48
  • Godefroy
    #48
    Nemrég jött hozzám egy Sony mániákus csinálta géppel egy képet a kislányomról.
    a kép gyönyörű (hiszen az alapanyag az) szép színek csak aza baj kék szeme van és nem barna...
  • nimfas
    #47
    Jah... 34 mm állásban :)
  • nimfas
    #46
    Canon EOS Kiss Digital géppel... EU-ban 300D-vel készült, 1/200s, F11, Iso 100 beállítással... továbbá az EXIF info szerint nem volt vaku.
  • Cat 02 #45
    ez vaku ??? (mármitn vakuzva csinálták ?)
  • fade2black
    #44
    szvsz hacsak nem überhardcore a vásárló akkor az R1 annyira tuti jó vétel, hogy nemértem métveszmég vki pl 350Dt....

    aki meg überhardcore az d200alá nemadja oda meg valószínűle ez kevés lesz.
  • ColdFire
    #43
    vesz vki majd nekem egy ijlyet?
  • fade2black
    #42
    inkább ezt :p
  • sonyv1
    #41
    Jó lesz ez a gép......
    Maaajd meglátjátok!
  • Blasta
    #40
    Fú, jónagy dilettánsok látogatják azt a topikot. :-D
  • fade2black
    #39
    itt nagyjából minden összevan gyűjtve róla
    alpha100

    Még megse jelent de már 35 hozzászólás ilyen kb utoljára a canon 350D/fz30nál volt. :)
  • Blasta
    #38
    Ezzel nincs is semmi gond, csak az árösszehasonlítás nem volt túl korrekt. ;)
  • Dwint
    #37
    Ok, mindenki oromere, lekattanok a "melyik cucc olcsobb" temarol :)

    Beton, ha meg nem rohantal le a boltba, a alabbi ket oldalt ajanlom figyelmedbe:

    http://www.dpreview.com/news/0606/06060501sonydslra100.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/konicaminolta7d/

    Hatha segit
  • fade2black
    #36
    Ez mindig ígyvan 1év múlva sonyt is megkapod jóval olcsobban. Akkor kijön új nikon és drágább lesz mint sony. aztán kijön új sony és.....
  • Dwint
    #35
    "Aha. MOST, a bejelentése után több mint 1 évvel"
    Na es? Akkor varok egy evet, hogy vegyek egy kamerat most. Amit en mondtam, az az volt, hogy ha kamera kell, es nem vagy rakattanva a sok cuccra, amit a Sony beletett az a100-ba, akkor valassz egy Canon-t, Nikon-t vagy olympost (vagy akarmi mast), ami ugyanolyan (vagy megkockaztatom jobbat) minoseget biztosit, es ha egy ev mulva is ugy gondolod hogy az a100 meg mindig a fenykepezok kiralya, csereld le.

    "kb 3k kep mind olyan eles amilyennek lennie kell."
    En hibam. Amit ezzel mondani akartam az az volt, hogy a lencsek rendszeresen igenybe vannak veve.
  • Blasta
    #34
    Hát nehéz döntés, mert a D5D ugye egyre kevesebb van, ezért jó lenne sietni, viszint az alpha még egy darabig nem kerül a polcokra. Arról nem is beszélve, hogy mire normális szintre esik az ára, az eléggé odébb lesz.
    Mindenképpen minoltát szeretnél?
    Olympus? Nikon? Canon?
  • Blasta
    #33
    "kb 3k kep mind olyan eles amilyennek lennie kell."

    Ja és egy objektív minőségének nem az a kulcsa ám, hogy 3k expó után még mindig éles képeket képes rajzolni! Amúgy tényxleg mindegy, mi van a termékre írva, minden szórakoztatóelektronikai cucc max 3 év használatra készül, ami ennél tovább bírja az már ajándék. Ehhez hozzá kell szokni, ilyen a világ (vagy 5x áron olyan márkát venni amit nem a távolkeleten szerelnek össze, ázsiai zombi-robotok, éhbérért).
  • Blasta
    #32
    "Egy Nikon D50 18-55mm es 55-200mm lencsekkel kb 680 Euro"

    Aha. MOST, a bejelentése után több mint 1 évvel. Tán nem ehhez kéne hasonlítani egy most bejelentett dslr gép árát. Több mint egy év múlva ez is kb. ennyibe fog kerülni.
  • Thrawn
    #31
    A Sony objektívek árlistája Összevetve néhány azonos paraméterű, egyéb gyártó által forgalmazott objektívvel, durván túlárazott. Elég csak a 100/2.8-as makrót említeni, nagyjából kétszeres áron adják, mint a hasonló Canon makrót. Pedig annál igencsak nehéz jobbat találni.
  • Dwint
    #30
    KM D-SLR meg ugyan nem volt a kezemben, de D-SLR-like fenykepezot hasznaltam mar toluk. Tette a dolgat, de elajulva nem voltam tole.

    Oszinten, a 10 megapixel, a super steadyshot, az uj Dynamic Range Optimizer image analysis technologia meg miegymas jol hangzik. Ha kicsit megeroltetem magam rafogom, hogy jol nez ki.

    De nem vagyok benne biztos, hogy maga a gep meg egy 18-70mm-es lencse meger-e nekem $1000-t. Egy Nikon D50 18-55mm es 55-200mm lencsekkel kb 680 Euro. Igaz ezert csak 6megapixelt adnak, de belepo szintu geprol leven szo minek ennel tobb?

