24
  • Tom Alien
    #24
    Én pedig azt gondolom, hogy az SCI komolyabb cég annál, hogy jogalap nélkül ilyet csináljon.
  • Yv@n
    #23
    Már ha ténylegesen így történt. Gondolom nemperelnének fejjel a falnak rohanva, ha nem lenne valami sumák.
  • Tom Alien
    #22
    Tök mindegy szerintem ebben az esetben, hogy kilicseltek-e vagy megbízásra csinálták. Pénzért kilincseltek. A pénzért meg adni kell valamit. Az SCI nem alapítvány, aki visszanemtérítendően támogat keleteuropai kiadókat. Csináltak valamit amit eladtak az SCI-nek. Ez onnantól kezdve az övé. A Mithis megkapta érte a pénzét.
  • Tom Alien
    #21
    Ez szerződés kérdése. Az utolsó kifizetett milestone előttről szerintem minden őt illeti. Nem csak a milestonkor leadott program, hanem az összes kód, concept art stb. A vita itt a milestone utáni produktunom lehet, abban az esetben, ha valóban utólag fizet.
  • Inquisitor
    #20
    Itt van egy értelmesebben megszerkesztett verzió:
    http://www.hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=18629
  • Inquisitor
    #19
    Nem értettem, amikor a Crytek-es srác írta, hogy van náluk már pár ex-Mithises, de így már kezd értelmet nyerni, hogy miért léptek le.
    Érdekes, mert ezek szerint már 2005 novembere óta gáz van a Midway-el, a játékhírekben ennek még se volt nyoma a többi oldalon?
    A másik: Mi az, hogy a SCI rendelte a játék forráskódját? Amiket írtak a készítők, abból egyértelműen az jött le, hogy a készülő játékötletükkel ők kilincseltek kiadóknál, nem?
    Hiszen már akkor volt CGI animáció a játékból, mikor nem volt kiadó se.
    Így meg az jön le a hírből, hogy a Mithis csak rendelésre csinálta???
    Nem mindegy.
  • Tetsuo
    #18
    Vannak persze újságok (pl Blikk) amik pletykákat írnak -a hitelesség itt nem fontos- mondjuk a netről véletlenszerűen; esetleg ők maguk találnak ki 'híreket', hiszen az olvasótáborukat ez nem is zavarja.

    Aztán vanna az amatőr/csóró hírportálok amik próbálnak megbízható (mondjuk külföldi, szak-) infókat ingyen szerezni. Az SG is ilyen lenne? Nemtom. Nem is érdekel. :)
  • Tetsuo
    #17
    Minden magyar újság és híradó a Magyar Távirati Irodától vásárolják (garanciával stb) a pontos információkat, esetleg külföldi hírügynökségektől (pl Reuters), néha pedig saját maguk szerzik a helyszínről.
  • quentit
    #16
    Kár, hogy ilyen játék, hogy "Battlestation: Midway Joint Task Force" nem is létezik...
    Van Battlestation: Midway (Eidos hungary), és van Joint Task Force (Most Wanted). A kettőt két különböző cég fejleszti, hogy lett ebből egy játék???

    Ha az sg.hu játékokkal is foglalkozó lap lenne, biztos észrevette volna

    Amúgy tudtátok, hogy készül a Quake Wars: Gears of war?
  • Cat #15
    nem átvesz, hanem megvesz - nem ugyanaz. MTI-től nem lehet híreket csak úgy átvenni, annyira szánalmas a magyar hírügynökség, hogy fizetés nélkül nem is olvashatod - ha jól tudom pert is indítottak ellene emiatt, ugyanis közpénzből működik, az állampolgárok pénzén, mégsem lehet simán elolvasni.

    A lényeg itt az, hogy utána az index ir egy iszonyat blőd baromságot a főlapra: "Elvitte a magyar alvállalkozóktól a Lara Croft-játék forráskódját az SCI Entertainment", ami mellesleg kurvára nem igaz.
  • Goth
    #14
    lááál ez vicces bazz :D
  • bundee
    #13
    akkor meg sg es index is szoszerint vesz at egy cikket mti-tol?
  • Indigo
    #12

    "Forrás: MTI"

    No comment.
  • bundee
    #11
    bocsi, jobban megneztem, nem szo szerinti valtozat, csupan 99%-ban az :)
  • bundee
    #10
    egyebkent ha mar lopasrol szol a cikk, ez a hir nem szo szerint az indexrol van?
  • Yv@n
    #9
    Fejlesztőknél ún mérföldkövekben mérik a fejlesztést tudtommal. Időnként jön a befektető és megnézi hogy áll-e úgy a fejléesztés, ahogy elvárná. Ha igen tejel, ha nem, akkor cumi. Namost ha mondjuk utolsó részletben nem elégedett a munkáddal, akkor az addigi munkád kifizetése nélkül mi alapon lépne meg a kóddal, amit Te fejlesztettél? (ha mondjuk a korábbi milestone-nál elfogadott kód már a kezében van, és azt kifizette)

    Szerintem semmi joga a különbözethez, amiért nem tejelt.
  • QuippeR
    #8
    és te házat is lopsz vagy szoftvert sem? I)
  • Tom Alien
    #7
    Én nem teljesen értem a Mithis és az MGE problémáját. Ha én megbízok egy kivitelezőt, hogy építsen nekem egy házat, adok rá pénzt és alapanyagot, majd fél év után elküldöm mert elégedetlen vagyok, nehogymá feljelentsen, hogy a félkész ház az övé, mert hogy az ő szellemi terméke.
  • Indigo
    #6
    Az Index egy rakás beképzelt idióta gyülekezete, Uj Petikével az élen, már évek óta nem olvasom. Az a cikk pedig már tényleg durva
  • echo
    #5
    AZ indexel, az a gáz, hogy miközben tök bulvár az egész azt hiszik magukról, hogy valami eredeti/vicces/stb értelmiségiek(woruk az egyetlen pozitív kivétel, kiváncsi vagyok mikor húz el onnan...).
  • Tetsuo
    #4
    Index LOL
  • Cat #3
    ez tényleg nagyon röhejes :D
  • Tibmanus
    #2
    most akkor nézzük hogy lesz ebből pletyka index-módra:

    "Ellopták Magyarországról a Lara Croft-forráskódot?

    Elvitte a magyar alvállalkozóktól a Lara Croft-játék forráskódját az SCI Entertainment terjesztőcég. Már csak az a kérdés, hogy volt-e hozzá joga."
    http://index.hu/tech/mp3/lara0709/
  • antikommunista2
    #1
    :|