75
Kertlocsolás eszközei



Márkák:
Gardena,
Cellfast,
Gilmour,
Nelson,
Varing,
Karcher,
Gardens Best,
Extol,
Siroflex,
Stocker
  • Terno
    #35
    Ha érdekel egy hozzá értő véleménye akkor írj a toth-ontozes kukac freemail pont hu-ra, és szívesen segítek egy olcsó de jó megoldást találni.
  • Esplanade
    #34
    kicsi kertet szeretnék öntözni, akkora az egész hogy közepéről slaggal elérhető minden zuga
    megörültem hogy létezik szabálytalan kertet öntöző cucc, a Gardena AquaContour

    videóról is meggyőző, de én mégis félve adnék ki 50-70 ezer forintot
    valakinek van tapasztalata? főleg a kihelyezhető érdekelne mert a beépíthetőt tuti kilopnák és ronda is

    keresek hasonló rendszereket, eddig csak egyet találtam: Rain Robot a neve

    házilag megépíteni egy ilyet mennyire lehet nagy munka? 3 motor (jobbra-balra, fel-le, vízerősség) elég lehet a működtetéséhez, számítógéphez kötném, az irányítaná
    ha valaki belefogott ilyesmibe vagy talált a neten valamit az írjon
  • Gerzson
    #33
    találtam egy könyvet, hátha másnak is hasznos lehet: Tóth Árpád: A XXI. század öntözőrendszerei (PDF)
  • Gerzson
    #32
    Köszönöm a felajánlást, egy olyan kérdésem lenne, hogy betonjárda és betonalapos kerítés+járda alatt hogyan lehet átvinni a csövet?
  • Gerzson
    #31
    Van fúrt kút, szivattyú is (nem búvár), jön belőle évek óta rendesen a víz [kop, kop, kop]
    Szomszédunknak viszont pár éve elapadt, pedig csak 15-20 méterre van a két kút.
    Esetleg arra tudsz válaszolni (ha lehet egyáltalán), van a kúttól kb 4-5 méterre egy hatalmas diófa, amit ki akarunk vágni, nem lesz hatással a kút vízhozamára?
    Amúgy csak dísznövényeket locsolunk, de felvetődött a kérdés, hogy nem dugítaná-e el a föld alá helyezett csöveket a kútból jövő víz? Bár tisztának tűnik, és a slaggal sincs semmi dugulás probléma, csak mégis elgondolkodtam rajta.
  • ZilogR
    #30
    Hát, ha kell egy áramlástanos gépészmérnök segítsége, akkor keress meg. Ha kell kiszámolom, milyen szivattyút, csövet, szerelvényeket érdemes beépíteni, aztán már csak a pénztárca szab határt. ;)

    Ha van kút és nem kell kifúrni, vagy kiásni az nem rossz. A fúrt kúthoz mindenképp érdemes kútfúró szakembert keresni és nem árt a helyi önkormányzatnál óvatosan megkérdezni, lehet-e effélét csinálni... (A szüleimnek a kert öntözéshez csináltam ásott kútból vizet a kertig kinyomó kis csőhálózatot, mindenféle extrák nélkül (tehát ha kell víz, szivattyú bekapcs és dől a víz a kertben), semmi tartály, meg időzítés, meg nemtommi. Ott náluk az Alföldön az önkormányzat emberei nyilvántartanak minden házi kutat, sőt legutóbb GPS-el is kimérték a pontos helyüket - de minek?)

    Azt sem árt megnézetni egy vizes laborban, hogy mekkora nitrát/nitrit/foszfát/szilikát, nemtommi tartalma van a víznek. Ha ugyanis csecsemők, vagy kisebb gyerekek olyan vízzel öntözött növényeket esznek, amelyekben feldúsulhatnak ezek az anyagok, az ő anyagcseréjük nemigen fogja ezeket szeretni. Ásott és ritkábban vételezett kutakból egy mikrobiológiai vizsgálat sem lenne rossz, mielőtt egy jót kortyolva a jéghideg és tisztának tűnő kútvízből térdig f..ssa magát az ember (hogy a kutyáról ne is beszéljünk).

    És még rengeteg dolog van, ami szóba jöhet - de a legegyszerűbb fúrni egy lyukat két vízzáró réteg közé, belevágni egy búvárszivattyút és jól kiszivattyúzni, ha már nem iszapos, akkor meg naponta járatni egy kicsit, amíg tiszta vizet szállít... ;)


    -=ZR=-
  • passatgt
    #27
    Aki egésznap dolgozik,hazamegy hulla fáradtan,nemhiszem h lesz kedve locsolgatni
  • passatgt
    #23
    Mérkell fikázni az öntözőrendszert?Teljesen jó dolog.Beállítod mikor locsoljon és kész nemkell a slagot huzkodni meg a kannát cipelni.
  • passatgt
    #20
    Nálunk van öntözörendszer,hiszen kertépítő vagyok,szóval ha a topikindítónak kell csinálni akko szóljon
  • DJ Bee18
    #17
    teljesen kutya és fűnyíróbiztos ugyanis a földből csak akkor jön ki, amikor locsolsz. A márkát hogy érted? Mert egyedül nem lehet jól megcsinálni, ki kell hívni valakit + a kert feltúrásával jár
  • ReTeK
    #13
    mennyire fűnyíró-, és kutyabiztos, mennyire üzembiztos és időálló ?

    szomszédomnak pár éve megvan, se a fűnyíróval se a kutyával nincs gondja
  • Akos 001
    #10
    Talán itt van info.
  • Gerzson
    #1
    Sziasztok!

    Érdekelne kinek van tapasztalata a témában, én most gondolkodok egy ilyen földbe süllyesztett telepítésében, érdekelne ki milyen szakirodalmat ajánl, milyen márkával érdemes próbálkozni, mennyire fűnyíró-, és kutyabiztos, mennyire üzembiztos és időálló
    bármi infót szivesen fogadok

    Gerzson