19
  • Mardel
    #19
    Webdesingerek mar regesreg nem optimalizalnak operara. Es ennek oka van. Pl az hogy hanyan hasznaljak. Meg hogy tobb melo ra optimalizalni mint IEre...

    Végülis ez is egy szempont, majd webdesignerek helyett a netező fogja optimalizálni, meg megcsinálni, mert nehéz meló. Istenem, ez van ezt kell szeretni. Válasszanak másik munkát, ne gépelőtt ülős lagymatagot. Végezzenek pár hét fizikai munkát, aztán majd meglátjuk melyik a nehezbb meló...

    P.S.: Ha akad olyan weblap, ami Opera alól nem működik rendesen, azt ott is hagyom...
    Opera teljesítmény fogyasztása: (Firefoxnál kb 5-6 ext. operaban ezek alapok), 23 tab, Memória fogallás: 72,68 MB, CPU hazsnálat: 00%.
  • lazly
    #18
    Tuzre az operaval. :\ Ajax tamogatas vagy mi a szosz. Meg IE is eljutott idaig (bar ugye elobb mint pl FF, de a minosegrol ne essen szo IEnel, es akkor tapsikolunk nekik)

    Webdesingerek mar regesreg nem optimalizalnak operara. Es ennek oka van. Pl az hogy hanyan hasznaljak. Meg hogy tobb melo ra optimalizalni mint IEre.

    Udv!
  • Realgod
    #17
    Igaz, tényleg nincs a legújabb FF-ben ien sor. Ez esetben viszont még mindig működik a Totalidea Software Firetune nevű progija. Segítségével finomhangolni tudod a böngésződet az alapján, h mien a netkapcsolatod illetve a géped teljesítménye.

    Bővebben: FireTune honlap
    Letöltés: majorgeeks
  • janyikzs
    #16
    Nálam 31 megát eszik most, hogy ez az oldal van megnyitva, igaz csak 1 ext-el, és 1 giga ramnál ez tényleg minimális. Pedig nem is állítottam a config-ját.
    Viszont igaz ami igaz az újabb verziókkal egyre lassabb.
  • cSuwwi
    #15
    nekem 80-100 mega körül van 8 ext-el, 2 fülnél, szóval igencsak gépfüggő a dolog...
    bár van a gépben 1.5 giga ram, itt már nem látszik hogy zabálja. .)
  • Tetsuo
    #14
    Mérnem érzékeli a memót és állítja be saját magát hozzá??
  • bazsiboj
    #13
    Firefoxot én még anno komáltam, úgy a 0.9-es
    verzióig, mert utána tetű lassúvá vált.

    És azt vettem észre , hogy az újabb verziók egyre
    lassabbak lesznek. Majd ha a sebességén javíta-
    nak, akkor visszatérhetek rá. Addig - marad
    az Opera, amely viszont érdekes módon
    egyre gyorsabb, ahogy fejlesztik. Hogy is van ez?
  • DjDano
    #12
    nálam csak "browser.cache.memory.capacity.enable" van...
  • quentit
    #11
    Bazd meg te nem olvasod amit írnak (Realgod)

    "Tehát a megoldás menete:
    1. Firefox elindítása. :)
    2. A címsorba be kell írni az about:config parancsot.
    3. Ki kell keresni a szűrő segítségével a browser.cache.memory.capacity sort.
    4. Az érték alapértelmezetten 65536. Ezt célszerű levenni pl. 1024-re.
    5. A Firefox újraindítása (ajánlott)."

    forrás:
    http://pc.rendteremto.hu/?q=node/27

    A firefox alapból normál mennyiségű RAM-ra van optimalizálva, de átállítható úgy, hogy kevés RAM-al is boldoguljon. Ha ezt átállítod a cikk szerintem kb. 20 MB RAM-ot nyersz.
  • valaé valaé ná
    #10
    Ennyi RAM-mal csak operát érdemes használni.
    Tapasztalat.
  • avman
    #9
    valóban jobban jársz.
    3 256-osom van használtan (333: hynix, samu; 400-as adata (noname) polcra dobva. mikor vettem a 2x512-őt nevetséges áron akarták beszámolni. együtt vmi 8 ezer pézt. hát nem adtam oda. szóval fillérekeért lehet hozzájutni.
  • szombi
    #8
    marhaság
  • Realgod
    #7
    Akár Te is kezdhetsz valamit ez ügyben. Nézd meg pl. a http://pc.rendteremto.hu/?q=node/27 oldalt. Nekem bevált...
  • DjDano
    #6
    Inkábbb vegyél memóriát, 256 ma már semmire nem elég ;)
  • drizzt1666
    #5
    A memóriazabálásával kezdhetnének vmit. Nekem általában 60-70 mega ramot zabál kb 6 kiterjesztéssel, úgy hogy egy ablak van nyitva csak. Összesen van 256 mega ramom, ami így is kevés, pláne, hogy még ff is szívja a vérem. Lehet, h váltok operára. Szeretem a firefoxot, mert nagyon testreszabható, és megbizható, de ha ez továbbra is így fog menni, akkor váltanom kell =/
  • avman
    #4
    a szokásos bugzás. frissítettem a kiterjesztéseket szépen, elindítottam, majd taskból kellett lelőnöm. frissítettem a progit, elindítottam, majd megint taskból kellett lelőnöm. talán majd a kettőpontnulla nem produkálja. igaz, már nem olyan gyakori jelenség mint kezdetekben.
  • TothLaci
    #3
    Nekem most jelent meg először az az ablak, hogy Firefox frissítése :)
  • Frank99
    #2
    nem kell letölteni a frissítést.

    mindkét program maga megteszi ezt.

    Már nem először!
    Le a kalappal mindkét program előtt!!!
  • Equ
    #1
    Emlékszik valaki ilyen címre (és ilyen fikázástól mentes cikkre) mikor IE-n vagy oe-n tömködték a lyukakat?

    Csak így tovább