51
  • Valentino
    #11
    És mi van ha a terroristák kezébe kerül?
  • dez
    #10
    (Szal nem pusztán a mechanikus hatásra történő fizikai változásról, összeolvasztásról, stb.)
  • valamit
    #9
    de vajon tömés helyett lehetne e ilyent használni?
  • dez
    #8
    Ennek kissé ellentmond, hogy a cikk is stimulált gyógyulási, fejlődési folyamatról ír - fog és állkapocscsont esetén is.
  • Anee
    #7
    Azért a fogakra csinálták és használják, mert azok egyszer elkészülnek utána a büdös életben nem tudnak gyógyulni(nincs bennük osteocyta..), szemben a végtagok és más csontok képesek maguktól regenerálódni...most azt a 2 hetet birja ki..oké egy koponyacsonttörésnél lehet praktikus lenne, mert ott ha szarul forr össze nyomin fox kinézni, de végtagnál....a csontritkulásra meg ez nem hatna mert ott a szerves-szervetlen aránya változik meg a csontnak(tipikusan több lesz a szervetlen..) ez ellen pedig csak kémiai ez szerintem semmit se ér
  • Deffyant
    #6
    ennél tutibb már csak az lenne ha a sérult végtagokat a hosszu kényszer-gipszes lábadozás hejett csak rövid ideig (néhány nap vag esetleg 2 hét) kéne rögzíteni, és ennyi idő alatt ha rendbe lehet hozni a csontokat rendesen, akkor talán az izmok sem sorvdnak el annyira a nagy semmittevéstől
  • Neménvótam
    #5
    Ha jól értem,ettől nem lesz új foga a parasztnak,csak ha eltört,akkor összeforr, vagymi
  • metaljesus
    #4
    alig egy órája ugyanezt olvastam a blikkben, persze nem ilyen részletesen, de akkor még hülyeségnek gondoltam. így azért sokkal hitelesebb.
    egyébként meg miért pont a fogaknál használják? azok alapján amit a cikk ír, bármilyen emberi csontot növekedésre lehetne bírni, nem? és akkor nem hiszem hogy a fogak jelentik a legégetőbb problémát, vannak ennél komolyabb csont-problémák is
  • Shadow_THH
    #3
    ez durva nagyon, ahhoz képest hogy még pár hónapja őssejtekkel próbálkoztak ki gondolta volna hogy az ultrahangoktól nő meg a fogunk
  • Killgore
    #2
    Ez így igaz.
  • Bircsike
    #1
    Na végre egy okos találmány ami sok embernek hasznos lehet!!!