288
Minden ami Reggae
  • Fbn Lx
    #128
    kellemes lazulós zene :) szeretem ha pörög a reggae, de az ilyen is jó néha (y)
  • xxxpaulxxx
    #127
    ha már francia:)
  • NemaBobMarley
    #126
    www.pullup.hu/art.jpg

    Sweet Classics szóró, ha valaki esetleg kedvet kapott:)
  • NemaBobMarley
    #125
    Sziasztok!

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ÚJ SOROZAT VASÁRNAPRA: SWEET CLASSICS IDŐUTAZÁS!

    Sweet Classics, egy időutazás, egy időutazás a legszebb klasszikusok világába, azaz a régi jó rocksteadyk és a leggyönyörűbb reggae dalok hangzanak majd el hétről hétre minden vasárnap az Art Katakomba klubban selector Áfonya, Zilio és gyakori vendégeik több éves és nagy verejtékkel összegyüjtött bakelit lemezeinek köszönhetően. Az este 7-es kezdéssel minden korán kelő embernek szeretnénk kedvezni, várunk titeket egy időutazásra vasárnap az Artban!

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    SWEET CLASSICS EST
    rocksteady & roots classics

    selecta/dj: ÁFONYA & ZILIO

    minden vasárnap - start: 19:00 - belépő: 300Ft
    Art Katakomba (1137 Budapest, Szent István krt. 2 / pince (meki előtt a lépcső)
    www.artartkatakomba.hu
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Remélem felkeltette az érdeklődéseteket:)

    Üdv:
    Néma Bob Marley
  • Fbn Lx
    #124
    a francia reggae nagyon megfogott... jól passzol a francia nyelvvel a stílus. Dub Incorporationt például tudom ajánlani.

    valamint ezt meghallgatásra.
  • xxxpaulxxx
    #123
    Sziasztok! Van 2 jegyem a holnapi A38on levő 21:00kor kezdődő Marley 64 bulira! Sajnos mi nem tudunk elmenni, ezért szeretném valakinek odaadni a jegyeket kedvezményesen! Érdeklődni levélben lehet! :)
    Itt van a flyer, hogy pontosan miről is van szó:
    http://lb27.hu/concert/1232879411/marley_64_flyer_medium.jpg
    Nagyon jó buli lesz, csak ajánlani tudom minden reggae fannak! :)
  • mc pita ramos
    #122

    MC PITA RAMOS: MELÓDIA (schratch: mc pita szájjal)
    http://www.youtube.com/watch?v=RmLh0sGoIy0
    Tessék hallgatni!Meg kirakni:):)
    remélem tetszeni fog!!
  • fatejr
    #121
    http://www.youtube.com/watch?v=JdkCN3xe3Mk
  • zdlr
    #120
    check:
    Riddim Colony - Wha Gwaan
  • livan
    #119
    Új mp3 letöltő oldal:
    http://alternative.letoltes.org/
  • IceCream
    #118
    http://www.youtube.com/watch?v=ZGuJgnWNX7s

    MEGTALÁLTAAAAAAAAAAAAAAM köszönet Sensimillának a chat.hu reggae szobábóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól. jeeeeeeeeeeee

    Noiseshapper-We love reggae naaaaaaaaaa hallgassátooooooooook
  • zdlr
    #117
    sajnos nem tudok segíteni, gondoltam a "reggae music is mushing up the earth" sor segíteni fog a refrénből, de arra csak capleton - mushing up the earth című számát adja a google, meg youtube. de te nem azt keresed.
  • IceCream
    #116
    http://www.rtlklub.hu/musorok/celebvagyokmentskiinnen/videok/31866

    na ebben van meg tisztán a szám, a 4-4és fél percnél asszem ott kezdődik amikor masszírozzák egymást az alatt megy ez a szám , hátha tisztábban meghallgatva könnyebb rájönnötök :D
  • IceCream
    #115
    köszi a segítséget, a feltöltés :)

    http://rapidshare.com/files/159890501/kiez.mp3.html

    szóval ez lenne a rejtélyes nóta, :D ha értettek belőle más szavakat is mint a reggae music pl,mert arra rákerestem mindenféle módon de nem találtam meg :D vááá pedig jólenne mert tök laza
  • xxxpaulxxx
    #114
    Feltöltöttem ide
    Mert nekem nem dereng... hátha más sikerrel jár:)
  • zdlr
    #113
    nem sikerült letölteni.
  • IceCream
    #112
    Sziasztok! ennek a számnak keresném a címét,előadóját,előadóit
    nem vírusos nyugi, és nagyon kevéskét tudtam ebből felvenni, a tévében ment,de nem klippben...szal aki hallotta már,netán ismeri jelezzen itt :D integessen,köszi peace

