45
XP öreg PC-kre
  • TothLaci
    #45
    B.Ú.É.K!
  • 7alvoo
    #44
    Nagyon az az érzésem, hogy ez egy amolyan neszsemmi fogmegjól, olcsón nemmkapszikszpét edition.
  • 7alvoo
    #43
    Nnem fog menni nlite -al mert a telepítője már az új szkiptes.
  • pedestrian
    #42
    bocs virtual pc-n
  • fawcet
    #41
    Amúgy ez a változat direkt nem játékcélra készült. Másik meg meg kell próbálni nlite-val tovább szabni, hogy még jobb legyen.
  • pedestrian
    #40
    nem tudom gyorsabb-e mert csak virtual machine-on próbáltam ki.
  • TothLaci
    #39
    Jaja, de sikerült az bejelentkező ablakot is kikapcsolni új felhasználó létrehozásával, és a "szebb" üdvözlőmenü bekapcsolásával.

    Különben nem nagyon vehető észre a különbség a sima XP-vel szemben, talán egy fokkal jobb, mintha egy kicsivel gyorsabban indulna, de ég és föld szintű különbség nincs a két rendszer között.
  • pedestrian
    #38
    szerintem nem. sikerült belépned?
  • TothLaci
    #37
    Thx! ;)
    A bejelentkező menüt le lehet "lőni" valahogy?
  • pedestrian
    #36
    a felhasználónév= Administrator (legalábbis alapból)
    a jelszóval nekem volt gondom, mert felkiáltójellel kezdtem, de belépni már csak anélkül tudok.
  • TothLaci
    #35
    Nem tudok bejelentkezni, de pedig mindent jól adtam meg...
  • 7alvoo
    #34
    Én kicsit csalódtam benne. Olyan dolgok vannak benne amiket és simán kihagytam volna ha eőforrást akarok spórolni pl: indexelés és olyanokat hagytak ki amik pont azért lennének fontosak, hogy esetleg régebbi progik is elinduljanak: win95/98/nt/2k kompatibilis program futtatás. Ennek hanyagolását eggyáltalán nem értem. Mire elkészítettem a telepítőhöz az unattended fájlt legalább 3 bugot találtam benne.

    Szóval szerintem nem váltja ki a xinyxp -t
  • pedestrian
    #33
    Nem igaz. Elindul.
  • DJviolin
    #32
    Sziasztok!

    Ez a Windows Fundamentals mennyire "játékbarát"?

    Igaz az, hogy az Office 2003 nem indul el rajta?
  • Zsoltika 007
    #31
    Az bizony! Nekem is szolgált pár évet. Az egyetlen win amiről nincsenek horror emlékeim ha rá gondolok.
  • bertino
    #30
    biony stabilabb :)
    a legstabilabb Windows
  • lck
    #29
    W2000, SP4-el sem rossz ám. Használtam P2-esen 128 mega RAMmal. 98 nál lényegesen stabilabb.
  • TothLaci
    #28
    Windows 98 az elég jó operációs rendszer volt, 5 évig azt használtam, keveset szívtam vele... Amit tényleg hiányoltam belőle, az a feladatkezelőben a folyamatok menüpont volt...
    A játékok jól futtottak rajta, csak a Grand Theft Auto III. volt az a játék, ami nekem álom volt, hogy ne szaggasson. Miután feltettem az XP-t, a GTA nem szaggatott, csak voltak képi hibái a játéknak, ahhoz kiadtak egy patch-et, utána normálisan ment, bár néha szagatott akkor is, de láthatóan jobb volt, mint 98-on.

    Windows 98-at azért nem teszem vissza, mert a mai programok többsége már nem igazán támogatja ezt az operációs rendszert, és szerintem több benne a biztonsági rés, mint XP-ben.
  • Kabuki
    #27
    Szerintem egy 400 MHz-es gépre ha van legalább 128 mega RAM inkább XP-t érdemes rakni, ami ugyan viszonylag lassú, de nem instabil mint a Win98 nem is beszélve a szoftver támogatás nagy hiányáról.

    Tehát szerintem inkább egy lassú de stabil, támogatott oprendszer, mint egy gyors, kékhalálozó, nemtámogatott
  • lck
    #26
    Ne magadból indulj ki - pl.: nekM
  • CzGobe
    #25
    A cégeknek kötelező megvenni a Microsoft termékeit, míg az otthoni felhasználók? Hmm... Nem tudom hány otthoni felhasználónak van eredeti Windows-a. :D
  • Emmegki
    #24
    A régi gépekre inkább Win98, az még 32 mega ramon is szépen elfut.
  • TothLaci
    #23
    "Egy gyorsított windows változatot emulált gépen futtatsz, bravó... Így csak a lényeg veszik el: SEBESSÉG. Élesben kell kipróbálni, a meglévő winedet nem vágja tönkre ha más könyvtárban telepíted mellé."

    Lehet, hogy emulált windows, de itt is észrevehető a sebesség a szintén emulált sima XP mellett...

    Nekem más vele a problémám: Nem hivatalos, és sok, számomra szükséges funkció nem érhető el benne. Bár lehet mondani, hogy nem is igazán értek hozzá, mert tényleg nem, de megnézném ezt a Fundamentals-t, hogy mit tud, milyen gyors, és ha jó lesz, vagy hasonló, akkor is a hivatalos mini XP-re szavazok, különben marad a sima XP, vagy ha fateromnak így nem tetszik, akkor rádobok egy Windows 98-at, oszt jól van...
  • Me0w
    #22
    Szerintem ha nem ertesz valamihez, akkor kar piszkalni...
  • Emmegki
    #21
    Jajj miket írkáltok szegény tinyXP-ről... Megjelenése óta használom, semmi baj nem volt vele. Nem játssza azt a ronda erőforrászabálást mint az eredeti változat.

