2
  • turul16
    #2
    Szvsz. Valamilyen közös kaszábba kéne mindenkinke fizetnie pénzt, amiböl a szerzők, letöltés/hivatkozási szám/mű keletkezésének idelye .. stb. fügvényében részesülnek. Nem tudom az iparágban a ténylegesen a szerzőkhöz menyi pénz jut, de szerintem nem, sok évi kb. pár száz forintot kéne fizetnünk, hogy ne haljanak éhen a komoly szerzők. Különben is ma a megvett könyvek nagy részét ajándékba veszik, amit a megajándékozottak ~90% fogja felteszi a polcra és ott is marad olvasatlanul.

    Más felöl, az "internet forradalom", ha igy folytatja eredményezhet jelentős munkanélküliséget, mi lesz szegény-szegény kiadókkal, könyvesboltokkal, szállítókkal stb. Lassan elvesztik tényleg a piacukat, de a copyright hirtelen eltörlése azt jelentősen meggyorsítaná, amihez a munkásoknak/társadolomnak nem biztos, hogy lenne ideje alkalmazkodni.

    Aztán a sort lehetne folytatni, zene,video,játék, technológiák,gyogyszerek,távközlés stb...

    A mostani társadalmi berendezkedés ezt nem birná, elöbb a rendszeren kéne változtatni valmit, de mit?
  • startmenu
    #1
    Én aláírom. Mondjátok mit ! Le a kopirájttal ! (Bár persze azért elolvasom előtte mit írok alá :)