67
Hírolvasó programok, hírszolgáltatás, RSS feeds, RSS reader, XML, RDF, Feed, Backend, Atom, Syndicate, Really Simple Syndication
  • Kepek
    #67
    Az 5 legjobb RSS-olvasó a Windows Store-ban
  • polarka
    #66
    Nálam kifingott a Brief. Csak igazgattam kicsit a feedeken, azóta csak jelöli, h vannak új hírek az 1es feedek mellett, de nem jeleníti meg azokat.
  • Levente93
    #65
    Üdv!

    Én iGoogle-t használok és az a gondom, hogy nem frissít. Nemrégóta használom, lehetnem állítottam be valamit amit kéne???
  • Jóska Kapitány
    #64
    Sziasztok!

    Problémám a következő. Eddig FeedReader3-t használtam rss olvasására, de most szeretnék egy online verziót is, ha elutazok vagy ilyesmi bla-bla-bla... a Google reader-t szeretném használni viszont van egy probléma. Az OPML file importálásakor a Google Reader csak a töredékét importálja be, a hetven valahány hírcsatorna közül talán 8-9-et. Nah erre kéne nekem megoldás!
  • blackgamer
    #63
    lusta vagyok átteni a cuccokat, szal ua.-zt
    csak egyre idegesítőbb, az új témák buborékját pl. a képernyő közepére nyomja, és ha eltüntetem, akkor sokszor átveszi a fókuszt
    nagyon gagyi, csak már nincs kedvem próbálgatni másokat
  • akyyy
    #62
    most melyiket használod?
  • Dj Faustus #61
    Csak keresni kell...
    HVG - RSS csatornák
    Figyelőnet - RSS csatornái
    Világgazdaság - RSS csatornái
    Napi Online - RSS csatornái
    Privátbankár/Gazdasáági rádió - RSS csatornái
    Magyar Rádió - RSS
    Hírstart - RSS
    Piac&Profit - RSS
    Népszabadság - Összes RSS/Gazdasági RSS

    Külföldiek:
    Google News - RSS
    BBC - RSS csatornái
    CNN - RSS csatornái
    Yahoo News - RSS csatornái
    Reuters - RSS csatornái
    AFP - RSS
    Forbes - RSS csatornái
  • The Garrett
    #60
    Tudtok mondani pár olyan magyar nyelvű (főleg) üzleti (külföld / belföld ) hírekkel foglalkozó oldalt, ami támogatja az rss-t is?

    Apámnak próbálok összerakni 1 netwibes oldalt.. a népszerűbb oldalakat, úgy mint index, origo stb már beletettem neki, de egyszerűen az üzleti hírekkel foglalkozó portálok 90%-a leragadt az őskorban és semmi ilyesmit nem támogat.


    utolso post dátumát elnézve nagyon pörög a topik, de hátha tud valaki pár ilyen oldalt ^^
  • blackgamer
    #59
    most Feedreader-t használom guszta, jó az elrendezése, de most veszem észre hogy nincs benne kereső!!!!
    áájj, nem találok egy 100%-os programot
  • ZiP90
    #58
    Hi!

