77
  • Wittao
    #37
    Tehát akkor szerinted egyedül olyan rendes kis cégecske, hogy ők becsületesen mindent újraírnak egy oprendszer fejlesztése során. Az OSX-el meg csak plussz pár ezer sort hozzáírnak, beletesznek két eltűnő ablakot, és ráakasztják a 10.5 számot...
    Én ezt sajnos pont fordítva képzelem el a két cég esetén.
    A win oprendszerek az új hardverek ellenére is egyre lassabbak, egyszerűen csak az oprendszernek kell egy bika hardver, az alkalmazás csak azután következik. Az OSX-ek pedig a 10.0 óta egyre csak gyorsulnak. (pl. u.azon a G3 hardveren a 10.4 gyorsabb a 10.3-nál)

    W
  • NEXUS6
    #36
    Csak hogy kicsit feldobjam a hangulatot: Ken Kutaragi szerint a PS3 nem csak az előre telepített Linuxot, hanem az OSX Tigert is tudja futtatni!
    ;)
  • GHost82
    #35
    Szerinted a ms hányszor írta újra a kódjait hát nem sokszor, még mindíg vonszolja magával a windows a win32-api ősi részeit hogy minden fusson, de csak az a kérdés ki akar futtatni egy win3.1 hez készült progit az xp-n, ha van 1 ember a világon akkor bent marad, nem merik kivenni nehogy vlaki azt mondja hogy nem kompatibilisek, sokkal kisebb és hatékonyabb lenne az egész ha elhagynák a 10 éve elavult részeket pl dos-emulálás
  • Athlon64
    #34
    Hát látod ez rám nem igaz mert speciál ami Linux kijött eddig azt töbnyire ki is próbáltam, de a Suse Linix 10 még eddig a legjobb, de még az sem olyan kényelmes vagy inkább úgy mondanám kézreálló mint a WinXP.
  • moha
    #33
    Na én meg a OSX -től nem ájultam el, nem rossz, de sokszor túl van fényezve...

    Az meghogy másfél évenként előjönnek egy "új" (igaz én még csak a Tiger-t próbáltam) rendszerrel valószínűleg annak is köszönhető hogy ez egy unix alapú rendszer, és nembiztos hogy mindent újraírnak (vagy legalábbis ők).
  • Indigo
    #32
    Én csak röhögök azokon, akik azt állítják, hogy egy XP SP2-vel mindenre jó (pláne hogy tökéletes lenne), és el vannak ájulva tőle. Valamilyen szinten persze mindenre jó, de látszik, hogy még soha nem próbáltak mást.
  • Marlosh
    #31
    Ott a pont!
    Mert hat az xp-m beepitett szarjainak a 85-90%-t nem hasznalom es soha nem is fogom,de eltavolitani sem tudom.....:((
  • Wittao
    #30
    Nem, nem fogja tudni. Talán egy jelentősebb szeletet tudhat majd magának az IT piacon. Letörni soha nem fogja az MS csodálatos oprendszereit, annyira be vannak evődve életünkbe.
    Ebben nagyon nagy szerepet játszik az is, hogy az oktatás is csak win-re épül, mert "mindenhol azt használják". Ha meg nem, akkor ott majd megtanulja.
    A Linux disztribúciók is elterjedtebbek, mint az OSX.

    OSX alá is fejleszt az MS, az Office verziók még fejlettebbek, mint a winesek! Arra azért gondosan ügyelnek, hogy időben el legyenek csúszva (mondjuk ha nem ügyelnének rá, akkor is elcsúsznának a határidővel :::)))

    W
  • Wittao
    #29
    A több, mint egy éve megjelent Tiger tartalmaz minden Vista-ban közölt "újdonságot", ráadásul sokkal stabilabban működik (de várjuk meg azért a Vista véglegest, bocs, kicsit elhamarkodottan írtam). A Tiger megy G3, G4, G5 IBM procin, valamint megy az új Inteles gépeken is, ez azért nem semmi teljesítmény.
    A Leopard esetén a G3-t el fogják hagyni, de a többi továbbra is támogatott fog maradni.
    Hihetetlen, hogy az Apple-nél képesek egy ilyen oprendszert megújítani kb. másfél évente, és ilyen nagyszerű szinten tartani, miközben a MS csak döcög, foltoz, ragasztgat...
    A Leopard-ról nagyon nagy kussolás van az Apple házatáján.

