33
  • Gerygrey
    #33
    Köszi, ezt én is meg akartam kérdezni, most már tudok viszonyítani. Azért nem gyenge ez a masina, de a képen látható nyilvános WC-nek mi a szerepe?
  • MerlinW
    #32
    sőt, SCO-val több baj van mint a winekkel:D
  • MerlinW
    #31
    Támogatlak, hasonló helyzetben vagyok/voltam, ill nekem van 4 win szerverem is. Nincs velük több probléma mint a unix-okkal...
  • RoLii
    #30
    Meg fogsz lepodni de a szakma nem nez "iszonyat megvetessel" a windowsos szerverekre. Nemtudom lattal e mar pl 2k03 Datacenter Editiont, valszeg nem...
    (mondom ezt ugy hogy kb 30+ Unix rendszert felugyelek)
  • Csukii
    #29
    Az rendben van, hogy valaki ilyet le tud gyártani és az is klassz, hogy valaki ilyet meg tud venni.. :-D

    De kifogja fizetni a villanyszámlát? A szünetmentes tápokat / kondicionálást és egyéb kellékeket sem adják ingyen. Babám :o) +200 milkó
  • intrex
    #28
    Eddig ezek a rendszerek csinálták a feladatukat, félelmetes teljesítménnyel dolgoztak, soha nem volt hír hogy egy adott hiba miatt problémák merülhetnek fel.
    Nemsokára viszont jön a windows, amelyre a szakma iszonyat megvetéssel néz, elhúzza a száját a pöcs mitugrálsz űberöltönyös microsoftos ügynökök szagától is. Lesznek majd problémák, lesznek majd leállások, lesznek majd "nem mi, hanem a vírusírtók a hibásak" szövegek.
    Ejj de nem várom.
  • irkab1rka
    #27
    Jó, hgy a cray még birja. Az SG már kezd kipusztulni a piacról (silicon graphics)
  • uniu
    #26
    Pontosan ezert irtam :) Teljesen evidens, h ma mar Opteronok a jo szerverprocik.
  • RoLii
    #25
    hmm ebayen lehet kapni 916ost :) es az raadasul leghuteses:)
  • RoLii
    #24
    De, megvette, az altrixok hasznalnak is bizonyos Cray technologiakat (SCI pl)
    De azthiszem eladta azota
  • dez
    #23
    Abba az SGI is belebukott...
  • dez
    #22
    Ha nem lenne világos: flop = floating point operation; flops = floating point operation per second... A sebességet sem úgy adjuk meg, hogy km, hanem km/h.
  • dez
    #21
    A cikkíró figyelmébe: a bejelentésben írt petaflops végén az s nem az angol többes szám, hanem a second (másodperc) rövidítése! Tehát magyarban is petaflops. Egyesek nem írják oda az s-t (hasonló tévedésen alapulóan), de szak-nyelvészek szerint is odavaló az s.
  • Godefroy
    #20
    A Crayt nem vetet meg a Silicon ami meg tönkrement?
  • lev84
    #19
    ezen aztán lehetne pasziánszozni
  • RoLii
    #18
    plusz altalaban ahol szuperszamitogepet uzemeltetnek ott rendelkezesre all a szakembergarda :)
    mondjuk en sem rajongok a HPC Win gondolataert :)
    Unicos rulz :)
  • RoLii
    #17
    mitertunk testreszabas alatt?:)
    a linux kernelt is szet kellett hekkelni ehhez :)
  • BiroAndras
    #16
    "de miert nem windows fut rajta"

    Mert még nincs kész a szuperszámítógépes win. Meg a linux jobban testreszabható. A win inkább a kisebb szervereknél fog terjedni eleinte, ahol nem áll rendelkezésre a megfelelő szakember gárda egy saját linux változat összeállításához és üzemeltetéséhez.

    "es miert nem itanium procikkal ?"

    Mert az opteron olcsóbb és gyorsabb. És nem utolsó sorban dualcore.
  • BiroAndras
    #15
    "Jah ez a teraflop micsoda... Nem tom mihez hasonlítani... Mondjuk egy AMD64 3000+ hány flopos? Ha ezt valaki megmondja tudok majd hasonlítani."

    Ez nem teraflop, hanem petaflop. Ezerszer több.
    Egy átlag (egymagos) PC néhány gigaflop teljesítményű. Tehát ez a cuccos néhány százezer PC-nek felel meg (34 ezer kétmagos csúcsprocival ez el is várható).
  • Fen3gyerek
    #14
    most ezek már a K8Lre fognak épülni?
  • Radnix
    #13
    Jah ez a teraflop micsoda... Nem tom mihez hasonlítani... Mondjuk egy AMD64 3000+ hány flopos? Ha ezt valaki megmondja tudok majd hasonlítani.
    off: Oblivion nálam is elfut fullban de a monitoron óránként 1 kép jelenik meg.
  • RoLii
    #12
    hathogy lehessen vizualstudijo dotnetben fejleszteni :)
  • cucumbira
    #11
    Az az én PCmen is elfut full grafikon...:)
  • nemtudomanevem
    #10
    Bakker
  • MrPrise
    #9
    De minek? ;-)
  • RoLii
    #8
    Nem is allsz olyan messze a valosagtol:)
    a Cray hasznalt a C-Brick-ekben Itat es Ita2--t
    A HPC windows meg mar rc2 fazisban van :)
    Mondjuk tudtommal nem SSI de akkoris :)
    Lesz itt meg Windowsos szupercluster :)
  • dotkom
    #7
    ha meg belenyomsz par szaz videokartyat biztos menni fog..
  • azirafael
    #6
    Ezen elfut az Elder Scroll:Oblivion full graffal?
  • uniu
    #5
    de miert nem windows fut rajta, es miert nem itanium procikkal ?:))
  • intrex
    #4
    Imádom a Cray-t :)
  • galocza
    #3
    nappaliba? az egész lépcsőházat elfoglalja... 8)
  • mikloss
    #2
    Asszem veszek egyet majd a nappaliba azt hozzákötöm paksot és talán elindul!
  • AnonyX
    #1
    Nem semmi azért ez a telyesítmlny!Ráadásul Opteronokkal. Királyság. Go AMD! Go Cray!