51
  • ksgy
    #51
    én ezt a végtelen tér dolgot ugy tudnam elkepzelni, ahogy a 2D-ben a kört képzeled el: elindulsz az egyenes mentén, és körbeérve ugyanoda jutsz.
    nagyjából ezt tudom elkézelni a 3D tér esetén, csak nemtudom elképzelni, érted?! :D

    avagy most hirtelen eszembejutott meg 1 vilagelmelet:
    kepzelj el egy tavat, es egy kavicsot. a kavicsot beledobot a toba -> "visszaugrik" egy adag viz

    nammost ezt az egesz osropbbanast igy tudnam elkepzelni, mint egy nagy kavics, csak mindez 3D-ben zajlik le :) a fekete lukak és/vagy a fekete anyag azok a kis cseppecskék, amik a "fröccsenés"

    ps: hudenagyon csütörtökdélután van :))
  • dez
    #50
    Én is kuncogok még egyet-egyet, amikor eszembe jut. :P
  • who am I 7
    #49
    Olyan dolgot probálunk megérteni(magyarázni, ki hit, ki teologiával), amit soha nem fogunk :)
    Persze, jogos, h kell valamibe kapaszkodni, csak kicsit nyakatekert.
    Leg egyszerübb példa : Probáljátok elképzelni mi van az univerzumon kivül!(van idő?van tér?körforgás?nem) Bár én a végtelen befogadásával is hadilábon állok..de majd egyszer, ha felszabadul az agyam "eddignemhasznositott" része :D
  • Petka
    #48
    Hát ezen most behaltam
  • Tiberius B
    #47
  • dez
    #46
    Leállították, mert elkezdték építeni a Fucking Large Telescope-ot. :)
  • Tiberius B
    #45
    Nem tudjátok véletlen hol tart most az Owerhelming Large Telescope építése?
  • menyus001
    #44
    A mosógép nemrossz, de úgy jobb lenne hogy Nagyon Nagy Mosógép,nem? ...:PPPPP
  • atsell
    #43
  • BiroAndras
    #42
    "1. mi váltotta ki az ős robbanást ?"

    Nem tudjuk. Sokféle válasz leehtséges.

    "2. az tér-idő kontinumban van e 0.000 pont ?"

    Ez még nem dőlt el. Van olyan elmélet ami szerint van, de olyan is, ami az egész problémát elegánsan megkerüli.
  • BiroAndras
    #41
    "Ez is bizinyítatlan elméletekből alkotott elméletekre épülő, újabb elmélet"

    Mivel ez a cikk éppan az elmélet alkotás folyamatába nyújt betekintést. A tudomány általában feltevések készítése és tesztelése által halad előre. Tehát teljesen normális, hogy bizonyítatlan feltevéseket vizsgálnak. Hiszen épp most próbálják bizonyítani (vagy cáfolni) őket.

    "A fizika jelenleg tényleg nagyon közel áll a teológiához, hiszen ez is egy hitrendszer. Van aki hisz benne, van aki nem. Elméletek jönnek mennek..."

    Picit jobban meg kéne ismerni, mielőtt ilyen hülyeségeket mondassz. Azok az elméletek amelyek emgfigyelések, kísérletek, és a logika segítségével jöttek létre nem szoktak tévesnek bizonyulni. A görögök pl. elég sok dologra rájöttem, ami ma is érvényes, ezek pedig idősebbek a kereszténységnél is. Szóval igazán tartós dolgok a tudományos elméletek (csak be kell tartani a szabályokat).
  • LSSAHPAUL
    #40
    Lenne 2 egyszerü kérdésem:
    1. mi váltotta ki az ős robbanást ?
    2. az tér-idő kontinumban van e 0.000 pont ?
    ( lehet nem egyértelmü a kérdés.. tehát az ős robbanás előtt a nagy semmi várakozik... ennek a várakozásnak van e kezdete azaz :hogy hoppá most elkeezdünk várakozni )
    Ja és lenne egy 3. kérdés is.. de csak akkor ha pozitive a válasz a 2. kérdésre
    : miért,mitől indult el az idő ?
    Na csak ennyi vóna.
  • Beyond silence
    #39
    Végülis feltételezhetünk az univerzum müködésében tudatosságot. Elvégre ha egész csak úgy véletlen lenne elég nehezen maradna egyben egy másodpercig is.
    Érdekes hír.
  • Unas
    #38
    Csak nem olvastad at Angyalok és démonok c. könyvet?! :DDD
  • Zro
    #37
    Ez is bizinyítatlan elméletekből alkotott elméletekre épülő, újabb elmélet :) A fizika jelenleg tényleg nagyon közel áll a teológiához, hiszen ez is egy hitrendszer. Van aki hisz benne, van aki nem. Elméletek jönnek mennek... De egyszer csak lesz belőle valami :) De a meteorológiához is nagyon hasonló a csillagászat. Mindegyik az eget nézni, s megpróbálják kitalálni mi is történik valójában :)
  • halgatyó
    #36
    Nem tűnik túl hihetőnek, hogy ez a >10milliárd fényévre levő valami lenne A nagy sötét anyag. Ha jól értem (máshol olvasgatva), a saját tejútrendszerünkben is van egy csomó sötét anyag. Vagyis jóal közelebb.