    Ami a legmegalázóbb az MS-nek, hogy az Apple hardvergyártó lenne elvileg, de jobb oprendszert ír, mint a MS. Igen jobbat írtam, az XP egy kalap szar hozzá képest.

    A szervertulajdonságokat nézve pedig nem marad el az OSX az XP-től, sőt.

    W
  • GHost82
    #28
    Esély van, ettől függetlenül nem tippelnék, mert drága és a magyar piacon az a nyerő ami olcsó, a mac nem olcsó. De miután már ezt is lehet gyakorlatilag egy erősebb pc-n futtatni lehet hogy lenyomja.
  • fako
    #27
    "Arrol meg nem feltétlen win és azt fejlesztő csapata a felelős, hogy ha valamit bele akarnak rakni alapból a win következő verziójába akkor azt valami barom csoportosulás nem engedi mert az MS így visszaélne a piaci "monopoliumáva"!"

    Azert ne hasonlitsd ossze a kettot. Mas oprendszereknel egy ugy mukodik hogy a telepitoben van egy csomagkezelo, ahol kivalaszthatod hogy miket akarsz feltenni. Itt nemritka az hogy azonos funkciora tobb kulonbozo programot (kulonbozo gyarto/keszitotol) is felkinal.
    Windowsnal ez ugy mukodik hogy a sajat termekeiket belerakjak ugy mint az oprendszer szerves es eltavolithatatlan resze.
  • Athlon64
    #26
    Na akkor te mint szakmabeli!
    Szerinted most, hogy a Mac gépek x86 alapokon nyugszanak, van esély arra hogy nagyobb teret, hódítsanak ill. hogy esetlegesen letörjék a Windows mondhatni egyeduralmát?
  • GHost82
    #25
    windows fejelsztő vagyok évek óta
    macet most 2 hete használok
    linuxot 5-6 éve
    hidd el tudom miről beszélek :)

    macnek is vannak hibái, nem tagadom, csak közben élmény használni, és nem a experiencel probálnak nekem mindenütt örömet szerezni, vistában majd lesz már logon experience (élmény lesz ha belép), hanem azzal hogy megy miden
  • Athlon64
    #24
    Na látod én meg olyan vagyok, hogy ha van valami jó progim attól én még nézelődök, hogy hátha van mégjobb, tehát nem vagyok egy nyugis fajta.
    Azt meg ne mond, hogy te mindennel elégedett vagy OSX alatt!
    Hidd el meg tudnál lepődni, hogy milyen jó progi is van win alatt kár, hogy nincs OSX-en :D
  • GHost82
    #23
    lehet hogy minenre ki van hegyezve, de a hegyzés után szépen letörték a hegyét :)

    itt a kulcs következő verzión van:
    xp 2001 vista 2007 háát 6 év azért linuxok 6 év alatt felnőttek sok mindenhez, macos is 6 év alatt megért legalább 4 verziót. winből kijött két szervízcsomag. a 2. ban már van tűzfal is ami hasznavehetetlen

    én is gondolkodom néha heggesztéseken, aztán megnyugszom mert nem kell :)
  • Zenty
    #22
    elírtam szal nem csak oprendszer neve az újitás :)
  • Zenty
    #21
    Tiger már tultett a vistán és ilyen gyorsan leopard?
    NAh ez a gáz nem az hogy gyorsan más néven jöttek kih új nével hanem még + újat is tudnak nyujtani...
  • Athlon64
    #20
    Hát igen úgy általában az win minden feladatra ki van hegyezve, tehát valóban nem konkrétan az XP a nyerő!

    Arrol meg nem feltétlen win és azt fejlesztő csapata a felelős, hogy ha valamit bele akarnak rakni alapból a win következő verziójába akkor azt valami barom csoportosulás nem engedi mert az MS így visszaélne a piaci "monopoliumáva"!

    De gondoltam már és is egy olyanra, hogy esetleg összeállítanék egy olyan CD-t amin csupa free progi lenne és ezeknek lenne egy álltalános telepítő programja mi alapértelmezett telepítéssel fölnyomná a rendszerre a progikat automatikusa.

    Bár most utobb már azt csináltam, hogy Norton Ghosttal leszedtem egy frissen telepített rendszer amin minden szükséges progi fen volt és így ha újra kellene raknom a rendszer bármi okból akkor az kb. fél óra alatt megvan.

