27
  • Csukii
    #27
    Godefroy: segítséget vártam, nem pedig egy cinikus választ.
  • BiroAndras
    #26
    "A 4200-as fordulat mért előny?"

    A kis fogyasztás miatt. Nem épp normál felhasználás, de rettentő kellemes, hogy egy 80 gigás mobil vincsi elmegy egy szál USB kábelről, és sebességben eléri az asztali vinyókénak a felét (kb. 20MBps).
  • Godefroy
    #25
    50 rugoért van ilyen, igaz az dvd-t is játszik és van kimenete is.
  • psishock
    #24
    De ugye álltalában a tömörítések nagyrésze nem vesztességmentes, ígyhát minél jobban nyomjuk össze a dolgokat annál vacakabb lesz (pl textúráknál vagy akár a zenéknél/hangoknál), vagy a másik részről ha egy komoly vesztességmentes alogaritmust használunk akkor az igen leenné az amúgy is kegyetlen leterhelt erőforrásokat. Ezért is hadják "szárazon" a dolgokat. A hely meg tényleg olcsó manapság, viszonyítva mondjuk a grafikus vagy a síma proci erőhöz. 2*250gb még nekem is belefért ami még egy jó darabig elég lesz (persze nem tartok DVD/Virtual stuffos farmot a gépemen), viszont keményebb kártyát/procit valszínûleg 4-5 araert tudnék csak passzolni (minimum).

    Csukii, neked meg bejönnének a laptopok szerintem.
  • jzombi
    #23
    "Ugye tömörítetlen textúrák, és hangok..."
    Azért tömörítenek. Pl. UEngine: hangokat ogg-vorbis formátumban tárolja (AFAIK).
  • Csukii
    #22
    olyan hardvert (racket) tudtok mondani, amiben belefér egy 3.5" winyó, van rajta USB esetleg LAN is, és memória kártya olvasója is van (Compact Flash I/II, SD, MMC, stb...)
    És mindez hordozható változatban.
    Ugyan is kellene nyaraláshoz, hogy legyen mire menteni az adatokat.

  • Sanyix
    #21
    Négyzet monitor??? Síkban van? Oldalról nemlátni? Mutass egy olyat!
  • Sanyix
    #20
    De pontosan fölöslegesen töltik meg a helyet, ma is sok játéknál. Ugye tömörítetlen textúrák, és hangok...
  • Inquisitor
    #19
    "1 év múlva meg már terrabájtos vinyókat fognak emlegetni ha így folytatják..."
    Egy év múlva? Most kapni már 750-es Barracuda 10-es vinyót, szerintem már idén emlegetni fogják, de azon se lepődnék meg, ha kari elött kapni is lehetne.
  • turul16
    #18
    Az adatsűrűség növekedésével nő az R/W sebbeség is. Notebooknál meg anyira nem számít a sebbeség, fontosabb a kis fogyasztás szvsz. Ez a vinyó még lehet, hogy gyorsabb(nagyobb Irási/Olvasási sebbeség) a kisebb fordulatszám ellenére is. (Aki nagyon akkarja kiszámolhatja (sacra))
    Az meg tényleg vetítés, hogy " A fordu­latszám terén is sikerült előre­haladást elérni", nincs szerintem igazi technikai akadálya kisebb fordulatszámnak, a nagyobnak annál inkább.
  • AgentKis
    #17
    A 4200-as fordulat mért előny? A laptopokban sajna pont azabaj, hogy mocskoslassúak a vincsijeik. Mondjuk nem mindíg a vincsin múlik, mert ritkaszar vezérlők is vannak. Ezt a 2,5 colos merevlemezes külső USB-s háttértáramnál tapasztaltam először. Ez tartósan 12-13 MBájt/sec sebességgel működik, míg a benne levő vincsi egy compag laptopban (amiben eredetileg volt) sohasem ment 5 MBájt/sec fölé...
  • AgentKis
    #16
    Nem csak a játékok, hanem egyéb szoftverek is egyre inkább pazarolnak a hellyel, mivel a hely egyre olcsóbb. Nem így a számítási teljesítmény, ami az energiaköltségek nem kis részét adja, így egyre olcsóbbnak nem nevezhető. A programok sajna ezzel is pazarolnak, világszerte jópár erőművet eltartva.
  • Darth Sith
    #15
    6,35 :)
  • menpe
    #14
    kb. 6,34
    szerintem
  • vttomi
    #13
    2,5 hüvelyk hány centi?
  • dez
    #12
    Szebb, de nekem speciel nem sok kedvem játszani velük.
  • irkab1rka
    #11
    1024x1024 mióta kocka?

    Négyzet az, te bölcs elme, te. Ah... óvoda, nagycsoport....

    szánalmas
  • Godefroy
    #10
    Jogos az 5 pont :)
    1280x1024
  • gakoska
    #9
    :DDDDDDDDDDDDDDD kockamonitor váháhá :DDDDDDDD
  • lazly
    #8
    Kocka monitoron tolod? 1024*1024... :D
  • Godefroy
    #7
    És baj, hogy 1re nagyobbak a játékok?
    Szebbek lettek.

    20 éves C-64es game-k csak a nosztalgia miatt érdekesek, azért 160x200 as felbontás 16 szín helyett sokkal szebb az 1024x1024 16 millio szín....
  • Viszpi
    #6
    http://www.fujitsu.com/us/services/computing/storage/hdd/mobile/mhv2200bt-sata.html
    ez már egy hónapja elérhető, szóval toshiba kicsit le van maradva, meg sajna a hír is
  • Darth Sith
    #5
    nah végre. Eddig az volt a visszatartó erő hogy laptopot vegyek, hogy nincsenek bele normális méretü vinyók. Most hogy jönnek ki ezek az egyre nagyobbak, szépen lenyomják a többi árát, és lassacskán megfizethetőek leszenk a 160-200 gigás 2,5" -os vinyók, és akkor talán veszek egy notebook-t. :)
  • gakoska
    #4
    És? Baj? Nagyon helyes, hogy így van/lesz. Nem fölöslegesen fogja megtölteni a játék a 20gb-ot... reméljük :)
  • katz
    #3
    ...es egy jatek egy 20 GB-os lemezt teljesen megtolt majd
  • Deffyant
    #2
    1 év múlva meg már terrabájtos vinyókat fognak emlegetni ha így folytatják...
  • Godefroy
    #1
    200 as kisvinyó... szép arramár tudnám a napi mentést csinálni...