33
  • neccesnick
    #33
    semmi elvetemült dolog nincsen benne csupán a kisebb fizikai mérethez is lehet hangolni a lencséket és amúgy is csodálkozom, hogy ez még csak most kezd el terjedni. Szóval arról van szó hogy a lencsének kisebb területre kell képet vetítenie akkor tovább változtathatod az állásukat. Nem arra kell gondolnod, hogy a tele max állásban teljes felbontású kép közepéről kivágsz egy képet 3Mp felbontással és azt mondod extrazoomnak, hanem annál tovább nagyítasz. a sony dsc h5 12szeres zoomja videozás közben pl durván megnövekszik. // kár hogy az idióta sony memória kártyákat használja a h5:(//
  • Blasta
    #32
    Szvsz next month az leszek én is :-D
  • Yeltzin
    #31
    amit azon tudtál tekerni, azt bármelyik SLR objektíven tudod
  • Yeltzin
    #30
    az kb. két éve volt, jelenleg home-custom mtb tulaj vagyok :)
  • G_ArchAngel #29
    elfogult nem vagy, csak Mitsubishi tulaj:)
  • ebertek
    #28
    Hiányozna az is, hogy lehessen "tekergetni" az objektívet, mint Sony DSC-F828-nál.. Sokszor jól jön egy ilyen funkció.. :)
  • Yeltzin
    #26
    jó, egyezzünk ki egy Pajero-ban :)
  • Yeltzin
    #25
    nem elég Live amit pár lencsén áttekintve a szemeddel látsz? :)

    pixelhiányod van? :)
  • szacsi
    #24
    Ahh, ertem. Akkor mar megiscsak a Nikont valasztanam, valamivel bíztatobb marka.
    De majd kiderul.
  • Lateralus
    #23
    Akkor nem túl nagy választékból szemelgethetsz.

    Ezen kívül egyetlen gép létezik, amiben használható élőkép van: Olympus E-330.
  • Lateralus
    #22
    A világpremier július 22 lesz Japánban.
    Ezek szerint ősznél előbb nem lesz itthon.
  • G_ArchAngel #21
    Gyere ebbe a topicba és segítünk:)

    200e-ből kaphatsz jókat, 300e-ből pedig megvan az Olympus big-kit, két objektívvel, Live-view-val...
  • ebertek
    #20
    Én már régóta gondolkozok egy olcsóbb DSLR megvásárlásával, de hiányozna belőle a "Live View". Ebben van, de jelenleg nem szertnék fél millát költeni fényképezőgépre :(
  • G_ArchAngel #19
    akkor miből élne meg a Camera Kft?:)
  • Blasta
    #18
    Előbb-utóbb kénytelen lesz, lévén az Olympus összes DSLR-jében, az új Sony alfában és már ebben is van ilyen, szóval inkább hamarabb lépnie kell, mert nagyon hasznos dolog.
  • fv
    #17
    Ez az automata ccd(?)-tisztítás viszont jó dolog. A Canon is rakhatna ilyet a gépeibe.
  • Antropov
    #16
    lehet itthon hamarabb kezdik meg árusítani, mint az USÁ-ban?
    Majd Bush visz haza ajándékba :D
  • Antropov
    #15
    Holnap??

    SECAUCUS, NJ (June 21, 2006) – Panasonic Corporation of North America (NYSE: MC) today announced the availability of its first digital single-lens reflex (SLR) camera with an interchangeable lens, the DMC-L1, in the United States . The camera will be available beginning early September for a suggested retail price of $1,999.

  • Cat #14
    napellenző.

    mert hozzányomod az orrod az LCDhez, és összemaszatolod.
  • rigidus
    #13
    Nem vagyok egy fotos, de korabban mar akartam kerdezni, hogy a lencse korul mi az a fekete keret az elso kepen? Illetve volna megegy. Korabban volt egy cikk ahol elonykent volt emlitve a cikkben a kereso elhelyezese a vaku alatt kozepen. Ez miert jo/nem jo? Nekem pl. pont ez jon be. :-)
  • Roli
    #12
    Nem tudom, de a Canon S2IS valami hasonlót csinálhat videozásnál, nem tudom biztosan, de nem lesz olyan elmosódott a videokép egyes kockái ha ráteszem a digitális zoomot, mint mikor fényképnél teszem ezt.
  • G_ArchAngel #11
    jó, LR-nek nem, de a 3 nagy után (Canon, Nikon, Olympus) után Ő jön, a Sony Alpha 100 elég vérgyenge...

    Az Olympus-Panasonic-Leica triót nem kell félteni, gazdag csokker veszi majd ezt, akiknem túl kommersz az E-330...
  • Yeltzin
    #10
    bocs, de ez egy Panasonic, messze nem nevezhető a fényképezőgépek Land Roverjének :)

    inkább olyan Kia-s :)
  • G_ArchAngel #9
    nem tudni,annyira még nincs róla sok infó - nincsenek tesztképek...

    ellenben sok újdonság van benne: ezzel az objektívvel megérné 2000 dodóért, de belföldön lesz ebből 5-600e is, akkor inkább D200-as Nikon lenne a befutó..
  • domedee
    #8
    "12 csoportba rendezve, valamint tartalmaz két nagy átmérőjű, üvegöntött aszférikus lencsét." itt az üvegöntött az nem öntött üveg akarna lenni?
  • szacsi
    #7
    jójó, de ennyi pénzért van jobb is, max nincs live view, nem?
  • G_ArchAngel #6
    kit-obival, 2000$-ért? hááát...:)
  • concrete
    #5
    ez egy kivételesen gyönyörű váz, de vajon kényelmes is?
  • G_ArchAngel #4
    az, mint a régi Land Rover - mégis többet ér, mint az X5-ös, ha használni kell...
  • szacsi
    #3
    ez deronda :(
  • Yeltzin
    #2
    a szuperszónikus tudtommal sebességre vonatkozik, jelen esetben frekvenciáról van szó, vagyis a keresett szó az ultrahang (ahogy azt már korábban megjegyezték)
  • Zro
    #1
    Elvetemült egy marketinges az olyan, aki az kép közepének kivágását extra optikai zoomnak nevezi :)