    Egyébként ha nem lenne internetem akkor lehet, hogy másképpen látnám a dolgokat, mert az tény, hogy mikor 2hete felnyomattam a Ghost-olt rendszerem akkor szinte az össze progi a winnel egyűtt nyomúlt a netre, mert szólt, hogy ennek is meg annak is új verziója van.
  • GHost82
    #19
    Azt el is felejtettem, hogy mikor új macet veszel, akkor a régiről 1 óra alatt mindent (értsd mindent:programokat, beállításokat, ikonok helyzetét a desktopon) át viszii és a telepítő ezt fel is a kínálja (és működik is), tudom winben is van ilyen, de nekem az még sosem működött, vagy nem volt türelem csak kivárni amíg valami működni kezd benn.

  • GHost82
    #18
    Megvalósítás és a rendszer integráns része között van némi különbség, pl splotlight és desktop search. macos-ben majd minden ablakban van spoti search box és működik is. ms desktop searchnél explorer ablaka az egyetlen. Spoti 4-5 per alatt beindexelte a 60Gb os winyómat, ms ugyan ezt 30perc alatt tette meg, biztos nálam van a gond.
    SP2ben már megjelent a normális wifi támogatás, de külön szívás a kapcsolatok kezelése, ha mászkálsz laptoppal 4-5 hely között és pl mindnél más a proxy és mások a beállítások statikus és dinamikus az ip, macen van egy location menüpont ott egyszer belövöd majd ha legközelebb arra jáársz kiválasztod.
    minden program innen veszei a proxy beállításokat.

    a programok telepítése macen: kapsz egy dmg filet azon dupla klick, majd az ikont d&d-al bedobod az application mappába.

    futnak rajta a linuxos scriptjeim :)

    szép ....

    Igen ezek mind elérhetőek winxp-ben is különböző heggesztésekkel, de azért más a dolog fekvése ha mikor kiveszed a gépedet a dobozból, már akkor tudja ezeket, vagy le kell vadásznod netről xyz progit hogy menjen, meg amíg ezeket vadászod és töltöd az 50 frissítés egyikét be nem szívsz valami vírust.

    Ja igen, a programok mind úgy indulnak hogy ellenörzik van e magukból újabb, ez 98%-ban igaz.

    Amikor a gépet megveszem van rajta egy komlett használható rendszer videovágó, dvd-menü szerkesztő, zeneszerkesztő, fotó szerkesztő, használható szövegszerkesztő. És itt a kulcs a használhatóságon van. (mert végülis a moviemaker is video vágó de inkább nem minősítem)

    Ha megveszed a wines gépedet és kapsz egy oem wint azon mi van? Számológép, aknakereső. Oh igen vagy a boltos bácsi(néni) tesz rá neked progikat. De azért a kettő között van ismét egy kis különbség.

    Szeretem az olyan embereket akik úgy mondanak valamiről véleményt hogy még életükben nem használták 2 percnél tovább.
  • Zoldalma
    #17
    Hat azert servert meg winxp-t egyutt emliteni....
    Most ossze akarod hasonlitani a winxp desktop jellemzoit az OSX szerver kepessegeivel? V nem ertelek

    Nem az a kerdes h WinXP alatt mit nem lehet ebbol megvalositani, hanem h Mac-en mennyivel konnyebb.
    (Pl. wlan belovese WPA2 halora, Sleep-Standby kozti sebessegkulonbseg, Spotlight....stb.stb).
  • Axon
    #16
    Nekem a "tökéletes" szó bántotta a szemem.
    Nincs tökéletes oprendszer, a WinXP pedig még közel sem áll hozzá.
    Ha pedig a szerver területet említed, akkor ott a WinXP-nek is van hiányossága, mivel az nem szerver oprendszer. Arra ott van a Win2003.
    Ha pedig a windowsok közötti sorrendet boncolgatjuk, bizony elég sokan vannak, akik a win2000-et tartják a legjobban sikerült windows verziónak, így most a "vitathatatlanúl" jelződ lett kicsit elhamarkodott.

    Én viszont tényleg nem tudok ezügyben álláspontot foglalni, mivel nem próbáltam ki minden létező windows verziót (úgy mint te, aki az összes kipróbálása után rögtön meg tudtad állapítani melyik is a legjobb).
  • Athlon64
    #15
    Ugyan mi az amit nem lehet WinXP-vel megvalósítani?
    Mert szerintem ha már itt tartunk, pont a server területen rendelkezik egy kis hiányossággal a MacOS!

