22
Corel alternatívák
  • szitagrafix
    #22
    Nekem a Canon fólia vált be a legjobban. Lehet kapni sötét felületre is.
    (nehéz körevágni) A legjobb ploterrel körbevágni. Roland sp 300.
    http://www.szitagrafix.hu/szitanyomas_tortenete/szitanyomas_tortenete.ht
  • Mogrun
    #21
    Az tény, hogy a szitázás tartósabb, mint a rávasalás, de ott is vannak jó minőségű rávasalós anyagok, amik több mosást is kibírnak. Tudom, hogy lehet vásárolni 2000 Ft-ért is fóliát, nem olyan jó minőségűt, de én azért írtam a 4000 Ft-t, mert az tartósságban is jobb.
  • Mogrun
    #20
    Igen, igen. Van színtelen hátterű rávasaló és fehér (talán más háttérszínű) rávasalós fólia is. Persze még a színtelennél is érdemes kicsit körbevágni az alakzatot, mert kis színtörés látszik közelről a kész pólón. Viszont a színes pólóra nyomtatásnál, amint azt írtad is, valamilyen háttérszínű fólia kell.
  • OPM
    #19
    Eddig meg vagyok elégedve a céggel. 1500huf/minta áron készítik nekem a cuccot és jó minőségű pólókat is elég olcsón 800-1000ft-os áron tudnak beszerezni.

    Rávasalós cuccot nem preferálom. Eleinte ilyen módszerrel csináltattam magamnak, de 2-3 mosás után kopni kezdett a minta :S

    Egyébként most a CorelTrace programmal igen jól át tudom alakítani a képeimet, azátán Corelben finomítok picit rajtuk, ahol kell.
  • Basic
    #18
    Én pár hónapja vettem egy ilyen rávasalós papírt. Nekem az a bajom vele, hogy csak fehér papíron tudom egyszerűen használni, mert ahova nem nyomtam semmit sem, ott vasalás után fehér fólia marad. Szal ha színes pólóra akarok valamit vasalni, akkor ki kell vágnom az alakzatot körbe.
  • Mogrun
    #17
    Hali!
    Ha szitanyomáshoz kell az anyag, akkor sima képből is lehet dolgozni, nem kell vektorgrafikus. Viszont a kép színösszetétele be van határolva. Szitanyomást csak 8 színig tudnak csinálni, és ha saját részre akarsz pólót, akkor a rávasalós fólia is nagyon jó. Egy csomag kb. 4000 Ft (12 darabos, A/4-es méret) és bármilyen színt használhatsz. Csak egy TINTASUGARAS nyomtató kell hozzá és egy vasaló. ;)
    Nehogymár elvárják a készítő cégnél, hogy egy egyszerű user rendelkezzen egy grafikai rajzoló programmal, amivel vektoros képeket rajzol! Szerintem lusták annál a cégnél. Javaslom válassz másikat. Amúgyis egy csomó pénzbe kerül egy szitázás, kínlódjanak ők az előkészítéssel.
  • ThomasGins
    #16
    http://www.inkscape.org/
    kicsi,gyors,ingyenes,magyarul beszélős:)
  • EaT
    #15
    Ott pontosan melyik részen lehet konvertálni ?
    Mx ben nem találom..
  • Shadow_THH
    #14
    az 5megapixelessel még jobban járnál mint az apróval
  • OPM
    #13
    nyugi, nem 5megapixeles fotókat akarok vektorizálni :) alapból letisztult, egyszerű mintákat
  • Seaweed
    #12
    www.inkscape.org
  • joebacsi
    #11
    van, illustrator :)
  • joebacsi
    #10
    10perc :)
    (bár elég sok időt vesztegettem el azzal, hogy a helpben kerestem a livetrace-t...holott csak a szemem szurta ki :))
  • Shadow_THH
    #9
    megoldás még ha kicsit gondolkozol és csinűálsz egy batch féleséget kül effekteket tömöritve (psp-ben is van iylen)
    pl greyscale, először nyomd fel a contrasztot és a brightnesst, aztán blur, sharpen more, trace countur/find edges vagy akármi, soften, contrast és szinek levétele, újra egy kontúr keresés

    ezután egy nagyon letisztult képet fogsz kapni

    ezt csak igy naggyából fejből találomra irtam le szal biztosan van jobb megoldás is
  • joebacsi
    #8
    huhh illustratort nemnagyon ismerem, de valahogy fentvolt egy példány belőle a gépen, és tényleg nagyon vadító ez a livetrace
  • Flamaster #7
    A program profi és jobb mint a corel vagy a flash.
    Elsajátítása fél óra max ha még nem használtad.
    Rengeteg formátumba mentheted.(AI-ba is)

    "1 kattintásra megoldja a problémám"

    Vektorizálni akarsz egy pixeles képet! Ez nem ez egyenes vonal meghúzása.Gondolkodj.Annál jóval összetettebb.
    Ha hatékonyan akarod megcsinálni akkor nézd meg amit ajánlottam.
  • Shadow_THH
    #6
    macromedia fireworks még jó választás

    de felhívnám a figyelmedet arra, hogy soha nem lesz olyan jó vektorizált a kép programmal mint amilyet te tudnál csinálni
  • OPM
    #5
    jójó, nekem nem profi kell :) találtam már olyat, ami 1 kattintásra megoldja a problémám, csak ugyebár nem tudom utána olyan formátumban lementeni
  • Flamaster #4
    Akkor nézd meg az Adobe Illustrator CS2 LiveTrace opcióját.
  • joebacsi
    #3
    Flash is képes rá, bár sokat kell kísérletezni vele, hogy olyan legyen, amilyet szeretnél, és kicsit macerás is...
  • kBagyula #2
    Hát a Corel-nél én még nem láttam jobbat. :)
  • OPM
    #1
    Egyszerű jpg képeimből szeretnék vektoros formátumú (konkrétan CDR vagy AI) fájlokat nyerni. Corelhez sajna nem értek, de láttam neten, h léteznek olyan progik, melyek szerencsésebb esetben 1 kattintás után megoldják ezt a konvertálást. Tudnátok ajánlani valamilyen programot erre a célra? Találtam többfajtát is, de egyik sem tudja azt az imént említett 2 formátumot kezelni. Igazából pólókészíéshez (szitanyomás) kellenének ezek a képek, és a "gyártó" kötötte ki, hogy CDR vagy AI formátumban kell beadjam a kívánt mintákat.

    htx előre is a segítségért