    Ami pedig a made in china-t illeti, a Nikon D50-es gepem, a hozza kapott 28-70mm-es lencse Thaifoldon keszult, a masik lencse (70-300mm), amit szinten hozza kaptam kinai. Egy eve hasznalom oket, semmi baj nem volt vele, sot! kb 3k kep mind olyan eles amilyennek lennie kell.
  • fade2black
    #29
    nah mutass nekem rendes optikát made in china felirattal....
    Nemtudsz? akkor ne keseríts....
  • concrete
    #28
    Mivel a D5D erősen kifutófélben van, ezért ÚJRA megkérdezem, elszaladjak e a héten a boltba, vagy várjam meg az alfát, mert az nekem jobb lesz, persze vegyük azért figyelembe a még nem említett, de valószínűsíthető árkülönbséget.
  • Thrawn
    #27
    Hát ez sajnos igaz. Akkor néztem nagyot, amikor a Klipsch hangrendszerem kibontottam. Made in China.
    Viszont a 100-400L telém Made in Japan. Hogy mégse maradjon kínai tartozék nélkül, a tokja kínai.
  • ZsoltiMC
    #26
    El kell, hogy keseritselek ..
  • fade2black
    #25
    dslr szintű optikan nem is lesz még egy ideig made in china...
  • fade2black
    #24
    "Miről teccik beszélni? :-)"

    Arról, hogy ha ígyis de megmaradt. Ha Sonyn belül is akkoris.
  • Blasta
    #23
    Szvsz tökmindegy, a baró PC-d amin fórumozól, televan "márkás" alkatrészekkel, pedig egytől egyig kínában és tajvanon készültek
  • Thrawn
    #22
    Az akkumulátortartót bemutató képen az obin 'CHINA' felirat látszik. Ajjaj. Optikán azért jobban mutatna a Made in Japan. Így is lehet jó, de nagyobb a jókora minőségi szórás esélye.
  • Blasta
    #21
    "Kivéve az sd kártya, na sajna annak búcsut mondhatunk, de legalább van microdrive ami azért nem olyan borzasztó drága mint a memorystick"

    Nem beszélve a sima CF-ről, ami SD kártya árban van.
  • Blasta
    #20
    De MEster, ezzel semmi gond nincs. :-)
    A Sony kilóra megvette a KM fotós részlegét, szakemberestül, technológiástul, mindenestül.
    Egyértelmű volt, hogy az így megszerzett technológiát ügyesen a saját malmára hajtja. Még szép, hogy hasonlít a két gép (nem tökugyanaz azért).
    Ez nem azt jelenti, hogy bármiféle "közös" projektről szó lenne. A Sony tulajdonában van már minden, ami anno a KM fotó fejlesztéséhez kellett, de mostmár egyedül a Sony rendelkezik felette. A két gép nyilván azért hasonlít, mert a régi KM szakemberek dolgoztak rajta, de ezen kívül semmi másról nincs szó.
  • Cat #19
    "Nincs semmiféle közös óriási tőke"

    "Mit kéne látnom még?"

    Hogy a két fényképezőgép külső kinézetre tökéletesen ugyanolyan.
  • rgranc
    #18
    Jaja, erre - bár csak átfutottam a hírt - én is felfigyeltem... A szokásos agyatlan "abszolút nem értünk ugyan hozzá, de nincs időnk utánaolvasni hogy mit jelenthet vajon, így szótárazzuk hát ki" fordítás...
  • neccesnick
    #17
    Minden korábbi Minolta és Konicaminolta termék kompatibilis vele, csak az analógokhoz jön a másfeles szorzó ha jól tudom mármint az objektíveknél mert ugye a vakkuk is jók meg minden más is. Kivéve az sd kártya, na sajna annak búcsut mondhatunk, de legalább van microdrive ami azért nem olyan borzasztó drága mint a memorystick. Az hogy a cég mennyire maradt vagy nem, hát egyelőre a teljes fejlesztőgárda maradt a hírek szerint és a sony felirít meg a sony tőke jelenti a változást, de majd meglátjuk mennyire száll el az agya a sonynak és kezdi úgy hinni, hogy mindnet tudnak ami kell. Reméljük semennyire. És azt is hogy hamar kijönnek a d7 utódjával meg talán a dynax9 ből is lesz digitális változat valami impresszív nagy zársebességgel és nagyon jó kivitellel.
  • Blasta
    #16
    Ja értem, jogos :-)
  • Blasta
    #15
    A képen egy D5D és az Alpha látható. Mit kéne látnom még?
    Ez nem azt jelenti, hogy a D5D-t tovább gyártja a Sony KM név alatt, csupán az összehasonlítás miatt tették ki így szvsz...
  • emprise
    #14
    Csak rendkivul "kreativ" forditasnak talaltam az alabbiakra ;))
    Eye-relief 20 mm from eyepiece
    Eye Start AF
  • Cat #13
    http://www.sg.hu/kep/2006_06/0606sony31.jpg <- azért ezt a képet nézd meg előtte :)
  • Blasta
    #12
    Miről teccik beszélni? :-)
    A KM nem maradt meg. Nincs semmiféle közös óriási tőke, ez a termék TELJESEN SONY gyártmány, Sony tőkéből készült, Sony felirattal, Sony terméktámogatással.
    A Konica Minolta kihalt a fotó piacról, kár érte.
  • Blasta
    #11
    Semmi fantasztikus nincs bennük, bár ha viccnek szántad akkor ok ;)
  • fade2black
    #10
    ilyenkor érti meg az embör mért hihetetlen jó vétel az R1 200Kért. Olyan objektívet ami az R1van magában megér 250Kt és akkor még nembeszéltünk arról, hogy a váz mint egy DSLR.
  • fade2black
    #9
    jön hozzá az objektívdömping is királyság
    http://pixinfo.com/hirek/2006-06-07_270075