    De nem vagyok én a Mac ellen mert pl. én az object dock-ot használom win alatt, mert azt egy kényelmes és nem különben látványos dolognak tartom!

    A WinXP meg vitathatatlanúl az eggyik legjobb oprendszer.... a windows verziók közűl! :)
  • Macc
    #14
    Doom3 akarom mondani...
  • Macc
    #13
    Hat kivancsi leszek mit hoz a leopard, nagy a csend a tema korul. Szinte sehol semmi info nincsen rola.

    Ja csak ugy eszembe jutott, hogy a 0.1-es verzioszam ugrasoknal, nemcsak valag uj feature jon, hanem altalaban sebessegbeli optimalizacio is. Pantherrol->Tigerre valtaskor kb 5-20% teljesitmeny javulas volt (Domm3 konkretan 20%).
  • Zsoltika 007
    #12
    Ha az egérgombok számára gondoltál macen már egy ideje van többgombos. KLIKK
    És már nem az 1 gomb a tipikus.
  • turul16
    #11
    Mi az?
    MAC -nél egy gombos, Windows-nál kettő, Linux-nál három ? (tipikus "érték")
  • szucsitg
    #10
    szeretne a microsoft egy sp-be annyi fejlesztést belenyomni, mint az apple +0.1verziószámba(dashboard, mindenhova integrált desktop search, stb...)
  • Axon
    #9
    A tökéletes szót használni a WinXP-vel kapcsolatban, hallatlan nagy felelőtlenség.
  • Zsoltika 007
    #8
    Jah csak az a sok sp csomag az xp-hez együtt hozott annyi újítást magával mint egyetlen Tiger frissítés.
    Azt meg már meg sem említem hogy technológiailag már réges régen lehagyták az xp-t. Sőt a vistát is.
  • Supremo
    #7
    Hajrá Mac! Személy szerint nekem sincs lóvém Mac-re, de havernak van, és láttam, hogy az előző Mac OS is milyen állat volt, úgyhogy csak drukkolni tudok. Amúgy ha dizájn beli fejlesztéseke nézzük a Vista-nál, akkor ezek 90%-t a Mac már jó ideje kihozta, és elérhető a Mac OS-ben.
  • Caro
    #6
    Jelentős újítások voltak az OSX verziók között is.
  • Marlosh
    #5
    Oke,nem kell mindjart kiabalni :)
  • DrFantastikus
    #4
    T E V E D SZ !!!

    Az meg hogy "Jobsék már jó néhány új Max OS verzióval előrukkoltak a Windows XP megjelenése óta," NEM igaz , ugyanis azok csak "Update" verzio'k voltak mint az XP SP1,SP2.
  • Marlosh
    #3
    "Az Apple-nek úgy tűnik sikerült rávernie egy újabb kört a Microsoftra. Jobsék már jó néhány új Max OS verzióval előrukkoltak a Windows XP megjelenése óta, most így - jóval a Vista megjelenése előtt - várhatóan nagyobb figyelmet nyerhetnek Leopardjukkal is."
    Nekem ugy tunik pc-s verzioju mac os-rol van szo..vagy tevedek?
  • Griphons
    #2
    Dejó! Új Mac OSX! dejólenne, ha tudnék venni egy Apple-t, de legfeljebb a ződségesnél kérhetek egy kilót a fizumból...
    Így maradok a PC-nél, meg a csórelt WinXP-mnél :P
  • Athlon64
    #1
    Tigris után Leopárd jön?!
    Ha így haladnak akkor azért előbb-utóbb el fog fogyni a negymacska fajta nevek!

    Az meg, hogy ki, hány új oprendszert hoz ki új néven az szerintem tök mindegy!
    A WinXP SP2-vel és a menetközben leszedett automatikus frissítésekkel szerintem tökéletes és persze az ember ha egy kicsit körülnéz akkor Free progikkal tudja bővíteni gépe és windowsa felhasználhatóságát a legalítás talaján!
    (OpenOffice, Audacity, Gimp, Winamp...)

    Amúgy hajrá Apple, jó látni, hogy még vagy és nem tétlenkedsz :)