    Az az érdekes, hogy az űrszondák mozgásában nem észlelhető a sötét anyag hatása. Vagyis mintha nem a bolygóközi térben lenne, hanem messzebb.

    A dolgok nagyobb részét nem értem.
  • halgatyó
    #35
    Budapesten járva-kelve eléggé sok sötét anyagot látni...
    Ezek kategorizálása meghaladja még a csillagászok tudását is
  • Gabesssz
    #34
    Szerintem ezeket Paintshoppal csinálták de elég vacakul mert sok az eltérés. Megcsináljam a zöld és a Sárga változatot ?
  • wanek
    #33
    Képzelgéshegyek megint.
  • Tiberius B
    #32
    Hmmm, érdekes, vajon mi sül ki ebből
    Mindenesetre legalább ezt is kutatja vki:-)
    VLT-Very Large Telescope, ezen van vki kiakadva?
    A legtöbbnek ilyen száraz neve van.
  • Su0my
    #31
    mert mi legyen a fantázianeve mosógép? eccsém, ha egy marha nagy teleszkópról van szó, miért nem jó rá a marha nagy teleszkó név?? vagy legyen valami kocka fantázineve mondjuk Arpdril?(ezeket ütöttem le csak találomra)... VALAKI MENTSE MEG A VILÁGOT!!
  • Su0my
    #30
    Megint egy humornélküli okoskodógép kocka
  • Su0my
    #29
    atyaég, mekkora arc!!:D
  • neoG
    #28
    S sötét anyag leggyakoribb előfordulási helye a magyar politikusok agya
  • Ma2ska
    #27
    Ennyi ésszel valószinüleg az univerzum keletkezésének-müködésének titkát is felfedi nemsokára..
  • Epikurosz
    #26
    Mennyi hülye van itt (is).

    Az semmi gondot nem okoz, hogy az infralámpa, meg infrakamera, amely ugye lát, stb. vazze.
    De ha ugyanezt a csillagászatban olvassa, akkor kiég a biztosíték.
  • virs lee
    #25
    Ezek az Alderan romjai.
  • menyus001
    #24
    VLT (Very Large Telescope)
    hátezen énis jót mosolyogtam:)))
    azért egy tudósnak lehetne több fantáziája is!:))))
  • assdf
    #23
    Nem látjuk, csak észlelnek gravitációs anomáliákat, de nem látnak ott semmit. Ebből következik hogy van ott valami, ami nem látható, ergó sötét anyag...
  • bundee
    #22
    En komolyan mondtam :) A sotet anyag maga Isten - persze, az mar az emberiseg baja, hogy egy nagy szakallas bacsit akar Istennek latni - de igy legalabb a fizikat es a teologiat ossze lehet hozni.
  • Tauren5
    #21
    Egy kérdés, hogy a francba látjuk a fekete fényt? hm?
    SLIDERS.Akkor én szivesen elmennék egy másik dimezióba. Mondjuk a STARWARS világába, vagy inkább STARCRAFT, sőt még jobb inkább Ah! My Goddess világába mennék.nem vagyok kocka
  • HUmanEmber41st
    #20
    Akkor most a sötét anyag sötéten világít???
    ( fekete anyag => fekete fény..)
  • grebber
    #19
    Aztán nehogy feltaláljátok a csúszogépet (SLIDERS) mert lehet hogy soha nem juttok haza :D
  • NEXUS6
    #18
    Nos, épp ma fogunk összejönni egy páran és megpróbáljuk megtervezni azt a berendezést amivel hasonló jelenségeket fogunk csinálni, persze egyelőre csak kicsiben.

    (Amúgy ez most komoly!;)
  • Praetor
    #17
    Egy ilyen cikk után nem böfögéseket kellene idefirkálni, hanem az elmélettel kapcsolatos szakmai vitának kellene kialakulni.
  • neoG
    #16
    ez nagyon ütött
  • roliika
    #15
    Ahogy volt kémiatanárom mondta, a víz okos!
    Ő nem tanulja a fizikát, hanem tudja!
  • UnnameD
    #14
  • UnnameD
    #13
    Ha becsukott szemmel nekimész egy falnak, akkor több, mint valószínű, hogy egy sötét anyagnak mentél neki
  • qtpman
    #12
    tegnap ilyen izé ment el az ablakom elött :D