293
PeerGuardian 2
  • Ironman2
    #253
    89.202.149.34 Eset,spool sr.o network.Ez akart bejönni 3-szor is fél óra alatt.Ezt lehet engedélyezni? Gondolom a NOD-hoz tartozik.
  • lck
    #252
    Ha valamit gyakran használsz azt vedd fel a Allow permanently-vel a megengedő listára.
    De ha csak ritkán kell engedélyezd 15 percre, vagy 1 órára.
  • Ironman2
    #251
    Érdekes hogy az Electronic Arts is rajta van a listán. hehe.Nagy sims fan vagyok,akkor vegyem fel azt is,hátha ellenőriznek időnként hogy nem-e töltök le tőlük valamit a Sims3-hoz.
  • Ironman2
    #250
    ok
  • lck
    #249
    Nyomj rá Igent.
  • Ironman2
    #248
    Amit a 217-ben irtál azt a 4-et akarom még berakni
  • Ironman2
    #247
    Aztakurva....ez igen veszélyes.Ki hitte volna hogy ennyi látogatója van az embernek.
  • Ironman2
    #246
    Ez mi akar lenni,és mit nyomjak?

  • lck
    #245
    Itt vannak szabad listák. Csak az első 3 fizetős. De egyébként az alapbeállítás szerinti 4 is jó.
    ( Az elmúlt fél óra termése, csak sima böngészgetés közben. )
  • Ironman2
    #244
    Nálam subscriper van irva mindegyiknél azon az oldalon.Be kell regisztrálni?
  • lck
    #243
    Persze nyugodtan. Nagyon szívesen segítek. Én már elég jól ismerem. Először néha macerásnak tűnik a használata, de nagyon jó progi.
  • Ironman2
    #242
    Ok.Kösz.Ha valamit nem értek,akkor zavarhatok?
  • lck
    #241
    Lehet módosítani.
  • lck
    #240
    Nézd meg a #211-ben lévő beállításaimat Setup1 Setup2 szerintem úgy jó.
  • Ironman2
    #239
    Pont akkor ez a lényeg.Mindegy bepipálom,aztán menet közben is lehet azt módositani,nem?
  • lck
    #238
    Ha odateszed a pipát akkor nem szűr böngészés közben, csak torrentnél.
  • lck
    #237
    Peerblock többet szűr mint az ipfilter, de ha ezt a listát felveszed hozzá, tuti benn lesz mind.
  • Ironman2
    #236
    Always allow Http-t be kell jelölni az elején? A többire odaraktam a pipát
  • Ironman2
    #235
    Azt amugyis ki lehet kapcsolni az Utorrentben.Remélem ugyanazok az ip cimek is szerepelnek a Peerblockban,mint amik ott vannak az IPfilter.dat-ban
  • Ironman2
    #234
    Ok.Köszi a válaszokat!
  • lck
    #233
    Nem fog keveredni. Mert másra való. Arra a figyelj hogy előfordulhat hogy az IP szűrés miatt nem frissít a NOD - de ez attól függ hogy melyik szűrőket alkalmazod. Nyomj rá egy kézi frissítésre és nézd meg hogy villog e olyankor a kék kocka, ha igen akkor vedd fel a kapcsolatot a megengedettek közé. Utorrentes IP filter nem baj csak dupla védelem, elvileg felesleges.
  • lck
    #232
    A #213 képen lévő kék színű sorok elvileg mind böngészés közbeni blokkolások. Ezek nem feltétlenül támadások, hanem egy meglátogatott oldalhoz valamilyen ok miatt ( adatgyűjtés, reklám ) kapcsolódó egyéb IP címek, amik nélkül ugyanúgy megjelenik a böngészőn az oldal, csak nincs a többivel a felesleges és esetleg veszélyes háttér-kommunikáció, amiről normál estben nem is tudsz.
    Például amikor egy böngészőben megnyitom a http://magyaropera.blog.hu/ oldalt létrejönne egy kapcsolat a "Massachusetts Institute of Techology" nevű 128.30.52.103 -as IP vel. Amiről fogalmam sincs hogy milyen cég de nem bánom hogy szűrve van.
  • Ironman2
    #231
    Meg az utorrentben az ipfilter is figyel,az nem baj?
  • Ironman2
    #230
    Azért vagyok még bizonytalan,de már felraknám a Peerblockot,csak még pár kérdés:
    -win7 van fennt
    -Nod32 van fennt
    -Win7 tüzfala van most jelenleg,meg a Defender ami véd