    "Volt szerencsém hozzá. Ha csak szövegszerkesztésre kell, akkor jó. De én se az infrámat, se a fényképezőgépet (egyiket se ismerte fel alapból) nem tudtam telepíteni. Szóval nem javaslom. 150 megás a telepítő, ha jól emlékszem."

    Szövegszerkesztésre ne használd, az ű és ő gyengéje szokott lenni, ha ascii a kód. Hardverekkel sem volt semmi baja, fényképezőgépem simán összebarátkozott vele. Egyébként a rev04 readméjében azt írták, hogy direkt "gaming os"-nek fejlesztették.

    "Az Internet Explorer, az Office 2003 futott rajta? És a játékok? [játék nem olyan fontos]"

    Fut mindkettő.

    "internet explorer ki van belőle szedve, így azt később neked kell letölteni, de akkor inkább firefox-.-"

    Az explorer KISZEDHETETLEN a windowsokból, a win98-ból még sikerült win95-ös dll-ek másolásával de azóta nem lehet. A TinyXP-ből kb. az explorer ikont szedték ki, ha elindítod a sajátgépet/lomtárat/egyéb exploreres sz**t, és beleírod a webcímet szépen előkúszik az ie. Tehát VAN benne. (Mellesleg tessék Operát használni, de aki spyware-t akar gyűjteni, nyugodtan.)

    "Előbb megnéztem TinyXP-t Virtual PC-n, nem igazán jött be :/"
    Egy gyorsított windows változatot emulált gépen futtatsz, bravó... Így csak a lényeg veszik el: SEBESSÉG. Élesben kell kipróbálni, a meglévő winedet nem vágja tönkre ha más könyvtárban telepíted mellé.

    A TinyXP hátrányai (amivel találkoztam eddig):
    - ő és ű betűket néha nem kezeli jól (fájlneveknél is előjöhet)
    - A VS2005EE nem települ fel rá, mert nincs benne BITS szolgáltatás

    Ha nagyon offnak érzitek, bocs.
  • bertino
    #20
  • [Jakuza]
    #19
    Nem hinnem, hogy sokaig kellene ra varni egy appz verzio formajaban. :P
  • TothLaci
    #18
    Gondoltam, de a többieknek mikor lesz elérhető? :D
    Sztem tök hülyeség, hogy csak a cégek érhetik el, mivel világon nagyon sok embernek még régebbi számítógépe van...
  • [Jakuza]
    #17
    Ezt eddig is tudtam, hogy letezo licenszel mar letoltheto a MS oldalarol.
    En "nem" ilyen termekre gondoltam. :P
  • TothLaci
    #16
    Utána érdeklődtem, ez a válasz jött vissza:

    "Windows Fundamentals for Legacy PCs bizonyos menyiségi licencekhez járó Frissítési garancia egyik előnye. Amennyiben a cége Select License SAM-mal vagy Enterprise Agreement / Subscription szerződéssel rendelkezik és a megvásárolt termékekhez megrendelte a Frissítési garanciát, kérem látogassa meg a következő webhelyet:
    https://licensing.microsoft.com"


    Túlságosan nem meglepő a dolog, mivel régebben hozzá volt téve a hírhez, hogy cégeknek lesz elérhető...
  • [Jakuza]
    #15
    Eloszor megkellene szerezni. :P
  • TothLaci
    #14


    További képek...
  • TothLaci
    #13
    Előbb megnéztem TinyXP-t Virtual PC-n, nem igazán jött be :/
    Lehet, hogy túl igényes vagyok, de megnézném ezt a Fundamentals-t is...
  • NEOreg3
    #12
    internet explorer ki van belőle szedve, így azt később neked kell letölteni, de akkor inkább firefox-.-

    office 2002 futott rajta, gondolom akkor a 2003 is fog ill. pár újabb játék (most csak az NFS Most wanted jut eszembe) is ment alatta

    de itt biztos jobban értenek hozzá
  • TothLaci
    #11
    Az Internet Explorer, az Office 2003 futott rajta? És a játékok? [játék nem olyan fontos]
  • Petka
    #10
    Volt szerencsém hozzá. Ha csak szövegszerkesztésre kell, akkor jó. De én se az infrámat, se a fényképezőgépet (egyiket se ismerte fel alapból) nem tudtam telepíteni. Szóval nem javaslom. 150 megás a telepítő, ha jól emlékszem.
  • blackgamer
    #9
    amúgy létezik egy nem hivatalos lite xp, Tiny XP a neve, de nem volt időm vele vacakolni
  • blackgamer
    #8
    engem is érdekel, mert van egy öreg laptopom, viszont működnie kellene minden mostani cuccnak rajta, valaki próbálta már?
  • bertino
    #7
    ennyi erővel minden topic,(ami előbb nyílt és csak utána lett róla mondjuk hír) be kellene zárni ? ezzel egyenlő, akárhonnan is nézzük, mellesleg igen, van értelme beszélni róla... :)
    ld. azoknak, akik használják majd
  • OrioN the S
    #6