46
C++ programnyelv és programozás
  • bertino
    #46
    van pár találat
  • Shadow_THH
    #45
    illetve egy kezdő programozó palánta nem fogja megérteni a különböző változó tipusok fontosságát tehát felesleges mindjárt azzal kezdeni
  • Shadow_THH
    #44
    ugy látom nem nagyon értesz php-hoz

    egyébként nem ez az egyetlen loose typingos változó kezelős nyelv

    pl a flash as1 is dinamikus változókat használ
  • Bankrupt #43
    Tudni kell kezelni a keresőt, ésszerűen...
    ennnyi, és kiadja a C program help c. topikot
  • a_n_d_r_e_w
    #42
    Félreértettél: C az alap. de egy C++ fordító elvileg minden probléma nélkül fordítja a C kódokat is. azaz egy kezdőnek (aki mondjuk nem akar adatfolyam és memória címzés szintre lemenni (amit egyébként tud c++-ban is)) lehet egyszerűbb malloc és calloc helyett new operátort használni. ezen felül ugyanúgy meg kell tanulni a függvényhasználatot, ráadásul készlettára bővül a referenciák használatának lehetőségével is, stb.
  • Laci73
    #41
    Andrew: szerintem a C az alapja mindennek. Ott rákényszerülsz, hogy függvényeket és mutatószerkezeteket hozz létre - és igazából megtanulsz programozni. Bár az igazi kincse a C-nek a mélyprogramozás (low-level C) Ha hardver-programozással kíván majd valaki foglalkozni, eszményi nyelvet kap a C-vel, mivel assembly szinten tud (az ún. adatfolyamkezeléssel) belenyúlni a dolgokba, ráadásul nem kell a regiszterekkel és az elég nyűgös assembly utasításokkal vesződnie.

    De végső soron a Java és a .Net keretrendszerek elsajátítását ajánlom mindenkinek (az előbb említett PHP és a relációs adatbázis-kezelés /SQL, Oracle/ mellett) - megrögzött Linuxos létemre - ugyanis ezekkel lehet pénzt keresni. A Java és a .Net elsajátításához pedig a legjobb ugródeszka az alapos C++ ismeret.
  • ntchrist
    #40
    Én anno még pascallal kezdtem. utána tanultam php-t majd, c++-t!azt tudom hogy semmilyen bajom nem volt a sorrendel. pascal kezdésnek sztem tökéletes...
  • a_n_d_r_e_w
    #39
    szerintem az analízis-tervezés-implementáció ráér később, mikor már nem csak néhány száz soros programokat akar írni, hanem ténylegesen open-sourcet akar fejleszteni. és akkor majd jöhetnek a tervezési minták, leíró nyelvek, stb.
    abban viszont egyetértünk, hogy az OO-t először fejben kell megérteni. viszont lehet érdemesebb a C-t mellőzni, és helyette C++-t használni nem (vagy nem tudatosan) objektumorientáltan.
  • a_n_d_r_e_w
    #38
    hát nem tudom. én nem örültem volna, hogy amikor angolt kezdtem tanulni, egyből mindenféle nyelvtani szerkezetekkel jött volna a tanár, örültem a "My name is..." mondatocska elsajátításának :))
    ami az átláthatóságot érinti, szerintem az később magától kialakul, az emberben fel fog merülni az igény, hogy később is tudja mit írt ;)
  • QuippeR
    #37
    egyszerűbb nyelv mint a pascal, ez tény. de mondjuk tanulni szerintem a teljesség igényével érdemes, az meg nem a basic erőssége. a pascal sok dolgot nem enged, és állandóan problémákkal nyaggat, cserébe talán átláthatóbb, értelmesebb kódot készít az ember később, mikor már kicsit jobban érti az egészet.
  • Laci73
    #36
    Andrew, Sadist: így igaz, alapnak mindig egy könnyű nyelvet vegyünk (amit azonban én ajánlok az a Pascal) - vezérlőszerkezetek, érvényességi tartományok, változók - utána vegyük a C-t (függvény-orientáltság, mutatók, címaritmetika), majd az OOP megértése (analízis, tervezés, implementáció, osztály fogalma stb.) - ez mind-mind meg kell előzze a C++ tanulását. Utána már lehet kenni a Java-t és a PHP-t (most e két utóbbival - alapos SQL vagy/és ORacle ismeret mellett, ami alatt a relációs adatbáziskezelők Java/PHP/C++ alá ültetését értem) lehet némi pénzt keresni. Bár a Java melók nagy része jelenleg a korábbi Java (J2EE előtti) cuccok átírása - ugyanis nem kompatibilis a drága a saját elődjével.

    EaT: a DevC++ -t ne használd még tanulásra sem! Maradj a Borland fordítóinál. A Dev rengeteg pointer-hibát generál - egyszerűen iszonyat (különösen a tagfüggvényekre hivatkozásnál).