    http://data.hu/get/804973/kiez.mp3.html
  • Bulykin
    #111
    Vavamuffin...ezt hallgassátok, nagyon ott van^^
    Lengyel reggae, de üt...
  • xxxpaulxxx
    #110
    vááá ne is mond:D Akkora oltás az az egész film:D Meg a végén az a "Robin hoodos" jelenet (a vagyon elosztása a szegények között) Nagyon film nagy mondanivalóval:)
  • zdlr
    #109
    nem tudom, talán épp angliában vagy amerikában turnézott a forgatás alatt..
    de nekem ez még eszembe nem jutott soha, ez a film így jó! főleg a takeover jelenet :)
  • Bulykin
    #108
  • xxxpaulxxx
    #107
    Egy valamin gondolkodtam ma... a Rockers c. film ugye '78as... és hát ugye elég nagy nevek szerepelnek benne... azt nem értem, hogy az akkor még vígan éldegélő Bob hogyhogy nem került bele a filmbe:)
  • zdlr
    #106
    Peter Tosh - Stepping Razor
    Alpha Blony - Cocody Rock

    Hard Times Riddim Medley (Bascom X, I Wayne, Richie Spice, Chuck Fenda, Capleton)
    Sizzla - Thank You Mama

    Collie Buddz - Come Around
    Ziggi - Need To Tell You This
  • Bulykin
    #105
    meglesem őket, köcce^^
  • xxxpaulxxx
    #104
    Ha még csak ismerkedsz a stílussal akkor talán ilyen "lightosabb" Jacob Miller-t (Inner circle, de nem a "mostani") és Barrington Levy-t tudnék most hirtelen ajánlani... de ha a nagyon "dallamos" reggae-t akarsz hallgatni akkor az angol Steel Pulse albumait ajánlanám... azok közül is... bár már kevésbé roots-os albumot de nagyon kellemes African Holocaust címűt... kezdetnek ennyit ráhangolódás gyanánt:D
  • Bulykin
    #103
    az is jó, de akkor olyat ami nagyon-nagyon ütős^^
  • xxxpaulxxx
    #102
    Külföldi nem jó?:D
  • Bulykin
    #101
    Hali!
    Most ismerkedem a reggae zenével, nemrég kezdtem el hallgatni Ladánybenét és Irie Maffiát, Copy Cont...egyenlőre csak ezeket ismerem^^
    Tudnátok magyar együtteseket, előadókat ajánlani? előre is köszi:)
  • xxxpaulxxx
    #100
    Kéri András (Columbo) szerintem is egy hihetetlen jó mc.... valami fantasztikus hangja van és iszonyat hogy pörög a nyelve:D Viszont... írtad hogy lássunk túl a "sztárokon"... ha már Columbo, akkor sztem a Brains és a Maffia is egyre populárisabb lesz, ami nem is lenne baj, csak sok olyan ember okoskodik erről, aki aztán rohadtul nem ért hozzá. Mostanában nem egy olyan párbeszédem volt (általában lányokkal), amiben a reggae is szóba került... aztán már a következő kérdés az volt hogy ismerem-e a Brains-t... Én meg mondom hogy igen, érdekesen vegyítik a stílusokat, de dominál benne a rasta kultúra/hangzás és ez nagyon tetszik.... aztán kérdezi hogy ezt- azt a számot ismerem e tőlük mondom nem csak 1 albumot... aztán mondja hogy jajj én nem is tudom mi az a reggae... mondom ok... aztán meg mondok neki ilyen nagy roots neveket a 70es 80as évekből és pillázik... aztán már nem tudom ki nem ismer mit:D
    A másik kedvencem amikor a reggaet pl Sean Paullal hasonlítják... ok tudom hogy a Dancehall az a reggaenek egy alműfaja de azért ne az jusson már eszükbe kapásból az embereknek...
    Az ilyen kis barmokat én is eléggé lenézem akik magukra aggatnak mindenféle rasta cuccot aztán megkérdezem őket, hogy tud e valamit a dolgokról és kb semmi...
    Volt egy srác akinek a nyakán volt egy nyaklánc és akkor így megkérdezem, hogy... és ez a nyaklánc? (barátom mellettem elkezdi.. jajj ne kezd:D) Mire a srác... hát szeretem a reggaet meg a hozzá kapcsolódó dolgokat... aztán én így mondom... nem akarok kötöszködni, de a nyakláncodon piros-zöld-sárga gyöngyök vannak, ami elég nagy megvariálása az etióp zászló színeinek... mire ő megnézi... JAH TÉNYLEGXD
    Dehát viseljen mindenki azt amit akar...ők tudják...csak nem árt néha elmélyülni a dolgok jelentésében...
  • zdlr
    #99
    de copycon abszolút nem hiteles, és szörnyű ez az eröltetett, mindekit másoló stílusa.. egy sajátot kéne kialakítania..
    copycon kell itthon, mivel nagyon felkapott, könnyen eljut bárkihez a zenéje, így megismerteti a stílust a fiatalokkal. ezzel semmi probléma, a baj csak ott van, hogy nem képesek túllépni rajta és a copy rajongók 90%-nak fogalma sincs róla, mi az a reggae, mert nem is kiváncsiak rá, holott mindenki hordja etiópia színeit, ganja mintákat, dreadlockot.. felháborító!
