16
Hogy lehet a Windows-t mono-ra kényszeríteni?
  • takysoft
    #16
    thx, asszem inkább beújítók egy szép 2.1-es hangrendszert... kezdek is gyűjtögetni:D
  • mandm
    #15
    bemész egy elektronikai műszerészhez és egy sörért megcsinálja neked a kötögetést
  • apocalypse0
    #14
    a mono "hivatalosan" a bal hangszóróra megy
  • lpmaskmancick
    #13
    ígynije:
  • szacsi
    #12
    hangerőszabályzóban áthúzod a balanszt
  • takysoft
    #11
    köszi
    lehet le kéne már cserélni a hifit. még talán nálam is idősebb lehet:( 1 méter magas, meg még bakelit is van benne:D
    de 2*45-ös, és szépen szól, nem recseg... csak nem stereo(egy ideje azt nem bírja)
    ingyen volt:D

    de azért reméltem lesz valami szoftveres megoldás, mert a kötögetés nem nagyon megy nekem:(
  • takysoft
    #10
    fajhallgató
  • Emmegki
    #9
    jackdugón kösd össze a két oldalt. amikor szétcsavarod a jacket, 3 kivezetést látsz egy hosszút (gnd) és 2 rövidet (két csatorna). A két rövidet összekötöd, és kész a mono jack.
  • Dj Faustus #8
    "fejhallgató jó, de az nem elég hosszú."
    Egy teszthez elégnek kell lennie.
    Esetleg nincs elállítva a Windows hangerővezérlő-pultján (Jobb alsó sarokban a hangszóró ikonra dupla bal klikk, vagy a Start menű/Futtatásba: sndvol32.exe) bármelyik csatornánál a balansz?
  • takysoft
    #7
    fejhallgató jó, de az nem elég hosszú.
    kösz a tippeket:D
  • Dj Faustus #6
    1. Javíttatsd meg a hifit, ha tényleg az romlott el (erről úgy győzödhetsz meg, ha szerzel egy fejhallgatót, rákötöd a hangkártyára, és ha mindkét csatorna szól, akkor a hifi a ludas; ha csak az egyik csatorna szól, akkor a hangkártya)
    2. Szerezz (készíts) be olyan átjátszókábelt, ami a sztereó jelet monóvá alakítja.
    Az ezen az ábrán látható sztereó Jack-RCA kábelrajzon csak annyit kell módosítanod, hogy az ábrán kékkel és feketével jelölt kábeleket összekötöd.
  • PíszLávJuniti
    #5
    ha a gépbe menő jack dugó nem teljesen bedugott helyzetben van, akkor mindkét oldalt összezárja, ergo mindkét csatornára rákeveri. y
  • Met
    #4
    a windows pityegését akarod monoban hallgatni?
  • 0ppika
    #3
    Szerintem nincs ilyen beállítási lehetőség, de miért muszáj hifit használni?
  • takysoft
    #2
    jaj, elírtam a topic címét, javítaná egy moderátor, ha erre ját?
    köszönöm.
  • takysoft
    #1
    Sziasztok.
    Elromlott a hifim, és sajna nem szól a bal oldal. Nem a kábellen van a gond, ha kicserélem őket, akkor is a bal oldal nem szól.

    Magát a hifit át lehet kapcsolni mono módba, így szól mindkét oldal, de játék közben észrevehető, hogy cska azokat a hangokat hallom, akit a képernyő jobb oldalán levő eseményekkor jönnek.(pl UT-ban nem hallani, mi van a bal oldalon)

    Lehet a windows-t valahogy monó módba kapcsolni, tud erről valaki valamit?
    Próbálgattam a kártya keverőjét, abban nem lehet(5.1 van, fajhallgató van, minden van, kivéve egyhangszórós beállítás:(.

    Az sem lenne rosz megoldás, ha egy szereós beállításnál a bal oldal hangjait is át lehetne képezni a jobb hangszóróra.

    Tud valaki segíteni?

    Köszönettel:
    Taky