Az első 1-2 panorámát végig kell szenvedni, amíg megtanulod, hogy hogy is megy ez az egész, de utána remek szórakozás. Magas épületeket is tök jól le lehet fényképezni 2-3 fogásból anélkül hogy pl ki kéne állnod az úttestre, de pl ingatlanhirdetésen is nagyot tud dobni már egy 2-3 képből összerakott panoráma is a semmitmondó normál képekkel szemben.
    Hajrá!
    Esztergomi panoráma
  • silentb
    #5
    Én is próbálkoztam már panorámafotó készítésével a makró mellett nekem így sikerűlt egy horgászat alkalmával: HORGÁSZPANORÁMA
  • mikloss
    #4
    Tök király lett! megcsináltam életem első panoráma képét igaz csak itt benn a szobába 3 képből de akkoris A canon progiját használom a PhotoStitch-et nagyon könnyű a kezelése!
  • mikloss
    #3
    Jó kis cikk, csak annyit tudtam hogy van a gépemen (Canon A610) panoráma funkció de nem tudtam mi a lényege most biztos kipróbálom, már csak egy jó kis progi kell hozzá :)
  • nimfas
    #2
    Autopano Pro 1.2.1. én ezt találtam használhatónak, bár a többit nem próbáltam, okosság van a neten hozzá. Én egy Balcsis panorámát csináltam... 21 kép egymás mellett :-D
  • Roli
    #1
    Nekem már egyre jobban sikerülnek a panorámák, a Photoshop szépn illeszt, tudom ajánlani. Photo Merge néven van benne CS és CS2-ben legalábbis. Bár néha elég durván elrontom a képeket. A gép panorámájával csinálom a nyersanyagot. A Canon-os PhotoSticher is elmegy. Valóban szépek a panoráma képek!

    Gömbpanorámához ki tud mondani egy progit? Ilyet is szeretnék kipróbálni!! :DD