    MaxPayne: a legjobb Pascal cuccok magyar nyelven Angster Erzsébet könyvei (van is egy kétkötetes tankönyve amit a GDF-nek írt, a címe: Struktúrált Programozás Turbo Pascal nyelven) Ez menni fog. A gondok majd a C-vel jönnek elő.
  • MaxPayne
    #35
    Én már most összezavarodtam :D mindenki mond mindent én meg nemtudom hogy
    milegyen.
  • Sadist
    #34
    Na ez pont rossz sorrend a tanuláshoz. Érdemes előbb C-ben megtanulni programozni, és csak utána PHP-ban, különben a változó típusoknál csúnyán össze fog zavarodni.
  • a_n_d_r_e_w
    #33
    tanítónyelvnek hozták létre a készítői, és pont azért jó szvsz, mert nem arra kell koncentrálni, hogy tipusosság, típuskényszerítés, láthatóság, elődeklaráció, stb, hanem hagyja az embert arra figyelni, ami lényeg: vezérlési szerkezetek, függvények, eljárások, alap I/O, stb
    ezzel szemben a pascal szigorúbb még a C-nél is, és ráadásul sok fölösleges ezek közül (de ízlések és pofonok)
  • QuippeR
    #32
    a basic túl elnéző nyelv tanuláshoz
  • Mr Csé
    #31
    c++ nem nehéz
  • EaT
    #30
    c++ kihagyható a java előtt, ha a c már megy.
    a c++ bonyolultabb, mert a javaban már sokmindent egyszerűsítettek. pointerek helyett referencia, kivétel osztályok, stb..
  • MaxPayne
    #29
    Ok köszönöm mindenki segítségét.
  • ntchrist
    #28
    Nézz körül itt
  • a_n_d_r_e_w
    #27
    Szerintem a pascaltól mentsen az ég. Én a basicet tartom a legalkalmasabb oktatónyelvnek, ami az abszolút kezdőket illeti, és arra elég bármelyik ősrégi commodore-os könyv a helyi könyvtárból. Aztán jöhet C, majd az objektumorientáltság megemésztése, és C++. utána meg már java, stb.
  • Shadow_THH
    #26
    #25 google
    #21 nem igaz
    #24 igy van
  • MaxPayne
    #25
    akkor tud adni valaki a Pascalrol 1 áttekinthetőbb olvasmányt ami tartalmazza
    a kódokat meg minden leírást?
  • EaT
    #24
    pascal arra jó hogy meglássa miként is működik egyáltalán egy program.
    mik a változók, mik az utasítások, ciklusok, szubrutinok.
    a c már szintaktikailag is elég sok mindent rövidít, egyszerűsít, ezért szerintem egy kezdőbbnek nem átlátható.
  • EaT
    #23
    de.
    javaban egyáltalán nem tudod kikerülni.
    még c++ ban csak csak..
  • MaxPayne
    #22
    Most akkor kezdjetek el vitatkozni és mondjátok el konkrétan hogy mivel lenne
    érdemes nekem elkezdeni programozni?
  • Zsoldos
    #21
    az nem baj, ha a nyelv tamogatja az OO -t. Nem kotelezo hasznalni. Meg javaban sem nagyon.
  • MaxPayne
    #20
    :) ok értem mit mondasz.Télleg nem vagyok 1 tehetség deeee valahol egyszer el kell kezdeni mindent.
  • MaxPayne
    #19
    Ok de még annyit elmondanék hogy matekbol nem éppen vagyok 5-ös :)
  • Shadow_THH
    #18
    "gyakorolni tudom a c++-ban való programozást?" notepad?

    na max payne látom te egyátalán nem értesdz a programozáshoz akkor ne kezdj objektum orientált nyelvvel mert elvérzel

    ajánlom: basic (qbasic pl) kezdeni aztán html és php hogy kicsit fejlődjön a gondolkodás módod és megszokd a kurva ;-t :D pascal-t delphit kicsit próbálhatsz az előre dekralálást meg kell szoknod ugyis

    aztán végére c és java

    de mindenek elött GOOGLE
  • Zsoldos
    #17
    Pascal szerintem felejtos. Egy oslelet. Azt sem mondanam, hogy egyszerubb, ellenben baromi tavol van a most divatos/hasznalatos nyelvektol.

    Mindenkepp Javaval, vagy C++ -al kezdenem, mindkettovel nagyon kenyelmesen lehet dolgozni.
  • MaxPayne
    #16
    igen, meg szeretnék saját programokat írni melyek nyílt forráskódúak és mások számára is segítséget nyújtson.
  • Shadow_THH
    #15
    csodálkoztam is volna ha nem lett volna c++-os topig már
  • Me0w
    #14
    Csak ennyit? :D
  • MaxPayne
    #13
    Tehát előbb Pascal? vagy Java? csak annyit szeretnék kezdeni a programozással hogy saját programokat írjak vagy nyílt forráskódú progikat csináljak pl: DC++-hoz vagy valami máshoz.
  • NEOreg3
    #12
    neménvoltam
  • ngcsnet
    #11
    egyébként hibás a kereső, ha a fönti keresőbe irod hogy c++ akkor tényleg nem talál semmit, szal újra kell rá keresni, akkor már talál.
  • Me0w
    #10
    Attol fugg mit szeretnel csinalni... minden programnyelv alkalmas x feladat elvegzesere de y feladatra mar lehet, hogy nem.
  • EaT
    #9
    O.o
    attól függ mit akarsz tanulni, és eddig mit tudsz.
    c++ nem épp a könnyűségéről híres.
    ha objektum orientáltan akarsz tanulni akkor java
    ha alap programozást akarsz tanulni akkor előbb pascal, utána c
  • MaxPayne
    #8
    akkor még azt szeretném kérdezni mivel még 4 napja kezdtem el tanulni a c++-t hogy ez alegkönyebb programnyelv vagy egyszerűbb ennél a Visual Basic? vagy a Delphi? segítsetek pls.
  • MaxPayne
    #7
    Elnézést én használtama keresőt de nem adott semmien találatot.