47
  • atlagember
    #47
    Az a baj, hogy nagyon sok a fotósok közt a kontár. A gyerek ovodai felvételeit például egyhangúlag adta vissza a csoport, mert olyan csapnivaló volt. Egy amatőr is szebb képet készített volna. Sajnos sokan azt hiszik, hogy ha van egy drágább digitális gépük, akkor már fotózni is tudnak. Ráadásul egyeseknek még bőr is van a pofájukon hozzá.
  • Aborg
    #46
    Arra gondolok, hogy peldaul egy kepen apam horgaszik es mellete van egy kutya. Ezt a kepet elohivhatnam a "horgaszat" albumbol, de az "allatkepek" es a "csaladtagok" albumbol is. Folosleges lenne harom konyvtarba tarolni egy kepet.
  • Yeltzin
    #45
    erre az ACDSee is alkalmas, a 8.0 Pro már elég gyorsan is dolgozik
  • Flashy
    #44
    pl ne tárold őket ömlesztve :) én a sima könyvtárszerkezetet használom erre, dátum plusz esemény neve a könyvtárnév. nekem elég. meg néha a Canon Zoombrowsert, ami jó lassú, de amire kell elég. meg van egy Picasa nevű progi amit régebben néztem, akkor ígéretesnek tűnt, de lehet így is maradt azóta is :)
  • Aborg
    #43
    Szetek, remelem tudtok segiteni. Keresek egy kis progit (max par MB) amivel kategorizalni lehetne a merevlemezen omlesztve tarolt fenykepeket. Valami olyan modzserre gondolok mint ahogy a Winampban mukodik a Playlist. Koszi!
  • Yeltzin
    #42
    sajna még egyikhez sem volt szerencsém, és amíg nem ölök embert, nem is nagyon lesz :)
  • Yeltzin
    #41
    ezt senki nem tagadta
  • Sadist
    #40
    Nem írtam, hogy biztosan megérti a digitgép működését/kezelését, de attól még nem hülye. Neki is meglehet a józan paraszti esze.
  • Galy
    #39
    vitáról szó sincs, és szerintem a fix L-es üvegek, pár Leica, Voithlander az általad említett felbontáson túli teljesítményre simán képesek.
    Mondjuk kérdés, hogy ezek összesen elérik-e az 1%-ot :)

  • Yeltzin
    #38
    szvsz ez a vita meg azért fölösleges, mert tök mindegy mekkora a film vagy az érzékelő felbontása, amíg a ma forgalomban lévő kisformátumú optikák 1%-a képes 6-8mpx fölötti teljesítményre
  • Yeltzin
    #37
    ha idézőjelet használsz, akkor idézz...

    de biztos igazad van, minden magyar földműves elsőre megérti a digitális gépek működési és kezelési elveit
  • Yeltzin
    #36
    konkrétan a cégek irodáira, informatikai központokra gondoltam, de szerintem ez annyira gáz téma, hogy hagyjuk is abba :D
  • Galy
    #35
    hogy érted azt, hogy színterenként?

    (btw, különböző helyeken mást és mást írnak a velvia felbontásáról, 10-25Mpixelig szóló leírásokat találtam)
  • Sadist
    #34
    Annak az "alacsony szellemi képességű parasztnak" köszönhető, hogy minden nap kenyér kerülhet a szádba :|
  • G_ArchAngel #33
    igen, színterenként - ha az RGB-t nézzük, akkor az 48 mpixel...
  • Galy
    #32
    nem, de attól még felbontása van.
    pl. a velviának "digire átszámolva" 16 megapixel a felbontása.
  • Lenny
    #31
    Miért szerinted egy analóg gép képpontokkal dolgozik?
  • Cat 02 #30
    miből ? szeretetből ?
  • Galy
    #29
    aha, szóval szerinted a negatív/dia felbontása végtelen. grat :)
  • Lenny
    #28
    Kb. ennyire értelmesek és előítéletesek a pestiek. (tisztelet a kb. 1% kivételnek!) Gratulálok, ön egy [email protected] email címet nyert!



    Amúgy meg analog rulez, igényesebb, szebb képek készülnek vele és nem mellékes, hogy a "megapixelek száma" végtelen.
    Amúgy nekem is digitális gépem van , egy Canon EOS 300 DSLR. De igazán profi gép szerintem inkább filmes legyen, főleg művészképeknél előnyös.
  • G_ArchAngel #27
    megjegyzem, hogy a patináns és a patinás két külön, értelmes szó...

    a patinás egy oxidálódott fémfelületet jelent...
  • usererror
    #26
    Ha már a nyelvtani kérdést csináltunk belőle, akkor igazából nem is a Kaposvárral van a gond, hanem a "patinánsabb" kifejezéssel, hiszen a helyes írásmód: patinásabb.
  • ivjoe
    #25
    Aha, kb nem.
    Ősszel felszántják a Rákóczi teret, h majd nyáron búzát lehessen aratni?
    Hány hőerőmű van pesten? :o
  • ivjoe
    #24
    Hányéves vagy kisfiam? :C
  • HuAn82
    #23
    Központi lefolyó.
  • G_ArchAngel #22
    elnézve kis országunkat, lehet a vidék jobban járna, ha jutna neki egy kis figyelem és levegő...

    sok mindent megtudna Győr, Szombathely, Pécs, Székesfehérvár, Szolnok, Szeged, Miskolc, Debresen oldani...
  • Yeltzin
    #21
    kb mindennek a központja pesten van, szal egyik fél se járna jól :)
  • duke
    #20
    Ne okoskodjatok mar pont azt akartam,hogy jojjon par humoros beszolas videk kontra varos temaban.:)
  • obe
    #19
    ..el talált, ott a pont
  • G_ArchAngel #18
    Erre szoktam mondani, hogy csak egy félévre zárjuk el Budapestet az ország többi részétől...

    Én tudok élni Infopark, Westend City Center és Bed Beach nélkül, de a fővárosi tud élni áram, üzemanyag, élelem nélkül?:)
  • obe
    #17
    elég legyen a vidék vs. urbán csata, értelmetlen..pláne egy marketing menedzser(akinek fingja nincs a témához) butuska röffenésé miatt
  • Yeltzin
    #16
    ismerjük egymást, vidéki barátom?
  • duke
    #15
    "Ennek két oka van: a lakosság anyagi helyzete és az iskolázottsága. A"
    Pontosan a videkiek egyszeruen bunkok nem is tudjak hogy mi az digitalis.Egy videkinek meg a metro is hatalmas ujdonsag.
  • concrete
    #14
    "Sokkal inkább az a tény játszik közre, hogy falun nincs minden házban számítógép és internet"

    falun minden házban van számítógép és internet, legalább annyira mint pesten ...
  • BiG G
    #13
    akkor én kértem elnézést :)
  • G_ArchAngel #12
    közben megnéztem, mindkettő helyes:
    - Kaposváron a legpatinánsabb a képzés...
    - Kaposvárott tanultam négy évig...
  • BiG G
    #11
    akkor az én Budapesten eltöltött 18 évemhez mit szóljak? :)
  • G_ArchAngel #10
    megártott a 2 év Budapest...

    sorry...
  • hypno
    #9
    A szántóvető paraszt szellemi képességei magasan verik a tiedet.

  • BiG G
    #8
    Kaposvárott, sry