2459
Portal
  • RYO21
    #2099
    És aztána bból hogy lesz kép? Rádió lcd képernyőjén megjelenik? :D
  • Aquir
    #2098
    Pedig a portálos meg az időre menős sem egyszerű Aperture fokozaton :) Igen a least steps is nehéz, mindent meg kell tenned hogy azt is aranyra tudd megcsinálni.

    A liftből mindig(!) egyből portálba ugorj - ezt 2 lépéssel meg lehet tenni, innentől padló-portálokban ki-be "lebegve" mozogj addig amíg csak lehet :)
  • D4v3
    #2097
    A least steps-es acsikat hogy lehet megszerezni? A portálos meg az időre menős az megvan lassan mindegyik pályán, de a steps-es nehéznek tűnik nagyon :(
  • Aquir
    #2096
    Minden egyes(!) szobában, sőt a "Cake" után is! - rádiójeleket kell fogni, gondolom kitalálod mivel :) Az első, amit használnod kell, az ébredéskor ott van:)
  • Aquir
    #2095
    Letöltöttem és végig játszottam a Prelude-ot. Nagyon karaj története van.
  • Zomil
    #2094
    egy mod, ami a játék elötörténetét meséli el, ahogy egy mod készitö elképzeli :)
  • RYO21
    #2093
    Mi az a prelude? Valami kieg?
  • MerlinW
    #2092
    Én most a Prelude-al szenvedek megint. Kemény..:)

    Ezek a Transmission cuccok hol/mikor vannak/jönnek elő? Én nem találkoztam velük.
  • Aquir
    #2091
    Nah végül most végeztem mindegyikkel :) Ezzel az összes challenge pálya Aperture Science fokozatra és a játék 100%-ra megvan.




  • Aquir
    #2090
    Vannak Morse-üzenetek is, de a többinél SSTV (Slow Scan Television) átfejtéssel (képek kódolása rádiójelben) igen, láthatóvá tették az üzeneteket.
  • RYO21
    #2089
    Ezt a hangefektes dolgot nem nagyon értem. Az ilyen "bzzzt"-es hangokat felvették és átkonvertálták jpg-be?
  • tomonor
    #2088
    valahogy az a gyanúm hogy a prequel a half life egyik epizódjában fog játszódni
  • Aquir
    #2087
    Le is írtam hogy utána játszódik.
  • tomonor
    #2086
    nem, a portal 2 kb ezer évvel a portal után fog játszódni.
  • Aquir
    #2085
    igen ebben az évben volt, néztem
  • Zomil
    #2084
    valóban nagyon jól összerakott mod :)

    Aquir: Nemtudom tudod-e, de ezt az achievement-et pár honapja tették be a portal 2 bejelentése elött :)
    Amugy a történetröl kb. annyit tudni, h a portal 1 után fog játszodni, elötörténetröl nem tudok.
  • Rayden02
    #2083
    Mindegy,most már sikerült megcsinálnom,hála a -refresh <rate> parancsnak!
  • Aquir
    #2082
    1. De a Prelude oldalán azt írja hogy miután ő ezt elkezdte, a Valve bejelentett egy hivatalos prequel-t (ami a szóból következően a Portal előtt játszódik). Most akkor az a Portal 2 akart lenni (ami a Portal után játszódik), vagy ha nem akkor hol van? :)

    2. Esküszöm a Valve figyeli ki milyen utat jár be a játékban, mert miután semmi különöset és semmi újat nem csináltam csak elvoltam egy két régebbi pályán, akkor is minden játék után egy csomót szinkronizál csak a Portal esetében a Steam, és egyik videóban egy Portalos ember éppen arról beszélt, hogy az számít ha a fejlesztő látja hogyan játszanak a játékkal.
  • FSpofon
    #2081
    vagy a portal prelude modot, azon is lehet gondolkozni egy csöppet :)
  • Aquir
    #2080
    Másrészt újdonság volt amikor végigjátszottam most megint, hogy a Camera shy-on (kamera-leszedéseken) kívül betettek "Transmission Received ..?" achievementet is, tökre színesítették vele a játékot hogy az egészbe ezt a pluszt betették, elfoglalja az embert a játék közbeni keresgélés :)





    Ezzel hangeffekteket tettek bele a játékba, amikből különböző dekódolással ki lehetett fejteni egyes képeket.






    meg amit még ki tudnak találni.. Gabe Newell beszéde közbeni GLaDOS blue screen of death (GDC 2010)
    Benne a hibakódból a következőt lehet kiolvasni EBCDIC karakter kódolással:
    "S U S : P E N D ... U N T ( I ) L ... E E E."   (= E3?)