    FeedDemonban h. lehet beállítani, hogy az új RSS-eknél ahova feliratkozok, az alap update idő az 5 perc legyen, ne 1 óra?
  • Mikee76
    #57
    Én InfoRSS-t használok Firefox alatt.
    Futószövegként jeleníti meg az új híreket a böngésző alsó részén, így nem kell külön megnyitni olvasót ha a címeket akarom látni böngészés közben.
    Ha egy cikkre kíváncsi vagyok, akkor csak ráhúzom az egeret és bővebben olvasok arról, ha pedig az egész cikket akarom látni, akkor rákattintok és egy új ablakban kihozza az oldalt.
  • gulyaszoli
    #56
    Az új Google Reader nektek mennyire jön be, a kivitelezés jó, csak egy kicsit lassú.
  • iecs
    #55
    Sziasztok!
    (Nah remélem nem baj, hogy ilyet írok és remélem nem vesztiek spamnek.)
    Nem is tudom, hogy kezdjem... mondjuk így: A mai RSS lázon felbuzdulva csináltam én is egy kis RSS olvasó progit, de mivel az oridzsinál progiktól valami eltérőt, újat akartam ezért ilyet is csináltam. Úgyhogy a program nem olyan mint a többi (marketing szöveg :D), mivel a híreket nem a megszokott módon, hanem a programok címsorában jeleníti meg. Szerintem egy próbát megér. Itt lehet kipróbálni: http://iecs.extra.hu és ha valaki rávetemedik arra, hogy adjon neki egy esélyt akkor ide várom az ötleteket, bug-reportokat: [email protected]. (És nemsokára az oldalra is lehet írni.) Remélem tetszik, ha nem akkor meg így jártam :D
  • blackgamer
    #54
    óra mellett megjelennek, és bizonyos időközönként megnézik hogy jött-e új hír és jeleznek neked,
    persze ha zavar kikapcsolhatod és akkor nézed meg a híreket amikor neked jólesik
  • Zomil
    #53
    sziasztok, lehet hülye kérdés,de ezeket a programokat pl ki lehet tenni asztalra h jelezze ha jön vmi hir? vagy csak akkor lehet megnézni ha elinditom a böngészöt?
    egyébként most töltöm a feeddeamont meglátjuk mit tud:)
  • akyyy
    #52
    nem tudja valaki hog ykell megcsinálni azt hogy azonnal jelezzen az rss olvasom, ha egy topikba, akár monjduk ide új üzenet érkezik?
  • neevous
    #51
    Hello!
    Meg tudnátok nekem mondani, hogy melyik rss progit ajánlanátok a hírek az asztalon való elhelyezésére?
  • Tertovan
    #50
    Hello

    valaki ismeri ezt?
    http://rss2email.infogami.com/

    azt szeretnem hogy ne csak a linket kuldje el hanem az egesz oldalt.
    vagy valaki ismer olyan olvasot ami az egesz oldalt elkuldi mailben es nemcsak a linket?
  • spacepunk
    #49
    Heló!
    Régóta használom a Netvibest, szerintem az a legtutibb az RSS olvasásra.
    Eddig még csak egy hibát fedeztem fel, történetesen hogy Operával a TABok (sok van ) közül csak a felső sort jeleníti meg.
  • ROKICA
    #48
    nem szeretem a firefox-t... az opera szerintem ugyanazt tudja sőt..
    az Opera és a Firefox a 2 leggyorsabb browser.. ha kilőjük a cache-t akkor is
  • akyyy
    #47
    nem szeretem az operát.
  • ROKICA
    #46
    OPERA.. alapból tudja.. RSS berakod a feed-et és látod h irtak e a topicba és el is tod olvasni amit írtak.. még válaszolni is birnál opera-val.. csak nemtom hogy:))
  • Sil78
    #45
    Én csak simán a Firefoxos Élő Könyvjelzőket használom, kipakolászva egy mappába a Könyvjelző Eszköztárra. Egyszerű és gyors, és nem kell hozzá semmi. Akinek meg többre van szüksége, van egy halom kiterjesztés is Firefoxhoz, pl Sage, infoRSS, stb, lehet válogatni. Még olyan is van, amivel mondjuk egy sima honlaphoz lehet szerkeszteni feed-et (RSS Editor). Meg persze lehet külső RSS-olvasókat is integrálni (Feed Your Reader). A Thunderbird is remek RSS-olvasó (sőt, podcastokat is tud kezelni), de az nekem valahogy nem áll annyira kézre.
  • akyyy
    #44
    #38
  • ROKICA
    #43
    tudod operánál van olyan hogy amikor egy topicnak nézed a hsz.-jeit akkor "birnál" opera-val válaszolni is a topicba.. van ilyen, de sg-nél működik?
  • Nashville
    #42
    Beírod pl. a mininovába a banda nevét, majd search. Ha nem talál semmit sem azt is kiírja, majd rákattintasz az RSS- re és felvesezd a linket a hírolvasódba. Vagy egyszerűen a KlipFolio- nak olyan szűrést adsz, hogy tartalmazza a banda nevét.
  • Dj Faustus #41
    *
    * amazon.com
    *
  • Dj Faustus #40
    Nem épp RSS, de érdemes olvasgatni:
    * - azon belül is a New Releases menüpont.
    * - News & Reviews menüpont, New Releases almenüpont ()
    *
    * Kiadók (BMG, Virgin, EMI,...) weboldalai
    * Zenészek/együttesek weboldalai
  • Dying Soul
    #39
    Olyan RSS kéne, ami jelzi, ha kijön egy bandának a lemeze :DD
  • akyyy
    #38
    nekem olyan firefox plugin kéne hogy ha egy bizonyos topikba amit beteszek az rss olvasóba, jelezzen ha irtak bele( nemtudom ki ismeri az időjárás jelentéses firefox plugint na ahoz hasonloan, mikor felnyilik hogy miylen itt az idő), ill akkor is, csak kicsit más szinben ha uj topik nyiulik. de ha lehet ne csak jelezzen hogy hgahó, hanem a hszolásnál irja ki melyik topikba (topiinév), ill ha uj nyilik, annak is mi a cime.)