    ha egy tipikus copy rajongótol megkérdeznéd ki az a columbo, csak nézne bambán, pedig ma simán ő a legprofibb és legtehetségesebb reggae, dancehall mc az országban..
    lássatok túl a "sztárokon"
    jamaicában sem csak bob marley csinált reggaet!
    ez meg egy hülyeség, hogy csak jamaicai reggae az igazi, rengeteg tehetséges ember van már szerte a világban.
  • FEEDER360
    #98
    Elírtam: 2-el Ladánybenét!
    De igazából fogalmam sincs ez csak ilyen saját tipp mer én úgy vagyok vele, hogy megkérdek 10 embert, hogy szeretik-e a reggae-t, hát nem is ismerik 10-ből 2 ismeri sajnos :S és Bob Marley-t is 10-ből kb csak 5 ember ismeri és ezt nem is gondoltam volna, ez elég szomorú :S na mindegy az idősebbek úgyse nagyon halgatnak mai zenét a fiatalok meg a technót, discót szeretik ezt a szenny mosogépferkvenciát 3 óráig ugyan az az ütem és az eggyeltalán nem unalmas mi? pff de ebbe nem megyek bele!
    Nagyából ennyit akartam ha válaszoltok vagy valami akkor köszi, remélem itt legalább lehet valakikkel a reggae-ről beszélni!
    Peace!
  • FEEDER360
    #97
    Hali! Az a helyzet, hogy a reggae stílusba beletartozik a ragga, ska, dancehall stb. kicsit eltérnek a reggae-től és ezér ilyen összeoglalóan reggae-nek hívják persze a reggae-ben a reggae-is benne van (ALAP) és Copy Con reggae riddimekre énekel de nagyon sok száma inkább a ragga stílust képviseli viszont több száma a nyugodt reggae zene de a téma az a reggae témálya, babylon, ganja stb. Copy Con reggae zenész, mint Ládánybene is, na most Ladánybenének is vannak olyan számaik, hogy az ember nem mondáná rá, hogy az reggae zene, meg hát kezdetben amúgy se reggae-t játszottak, Copy is először inkább a rap vonalhoz kötődött! Amúgy a Reggae zene királya Bob Marley is megmondta, hogy Reggae zene csak Jamaicában van, szal ott az igazi és szerintem ez mindennel így van az életben így van a magyar rock-al is halgassatok meg ismert magyar rock együtteseket és külföldieket... na ugye teljessen más a külföldi olyan igazi szívből jön úgy, mint a jamaiacnak is a reggae ez nem csak zene nekik evvel azt akarom mondani, hogy igazi reggae-t nem tudnak magyarok játszani, a magyar reggae előadók nagyon jók, nagyon jók a zenéjük reggae instrumentálok, reggae-s téma szal nagyszerű, én imádom Copy Cont, Ladánybe 27-et, Irie Maffiát, Riddim Colonyt is, mind nagyon jó zenét csinálnak! Nekem mindegy ki milyen stílusba sorolja őket az a lényeg, hogy jó legyen tetszen az embereknek, ne veszekedjenek már azon, hogy ki milyen sítílusban zenél! Legyen Béke! :)
    Ezzel meg, hogy ha megkérdeztek 10 fiatalt, hogy mondjon magyar reggae előadókat akkor lehet, hogy Copy Con többen mondanák, sőt tuti de ez azér van mer Copy Con a fiatalabbak körében népszerű Ladánybene pedig az idősebbek körében ismert! De a valóságban ez lenne a helyzet ha megkérdeznénk 10 magyar fiatalt, hogy mondjon magyar reggae előadókat akkor 10-ből 5 nem ismerné a reggae-t 3 Copy Con-t mondanának 3 meg Ladánybenét szerintem! Copy Cont meg azér nem nagyon szoktak játszani rádiókban tv-ben mer szókimondó a szövege! Pedig szerintem ez jó, ő megéli a világot és meg is tudja énekelni azt, szerintem ha valaki rendesen meghalgat egy Copy számot, figyel a szövegre és utánna elgondolkozik akkor magára fog ismerni vagyis, szerintem mások se szeretik a Windos-ot mások is inkább lapulnak a fűben, mások se szeretik ezt a politikát... na de szerintem ezt értitek csak egy átlag embernek mutattok Copy számot akkor az azt mondja, hogy sza... meg nem érti a szöveget, ja mer nem is akarja nem akar új dolgokat megismerni mer neki minden sza... csak amit ő halgat és csinál az a jó és ezt Copy is megénekli! Kicsit eltértem a témátoktól meg sokat írtam köszi, hogy elolvastad, ha nem értesz eggyet velem akkor olts le stb. tudod ahogy szokás! Na Peace!
  • zdlr
    #96
    erre csak annyit, hogy az egyik fesztiválon, ugyan azon a napon egy kisebb sátorban riddim colonyn félház, kicsit nagyobb sátorban lb27-en durva teltház!