    "A fatal exception (S) has occurred at (U)(S) : (P)(E)(N)(D) in (U)(N )(T)((I)) * (L)(E)(E)(E). The current application will be terminated.
    * Press any key to flood the facility with deadly neurotoxins.
    * Press CTRL+ALT+DEL again to reinstate testing. You will lose any
    Non-vital personnel and their progress through the current test.
    Press any key to continue _"

  • Aquir
    #2079
    nyomd végig a Challenge roomokat Arany (Aperture science) fokozatra, mint én. El leszel foglalva ;)
  • Zomil
    #2078
    összel várható elvileg :)
  • Verseghy
    #2077
    Srácok, mikor lesz már Portal 2? Nagyon várom már..:) Most, hogy Mac-en is elérhető mégegyszer végignyomtam az egyet..:)
  • Rayden02
    #2076
    Sziasztok!
    A portal játékkal kapcsolatban lenne egy problémám!Ma letöltöttem a steamről,de amikor elindítom,a valve logo után kikapcsol a monitorom!Valaki meg tudná mondani hogy ez mitől van,és hogy van-e megoldás erre a hibára?
    Köszi előre is!
  • tomonor
    #2075
    megesik. Meg rég is volt már. :P
  • Narxis
    #2074
    lol ez mekkora szívás
  • Aquir
    #2073
    Mert az is lehet hogy ha felment valami a gépedre, akkor abban ez benne van / vagy ha emailcímet feltörték.
  • tomonor
    #2072
    nem egészen, kb 2009 júliusában abbahagytam a cs-zést, és nem is nyúltam a steamhez (talán egyszer-kétszer felmentem megnézni hogy működik-e még)

    Ám arról senki sem szólt, hogy a VAC banról nem kapok értesítést. Namost, novemberben megvettem az orange boxot, szépen felraktam, és irány TF2-zni! Gondoltam én. Ám mint kiderült valaki feltörte az acc-om és csítelésre használta, legalábbis nekem ez jött le a dologból. És nem, senki nem használja a gépemet a házban rajtam kívűl, a pw az acchoz pedig elég hosszú és komplikált is volt. Tehát végszóként nem nagyon értem hogy hogyan sikerült feltörniük, de megtették, és ahelyett hogy értékesítették volna, csalásra használták o.o
  • Aquir
    #2071
    Tehát akkor nem adtad meg, de volt fenn mondjuk ESET scan tűzfal stb és így is feltörték?
  • tomonor
    #2070
    nem adtam meg, már mindegy, mert azóta ajándékba adtam az acc-ot egy ismerősömnek. Mindenesetre ezt válaszolta a Valve:


    Meg pár játékom ami odaveszett :<


    ...Már túltettem azóta magam rajta. :P
  • Aquir
    #2069
    jelszavad megadtad? Te vásároltad azt bizonyítani lehet, vagy visszakérni az accot vagy vmi
  • tomonor
    #2068
    most belegondolva én már háromszor vásároltam meg a Portalt o.O

    Először a saját dobozában még 5k-ért, aztán pár évre rá megvettem az orange boxot, ám sajna feltörték az acc-om és valami csúnyát tettek vele, minden VAC szerverre bant kaptam.

    Aztán pár hónapja megint megvettem az orange boxot xD



    Erre ingyenes lett. ._.
  • Aquir
    #2067
    karaj. ez ugyanaz a portal amit régen vettem? Mert szívesen rányomok arra a nagy piros gombra meg a letöltésre a kedvükért =)
  • Narxis
    #2066
    Nincs vele baj, aszittem csak egy ideig ingyenes.. :)
  • MerlinW
    #2065
    Mi baj van vele?:)

    "Amennyiben 24.-e előtt letöltöd és telepíted a Portalt ingyen, megtarthatod örökre" - Azaz hozzácsapják az account-odhoz, mint terméket.
  • Narxis
    #2064
    Most olvastam, lol, de rendesek.

    "as long as you download and install Portal prior to 24 May, you can keep playing it forever for free."
  • MerlinW
    #2063
    Steam-en ingyenes a Portal 24.-ig.
  • Narxis
    #2062
    kk ^^
  • tomonor
    #2061
    irigykedjetek csak ^^
  • MerlinW
    #2060
    Nem reagáltam le akkor, de még most is vicces, ahogy büszkén írja, hogy már 2010 áprilisa előtt tudott a 2009 novemberében nem hivatalosan majd 2010 március 5.-én hivatalosan is bejelentett második részről és tartalmáról:)

    Egyébként feltehetően 2010 októbere végén jelenik meg.