    régebben ajánlottka párat, fel is tettem, próbáltam betenni, de jelezni egyszer sem jelzett, viszont aköynvejlzőknélk betett egy uj "mappát", és votl vagy ezer féle link, jól szét is cseszte:S
  • Nashville
    #37
    Én ezt használom és még egyszer sem hülyült meg: KlipFolio
    Minden egyes RSS hírforrás külön konfigurálható, szóval a kevésbé fontos "hírek" (amit egy nap csak max. egyszer-kétszer akarsz olvasni) nem hívogatnak állandóan a géphez. Ja és kulcsszó alapján is tudod figyeltetni.
    Egyre több oldal tartalmaz KF plugint, pl. a Honosítóműhely is.
    Az RSSreader téves riasztásokat produkált az SG fórumjaiból, olyanokat amit már olvastam egyszer csak gondolt egyet és elővette.
    Az RSSOwl java alapú, úgyhogy zabálja a memóriát, nálam felejtős. A KlipFolio csak kb. 4 megát eszik.
  • avcom
    #36
    köszönöm, kicsit homály, bár végül is éjfél múlt :-)
  • Doomista
    #35
    nemgond,béke veled pajtás !!
  • Harder
    #34
    Régebben RSSOwl-t használtam (freeware, http://www.rssowl.org/ ) de macerásnak tartottam a több gép közti szinkronizálást, úgyhogy egy ideje átváltottam netvibes.com-ra, elégedett vagyok vele. :)
  • izb
    #33
    mindegy.azt hittem más az:)
    hülye voltam.van ez igy
  • Doomista
    #32
    akkor mért ugrottál nekem ? :D
  • izb
    #31
    nem szemrehányásként írtam,csak megjegyeztem.

    nincs semmi félreértés,és megsértés.
  • Dj Faustus #30
    Ilyesmit vagy mezei szövegszerkesztővel (Jegyzettömb, Notepad2, Notepad++, stb...) írhatsz, vagy valamilyen szerveroldali szkripttel (PHP) generálhatsz (ez utóbbi akkor jó, ha az RSS-be kerülő tartalmat adatbázisból, vagy külső file-ból akarod kiszolgálni).

    Az RSS lényegében egy szimpla XML file, ezáltal könnyedén kreálható - akár csak egy (X)HTML dokumentum (sőt sokkal könyebben). Mint a (X)HTML-hez ehhez is van referencia/specifikáció amiből kideríthető hogyan épül fel.

    Több változata/verziója is van:
    RSS 0.90
    RSS 0.91
    RSS 1.0
    RSS 1.1
    RSS 2.0

    És természetesen van hozzá validator is, akár csak a HTML-hez.

    CMS-ekhez (e107, PHP-Nuke, Joomla, Xaraya), blogokhoz (Wordpress) van beépített RSS-generáló. Saját magad által készített oldalhoz legjobb, ha magad készíted el (te ismered az oldalad struktúráját, felépítését).
  • Doomista
    #29
    nem fikáztam !!! biztos félrértettél :))
    deha megsértettelek amit nemis akartam bocsesz ! nincs hari remélem :)
  • izb
    #28
    most esik le,hogy te kérdezted,és utána fikáztad a hozzászólásomat.
    na ezt főleg nem értem, de mindegy.