11
  • zakika
    #11
    ha cdrol mp3 csinalsz akkor nem klonozod de meg se koser az mp3 csinalas (plane ha masolasvedet a cd)
  • quentit
    #10
    Hát igen, jogsértés történik velük minden mennyiségben.

    Pont ma történt velem, hogy biztonsági másolatot szerettem volna készíteni a telefonom tartalmáról a nokia PC suite-vel. A biztonsági másolat készítése közben váratlanul felugrott egy ablak: a telefon jogvédett adatokat is tartalmaz, amikről nem készülhet biztonsági másolat...

    Namármost: jogom van biztonsági másolatot készíteni még akkor is, ha jogvédett adatról van szó!!!
    Szerintem ha beperelném ezért a nokiát simán nyerhetnék is ha nem sajnálnám az időt és a pénzt... +igazából ebből túl nagy hátrányom nem származott, tehát nem biztos, hogy túl sokat ítélne nekem a bíróság, de ez akkor is jogsértés a nokia részéről!
  • arty
    #9
    szegény németek :(
  • Mice
    #8
    úgy nem!, de ha klónozod a zsömlét!
  • Tiberius B
    #7
    éljen, végre történik vmi az ügyben:-)
  • junior117
    #6
    száz év ?? nagyon optimista vagy....
  • sonicXX
    #5
    "Vajon nálunk mikor fogják..."

    Száz év múlva, junior... TALÁN.
  • fflx
    #4
    igy is kell ezt. rendet kell tenni!
  • junior117
    #3
    Pisilni még a kérést is kérni kell.Vajon nálunk mikor fogják a magyar fogy.védök hasonloan látni az embereket.Mindig a kis embereket szivatják meg a nagyokhoz meg nem mernek nyulni és ez igy van a cégeknél is.
    Én meg bizok a fogyasztovédök belátásában.
  • kay3
    #2
    Vegre mar rajonnek az emberek hogy a nyomorult szoftverlicenszek meg pisilni se engednek ki ha nem kertel elotte irasos beleegyezest a cegtol.

    Nyilvan a szoftver nem olyan mint egy zsomle vagy barmilyen mas fizikai termek, nem hasznalhatoak ra ugyanazok a szabalyok (Ha fogsz egy zsomlet es sutsz egy ugyanolyat akkor te azt elloptad? Alapjaiban kulonbozik a ket vilag, szal ez nem megy.), eleg nagy a zurzavar jogi teren. De eddig mindig a vasarlo huzta a rovidebbet, szoval sztem eppen ideje volt mar lepni valamit.
  • Caro
    #1
    Én egyik oldalra sem vagyok ebben a kérdésben elfogult, de szerintem igazuk van!
    Itthon is itt figyel a matricázás, ami németországban is van, és itt is ugyanúgy lecsukhatják érte az embert.
    Én börtönt semmiképpen sem adnék ilyenért, max pénzbírság, de az sem annyi, amennyit néha kiszámláznak egy-egy szerencsétlennek, akit elkapnak.
    Ráadásul a hülye matricákkal csak a becsületes vásárlókat szivatják meg, mert aki meg éjjel-nappal torrentezik, az meg szinte úgyis feketén veszi a lemezeket.
    Az pedig elfogadhatatlan, hogy a flash kártyákra mekkora díjakat raktak.