28
  • Hegyikecske
    #28
    ha nem lenne kereslet rá biztos elállnának a másolásvédelemtől, ezt támogatván >>TARTSÁK MEG MAGUKNAK
  • Ghilette
    #27
    nagy a csatlakozója. Már a samsung sgh-600 nak is van video kimenete, szerintem két-három éven belül simán tudnának a "telefonok" rendes VGA-t meghajtani. Bár akkor kezdene lanyhulni a PC piac, és az sokaknak nem tenne jót.. EPdig netre, officera, levelezésre elég lenne egy okosabb teló...igaz, ez "többszázdolláros laptop-teljesítményű eszköz" lenne :D
  • stremix
    #26
    "a DVD-nél megszokottnál nagyobb felbontásban érkező tartalmak megtekintését hivatott engedélyezni"
    Eddig a 768x576 volt a max, én úgy értelmezem, hogy ennél nagyobb felbontással is lehet majd filmet nézni.
  • Terayon
    #25
    Kis koreai 'barátaink' gondoskodnak arrol, hogy senkinek ne kelljen nélkülözni .... :-)

    Bocsánat a fapados képért....
    Feltörték !?

    A forgalmazó.
  • Aspirin
    #24
    nem lehetne kábel nélküli összeköttetést teremteni a videokari és a monitor között?
  • dez
    #23
    "Már a DVI-s kártyák idején is szó volt a HDCP támogatásáról." -> Egyes (még DVI-s) kártyákon ott van a HDCP chip helye is, de végül lehagyták, spórolásból.
  • dez
    #22
    Bár a HDMI az, ami felülről kompatibilis a DVI-vel, elképzelhető, hogy össze tudod kötni a HDMI kimenetet a DVI bemenettel. (Ha a monitor képes rá, hogy a HDMI-n kijövő adatcsomagok közül egyszerűen figyelmen kívül hagyja a hang-csomagokat.) Bár ilyen kábelt még nem láttam, csak a fordítottját (DVI->HDMI).
  • dez
    #21
    Láttam már olyan felsőkategóriás kártyát, amin 2 HDMI volt.
  • dez
    #20
    Nem. Már a DVI-s kártyák idején is szó volt a HDCP támogatásáról. A DVI és a HDMI jel-formátuma egyforma, és az adatcsomag formátum is felülről kompatibilis (a HDMI-nál hang-adatcsomagok is beékelődnek). Szal DVI-n is lehet HDCP védelem. Hogy miért nyomják mégis a HDMI-t? Nem tudom.
  • Bith
    #19
    Az a nagyon gyenge :).
  • waterman
    #18
    kicsit viszont gondolkodhattak volna a tervezök, ha LP kártya, ha nem.. ráraknak egy tök új és BAZI nagy felbontásokat támogató csatolót, de DVI már nem kerül rá, mert az kb egy mozdulattal és egy parányi átalakítóval D-sub -ossá tehető. akinek meg LCD-je van az hajtsa meg ezzel.. röhej. ilyenen spórolni..
  • Inquisitor
    #17
    Szerintem nem a DVI helyett jött ki, hanem az asztali lejátszók hátulján kiburjánzó kábelkötegek helyett. De akkor már miért ne lenne jó számítógéphez is? :)
    Azt nem hiszem, hogy a késöbbi kártyákon 2db HDMI imenet lenne a jellemző, inkább lesz 1 HDMI + 1 DVI, csak ez a Sapphire egy LP kártya, ezést van rajta "gagyi" D-sub.
  • IMYke2.0.0.0
    #16
    Gyengébb - hardveresen lekódolt - kép / hang mellett.
    Szerinted, miért akarják lenyomni a torkunkon ezt a HDMI-t?
    - nem jöttek be a CD-DVD-védelmek
    - a BD/HD-DVD védelmek túl drasztikusak lettek
    - az online letöltés nem mindenki számára érhető el [itt a mindenkin a a hangsúly: sok lóvét akarnak]
    - a film- és játékfejlesztők/terjesztők erős nyomás alatt tartják a hardvergyártókat, úgy gondolják, így visszaszorítható lesz a warez scene.

  • dez
    #15
    A HDMI hangot is átvisz.
    Viszont úgy tudom, a HDCP másolásvédelem DVI-vel is működik.
  • gere1
    #14
    felvilagositana vki, hogy minekez ?

    de most tenyleg. regota vagyok a szakmaban, de nem vilagos ez mire jo. mivel nyujt tobbet _szamomra_ , mint a DVI ?

    koszi a valaszokat
  • totya4
    #13
    Úgy tűnik :)
  • dez
    #12
    Viszont a HDMI felülről kompatibilis a DVI-vel (a digitális részével).
  • Sanyix
    #11
    Biztos neki a 130k-s csúcskártyák az átlagosak, persze sli/crossfire-ben.
  • totya4
    #10
    Hát nem tudom, ha a cikk írója szerint az x1600 egy gyenge kártya, akkor milyen a 9600/9700/9800 sorozat? :)
  • HUmanEmber41st
    #9
    Ez a másolásvédelem ( mire szabványosítják) kb annyit fog érni , mint most a DVD régiókód...
    [reménykedik :) ]
  • Caro
    #8
    Szerintem nem azzal van a baja, hogy a kártyán van, hanem hogy van.
  • Morden23
    #7
    Egyelőre megfelel nekem a DVI is :(
  • dez
    #6
    A HDMI-vel van egy olyan dolog, hogy a DVI-I-vel ellentétben ezen nem jönnek ki az analóg jelek is, így nem lehet egy egyszerű kis adapterrel rávarázsolni egy VGA csatlakozót egy HDMI-re. Ez persze kevésbé számít, ha az egyik kimenet VGA a kártyán, de nagyobb kártyákon mindkét kimenet HDMI lesz.
  • Inquisitor
    #5
    Amúgy ez az LP változat, biztos lesz normál méretű, amin DVI+TV-out is lesz ...
  • Inquisitor
    #4
    Ööö, az miért is jobb, ha annak hiányában nem vagy csak rossz minőségben nézhetsz meg valamit?
  • Inquisitor
    #3
    Megjegyzések a hírhez: A Computexen elég sokan mutattak be HDMI-s kártyákat Radeon (1300/1600) és GeForce (7300/7600) sorozatból is. Ráadásul a HDCP balhé akkor robbant ki, amikor a Sony HTCP gépeihez elkezdték szállítani a HDMI/HDCP-s videókártyákat, annak meg 3-4 hónapja már.
    Azért ezt a kártyát már állati régen bejelentették, ezért tényleg ideje, hogy kapni is lehessen :D
  • Pharaoh
    #2
    Maga a csatoló felépítése tetszik, hogy végre nem tűs, és hogy ilyen van a többi szórakoztató elektronikai cikeken is így egyszerűbb az összekötés, de ez a másolásvédelem nagyon nem.
  • SonicBoom
    #1
    hát még a DVI-ről sem igazán tudtam, eszik-e vagy isszák, de már van utódja... ok, csak gyözzük követni.