    mindezt úgy, hogy az rc is divat a tinilányok körében.

    (amúgy láttam már lb-t a viván, rtl-en, tv2őn, és sok rádióban játszák valamelyik számukat, napi rendszerességgel. mondjuk tény hogy már nem foglalkoznak velük annyit, mint 4-5 éve, akkoriban elég sokszor megfordultak mindenhol)
  • xxxpaulxxx
    #95
    ha magyar reggaeről van szó... nem szokott:D És ha meg lbről lesz szó, akkor is azért merthát ők hozták be valamilyen szinten kis hazánkba
    A 10 fiatal közül meg 8an copyt mondanák...:S
  • zdlr
    #94
    a magyar szar mtv-n és mr2-őn kívűl bármelyik másik kereskedelmi médiumban ha magyar reggaeről van szó 99%-ban ladánybene lesz a téma..
    copycont hagyjuk, más.. de ő is csak a tinik között divat, pár év és lecseng..
    amúgy ha találomra megállítanál az utcán 10 fiatalt, hogy ismernek e magyar reggae-t, 8an lb-t és copy-t fogják mondani.
  • xxxpaulxxx
    #93
    Itt is és az LB topicban is azt állítod, hogy ők a "legfelkapottabbak" kis hazánkban. Szerintem már nem így van... kérdezz meg emberkéket, a legtöbb inkább tudni fogja mi az, hogy Copycon meg mi az, hogy Maffia és esetleg csak a nevét ismeri Ladánybenééknek. De elég csak meghallgatni a magyar "rétegzenerádiót" vagy ahogy mások ismerik MR2-t és rájön az ember hogy sokkal inkább játszák más magyar reggae előadók dalait mint az övékét...
    Szerintem:D
  • zdlr
    #92
    beleolvastam az lb27 topikba és tényleg, majdnem szórol szóra hangzott el tőlem :)
  • zdlr
    #91
    ne!
    nem arról van szó, hogy nem szeretem, mert mint eddig is, ha volt alkalmam lb koncertre mindig mentem/megyek.
    csak aki szereti a reggaet az túl léphetne már a felkapott csapatokon. aki erre nem képes az szerintem nem a stílust hanem a zenekart szereti, ami nem baj, csak ne állítsa az ellenkezőjét.
  • xxxpaulxxx
    #90
    Hehe most esett le, hogy ez a beszélgetés a Ladánybene 27 topicban már lezajlott.:)
    Hát figyelj... te nem szereted az Lb-t én nem (nagyon) szeretem az Irie Maffia-t... megesik:)
  • zdlr
    #89
    saját véleményem, de a maffiát bármikor, bárhová ki merném küldeni zenélni, simán megállja a helyét nemzetközi reggae berkekben (holott nem tiszta reggae/dancehall), míg a ladánybenét már nem.
    a judge day nagy durranás volt, végre magyar riddim, de a connections és copycon verziókat nem raktam volna rá..
    a babylon cirkusz viszont szar lett. régebbi lemezekből sincs olyan amiből az egész tetszett volna.
    profi zenészek, meg minden, de mikor legutóbb voltam koncertjükön, untam..