22
  • Gerygrey
    #22
    Nem kell ide tűzfal meg tiltás, aki munkaidőben msn-ezget és ismeretlen fájlokat nyit meg, pároslábbal kirúgni és kész. Nekem úgyis kapóra jönne egy betöltetlen pozíció egy ilyen laza netezős munkahelyen ;)
  • Zenty
    #21
    Jah és ezeket kih terjeszti?
    A virus irtó cégek mert ugye vegyék a cumoikat..
    És perze telefonos mert nem használják a percdijas szarjukat...
    A skype köztudott ,hogy joh kapcsolatba van a tüzfalakal stb.
    + saját tikositott rendszere van. Ennél nem hiszem ,hogy több kéne vagy többet lehetne kihozni a valós kényelmes biztonságügyileg.
  • Beyond silence
    #20
    Egy cégnél azért nem árt aggódni, már ha nem mindegy jó néhány embernek a kenyérkeresete...
  • Molnibalage
    #19
    Kicsit unalmasak (és szerintem vészmadarak) ezek a cikkek. Már azt sem tudom mire NEM modták, hogy nem veszélyes.

    Wilbur Wright -tól egy idézet:

    "Ha tökéletes biztondágras vágysz ülj fel egy krítésre és csak nézegesd onnan a madarakat."

    Már, ha nem számítjuk azt, hogy a kerítés is összedőlhet és le is eshetünk.

    Szóval a lényeg. Mindenki állandóan minden miatt aggódik. Minek?
  • pepe003
    #18
    dugjmeg@hotmél.kom
  • Yv@n
    #17
    "mert a Skype kommunikációs protokollja a vállalati és személyes tűzfalakat megkerüli"

    Ahham, ezt mesélje másnak akkor. Szeretném én látni azt a szoftvert ami megkerüli az általam beállított tűzfalat...
  • Cocogány
    #16
    Hát ezt őszintén remélem is.
  • Janokapapa
    #15
    szerintem sincs ilyen virus... amugy itt egy erdekes link
  • attes
    #14
    Nem úgy írják, hogy: 'vallyon'?
  • NYCBoy
    #13
    Na az engem is érdekelne, mert szerintem nincs ilyen, persze tévedtem már nagyobbat is...
  • pemga
    #12
    Melyik az a vírus, amelyik amelyek egy beszélgetés alatt képesek megfertőzni az egymással kapcsolatban lévő számítógépeket. A skype azt állítja, hogy csak a file-transfernél fordulhat elő ilyesmi, beszélgetésnél nem. Azt akartam eredetileg megnézni, hogy mely skype kliensek a veszélyeztetettek, de nem találtam guglival olyan vírust, ami képes lenne erre. Tudja valaki, melyik vírus az, amelyik ilyen feat-et tud?
  • Deniboj
    #11
    <OFF>
    Biztos bukik arra, aki helyesírából alig kapta meg a kettest.
    </OFF>
  • ttt ttt
    #10
    Ez jutott nekem is eszembe, ha nem engedélyezed a Skype használni kívánt portjait, nem is megy, tehát nem tudja megkerülni a tűzfalat. Az persze más kérdés, hogy lehet vele filet küldeni, amiben már lehet bármi beágyazva. Ezért nem kell mindenféle forrásból elfogadni bármit, de ez már emberi tényező, ami ugye sokmindenben a leggyengébb láncszem.

    Egyébként a Skypeot kivéve, mindegyikhez van webes kliens, korlátozott tulajdonságokkal, értsd - fájl küldés, stb., így nem szükséges minden portot nyitva hagyni, ala MSN.

    Persze mindig, minden szoftverben lesznek hibák, vagy kiskapuk amit ki lehet használni, de ilyen a számítástechnika, főleg, ha nem sziget üzemben dolgozunk.
  • Cocogány
    #9
    Jó ez a csaj itt az alsó képen. Őt valyon hogy lehet elérni?
  • AgentKis
    #8
    "Ismeretlen vírusokkal szemben" értsd ismeretlen hibát kihasználó vírusokkal szemben.
  • AgentKis
    #7
    A Megoldás egyszerű! A megbízható, rendszeresen (cégeknél lehetőleg központilag) frissülő víruskereső programunkat állítsuk be, hogy minden fájlt ellenőrizzen, operációs rendszerünket rendszeresen (cégeknél lehetőleg központilag) frissítsük. Ezáltal ismert vírusok mentése elkerülhető. Ismeretlen vírusokkal szemben, pedig kiszolgáltatottak vagyunk. Főleg akkor, ha még ismeretlen biztonsági rést használnak ki. Elengedhetetlen továbbá a vírusfertőzés mielőbbi lokalizálása, a fertőzött gép hálózatról való kizárásával. Nagyon fontos továbbá a rendszermeghajtók megosztásának tilalma.

    Paranoiásabb cégeknél a tűzfalon több vírusírtó szoftver is futhat, bár ebből adódhatnak koplikációk, de biztosan van azért olyan választás amelyek megférnek egymás mellett.
  • Cat #6
    egy iskolát ne hasonlíts egy munkahelyhez. Mig ha az orán netezel, kapsz egy ejnyebejnyét, addig ha a munkahelyi számítógépedet hackeled, simán kaphatsz fegyelmit is, majd ha utána is folytatod, kirughatnak.
  • Deniboj
    #5
    Szabadna megtudnom, mi a "feltötő" program neve, amit a "suliba" használtok? Szívesen kipróbálnám.
  • mikloss
    #4
    "A dolgozók nagy részének nincs local admin joga, ezért semmit sem tud telepíteni rendszergazda nélkül." lol ezt a legegyszerűbb feltörni egy 10 éves is megtudja csinálni ha odaadom neki a feltötő progaramot... (suliba is ezt használjuk)
  • WiLDoR
    #3
    "Ballerini szerint annak ellenére, hogy az antivírusszoftverek figyelmeztetik a felhasználókat, hogy egy azonosíthatatlan csatolmánnyal ellátott e-mailt kaptak és nem javasolják a megnyitását, a felhasználók több mint fele mégis megnyitja és telepíti a rosszindulatú kódokat."

    aki van olyan hülye, hogy minden sz*rt megnyisson ami 1 levélben van, az meg is érdemli, hogy tömve legyen vírusokkal a gépe...
  • dj67
    #2
    A skype nem kerüli meg a tűzfalat. Azért egy biztonsági szakértőtöl ilyet hallani elég gáz. Alapértelmezésben a 80-as és 443-as portot használja. Tehát a http portját. Ez tényleg veszélyes, mint maga az internetezés IE-vel. Egyébként simán lehet szürni a skype-ot és az összes csevegő klienst is.
  • PíszLávJuniti
    #1
    Nem kell ahhoz admin jog, hogy vírus kiüsse a wint :)