    ezekkel nem fog összeveszni a Peerblock? Nem szeretném újrarakni az egész rendszert.Vagy ki kell kapcsolni valamit?
  • Ironman2
    #229
    Akkor most böngészés közben is jönnek befelé más gépekről támadások? A Nod32-ben van olyan hogy webhozzáférés-védelem.Az mi?
  • lck
    #228
    PeerBlockot fejlesztik. Peerguardian-t tudtommal már nem.
    Csak azért írtam ebbe a topicba, mert PB gyakorlatilag ugyanaz mint PG2 csak újabb.
  • Ironman2
    #227
    Akkor most melyiket rakjam fel? Peerblock,vagy Peerguardian 2?
  • lck
    #226
    Amennyire én értek hozzá a router alapból egy általános szabályok szerinti csomagszűrést végez. Netezel, kiküldesz egy csomagot, visszaérkezik rá válaszképpen egy vagy több bejövő csomag, de ezek a csomagok akárhonnan jöhetnek átengedi. Tartalmilag és feladó szempontjából nincsenek szelektálva. Ezt a fajta tartalomszűrést végzi a Peerblock ami különböző szempontok alapján készített kizárásokat végez a csomagokban.
    Például nekem nagyon bejön hogy ilyet kiszűr hogy: "Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Iroda" Ezt egy router nem szűri. Sokak szerint ennek az egésznek nincs gyakorlati jelentősége, de pl. soha nem vettem volna észre azt a NOD-os dolgot, ha nincs fenn a program.
  • Ironman2
    #225
    Hello! Lehet hogy hülye kérdés,de routerom van,akkor nem kéne neki szürnie a bejövő ip-ket? Tüzfal be van lőve rajta.
  • lck
    #224
    PeerBlock 1.1 végleges
  • lck
    #223
    Elvileg tudsz neki megadni a tiltólistára olyan IP-ket ahonnan a reklámelemek letöltődnek. Tehát nem magán az oldalon lévő, hanem egy külső forrásból érkező elemét. De nem próbáltam, így a hatékonyságát sem tudom.
  • JoeFromHun
    #222
    Ez a progi reklámokat is fogja?
  • lck
    #221
    Bocs #218-ra ment.
  • lck
    #220
    Persze szerintem engedélyezd nyugodtan, kompromisszumokat muszáj benne kötni. Végül is ha konkrétan tudod hogy mi az amit engedsz akkor azzal nincs gond.
    Én pl. böngészésnél, ha az oldal nem jön be akkor engedélyezem az általam ismert alapoldalt, de sok esetben még hozzá társul 2-3 plusz IP is, amiktől az oldal ugyanúgy bejön, csak azokkal is kommunikálna a rendszer. Na azokat nem engedélyezem.
    Pl. amikor a magyaropera.blog.hu betöltésekor bejön még olyan hogy "Massachusets Institute of Technology" azt nem engedélyezem. Az oldal attól még ugyanúgy megy. Így nem kommunikálgat a gép még összevissza mindenfele.
  • computerguru
    #219
    Kivettem a pipát,de ugyan úgy nincs semmi!Azért köszi!
  • Zs0lt1
    #218
    Köszi!

    Van az a FriendFinder Networks Inc.
    Van egy xfire nevű progi ami egy játék szerverkeeső + instant message progi. Akkor tudok bejelentkezni csak ha engedélyezem ezt a FriendFinder cuccost.
  • lck
    #217
    Ezeket raktam a listába:

    Badpeers: http://list.iblocklist.com/?list=bt_templist
    Hijacked: http://list.iblocklist.com/lists/bluetack/hijacked
    Hacker: http://list.iblocklist.com/lists/dchubad/hacker

    Meg persze a 4 alapértelmezett is be van kapcsolva.

    Hozzá teszem hogy azért ez így elég brutálisan szűr.
    Böngészésnél figyelem hogy mikor villog a szűrés, és ha nagyon kell ideiglenesen engedélyezek IP-ket, vagy beleteszem az engedélyezett listába. De ezt lehetőleg kerülöm, mondván hogy nem véletlenül vannak a szűrésben.

    Vagy például még a vírusirtó (AVG) frissítéshez is állandó engedélyezésre kellett tennem 1-2 címet.

    Meg észrevettem hogy mióta így böngészek, nyomkövető süti sem nagyon jön létre.
  • mrzed001
    #216
    Lehet, hogy bekapcsolva hagytad, hogy loggolja az engedélyezett (tehát nem tiltott) kapcsolatokat is, és azoknak nincs neve.
    Vedd ki a pipát, a Log allowed connection előtt
  • computerguru
    #215
    Sziasztok! Azt mondja meg valaki,hogy nálam miért nem látszik semmi a Range alatt,csak Ip cimek vannak,a Peer Guardiant használom.
  • Zs0lt1
    #214
    Hali!

    Köszi az infókat!

    Leírnád pls, hogy a megadott listáról melyikeket adtad még hozzá, illetve melyiket érdemes?

    Köszi!