72
  • TH448
    #32
    Tudod, utána odaírtam, hogy sok pc-s sem különb. Egyébként ebben most igazat adok neked, nem egyértelmű, hogy ki kezdte, de megint jött a tesco pc összehasonlítgatás, ami már elárulja ahozzáállást.
    Még 1X mondtam, nem kezdtelek oltogatni, de akkor is hülyeséget írtál, tehát nem vagy otthon a témában, ergó nem kellene leírni, és általában azok csinálják ezt, akik szentül esküsznek valamire (pl. Apple). És ha szétnézel akár csak egy picikét is, akkor tudod, hogy pl. Premiere pro-nak már a közel 2 éves változata is kezeltea multiproc. rendszereket, meg sok normális progi, kivéve persze a játékok, de engem az meg nem érdekel, és ott is elindult a folyamat.
    Jah, és a win meg már mégrégebb óta (nem tudom biztosra, de win2000 már tuti).
  • Zsoltika 007
    #31
    Jah persze.. Én meg repülő vagyok.
    Ahhoz képest hogy a maceseket fenyítetted visszaolvasva a napnál is világosabb hogy mac fikázással kezdődött az egész.
    Ennek fényében:
    "Miért kezdik minden mac-es topicnál a fórumban a az apple fanok, hogy a pc ilyen meg olyan szar?"

    "mindössze annyit mondtam, hogy nincs igazad, és nem kezdtelek oltogatni."
    Ja persze meg azt hogy fanatik vagyok..
    Ne akard már megmagyarázni.

  • TH448
    #30
    Bocsánat, én is azt akartam elérni, hogy férjünk meg békésen egymás mellett. :D
  • TH448
    #29
    Jah, és még annyit neked, hogy nem írtam hülyeséget sem neked, sem sok mac/pc felhasználóval kapcsolatban, úh ne köcsögölj ok nélkül!!
  • TH448
    #28
    Neked is hasonló.
    Valamiben vagy vegyél részt tartalmilag is, vagy ne helyeselj, ahogy valaki ok nélkül köcsögöli a másikat!
  • TH448
    #27
    Na figyi: az én beszólásomban egy olyan szó sem volt, hogy mekkora köcsög vagy, mindössze annyit mondtam, hogy nincs igazad, és nem kezdtelek oltogatni. A másik két hozzászólás már NEM RÁD vonatkozott. (Nincs is ott a hozzászólás végén, hogy válasz... üzenetére.
    A köcsög/bunkó...-zást TE csináltad.
    Nem úgy kezdtem, hogy merhogy megmondom a tutit, de nekem volt igazam, én legalább nem írok hülyeségeket.
    Nah, ki is szívta meg?
    Jah, és pont az előbbi beszólásoddal alapoztad meg a saját IQ szintedet.
  • Athlon64
    #26
    Ez is igaz!
  • Zsoltika 007
    #25
    Nem az volt a baj amit mondott, hanem ahogy mondta. Nem bírom az ilyen nagy arcú na majd én megmondom a sok nyominak a keményet- stílust. Olyan szánalmas.
  • Athlon64
    #24
    Na de volt benne igazság amit mondott!
  • Troll
    #23
    www.aisb.hu
    Csak arra vártunk, hogy kijöjjön valami oktatási gép, mert eMac-et már év eleje óta nem lehet kapni.
  • Zsoltika 007
    #22
    Én vagyok fanatikus mikor épp most teszel róla tanúbizonyságot hogy mekkora bunkó oltogató vagy?! Na puszi pá!

    Amúgy pc-m van. Szóval megszívtad
    Ahelyett hogy kijavítanál kultúráltan, büdös bunkó módjára beszólsz nekem. Grat az iq-dhoz. Nem mondtam hogy amit írtam az 1000% hogy így van. Bárki tévedhet de nem baj. Most megadtad a mac-eseknek!
  • Marlosh
    #21
    Tehat mihez kell most/majd dual core-os proci a suliban?
    A Pc-Mac haborut meg mashol, ha kerhetnem:)
  • TH448
    #20
    Hozzáteszem, néhány pc-s sem jobb.
  • TH448
    #19
    Miért kezdik minden mac-es topicnál a fórumban a az apple fanok, hogy a pc ilyen meg olyan szar? Ettől senki nem lesz menőbb...
    Én se szidtam senki gépét...
  • TH448
    #18
    Már bocs, de te már csak tudod...
    Nem arról van szó, hogy a win nem kezeli multiprocesszoros rendszereket, mindössze annyi, hogy a feladatütemező nem tudja teljesen dinamikusan osztogatni a rendelkezésre álló szabad processzorkapacitást a programok között, de ezt az osx se tudja.
    Szóval éljen a mac mánia meg a fanatizmus, és a hozzá nem értés...
  • Zsoltika 007
    #17
    Mondjuk a Mac os x már most tökéletesen kamatoztatja a 2 magos processzorokban rejlő erőt a windowsok pedig a microsoft bevallása szerint még mindíg nem képesek rendesen kihasználni. A maces programok azon része ami erőforrás igényes szinte mind több szálú végrehajtásra vannak optimalizálva. Magyarul az hogy pc-n még sok esetben nincs előnye a 2 magos procinak, macen már régóta van.
  • Marlosh
    #16
    Latok benne logikat,koszonom a valaszt,de azert erdekelne megis mi lesz az a dolog a kozeljovoben, amihez dual core-os proci kellhet egy suliban?
  • Zsoltika 007
    #15
    Azért mert minél modernebb annál később kell majd frissíteni a meglévő hardverparkot. És ugye az oktatásban ez nem olyan egyszerű. Tehát minél tovább húzza annál jobb.
  • Marlosh
    #14
    Amugy mi a francnak dual core-os proci az iskolai oktatasba?
  • moha
    #13
    jaja... + a 17" TFT-s kijelzőt se felejtsük el, így már nembiztos hogy még egy "tesco gazdaságos" masina is sokkal olcsóbb lenne (feltéve ha tényeg kb. 195ezer), az Apple azért meg még plusszban csak minőség.
  • Marlosh
    #12
    Ugyan nem tolem kerdezted,de van egy:)a mac mini az solo es duo procival is van.
    Es nem semmi arakon:( Foleg a PowerMac G5-osok iszonyat dragak:( ($2000-$3200)
    Forras: apple.com
  • consono
    #11
    Mondjl már nekem nem Apple CoreDuós asztali gépet? Ha már a hardveres tudás a 0 felé konvergál....
  • axerow
    #10
    nekem kéne.
  • strogg
    #9
    Nekem nem kene az biztos. Plane ennyiert....
  • NEXUS6
    #8
    Persze mert kakaó biztos!
    ;)))
  • Marlosh
    #7
    Hat ja,kicsit ciki:)Bar szerintem nem oszt,nem szoroz, ha iskolakba szanjak oket.
  • FFX
    #6
    sose értettem, hogy a MAC-ek miért ilyen drágák miközben hardveres tudásuk a 0 felé degradál
  • Tiberius B
    #5
    Hol van ebben a számítógép?:-)
  • Equ
    #4
    200 rugóba (ami valóban inkább 300 lesz mire ideér) nem fért bele a kb. 5e ft-os többletköltségű dvdiró, bravó
  • Marlosh
    #3
    Megneznem azt a sulit,ahol ilyeneket tolnak a diakok ele:)
  • asysoft
    #2
    Mire ideér, lesz vagy 300e...
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Ez már közel laptop ár! Dúva...