11
  • Zoleeca
    #11
    Intelligens tábla a neve. Nálunk is van, de nem használják, az áráról nem tudok semmit...
  • janyikzs
    #10
    Azóta a munkánk (amiben pedagógiai cuccok is vannak) 80%-át még elektronikus úton is el kell küldeni, ami nem segítséget, hanem plusz munkát jelent. Ezt valahogy nem így kellene.
  • janyikzs
    #9
    Sokszor nem csak a cégeknél kell keresni a probléma okát. A cégemmnél sok pályázati anyagot írunk, amit ált. 3-4 példányban kell elküldeni, példányonként 60-80 oldallal (pl. a hét eleji munkánk 85 oldalas). Nagyon megörültünk tavaly, amikor állam bácsiék kitalálták, hogy elektronikus úton is el lehet küldeni az anyagokat.
    De itt jött a hatalmas csalódás, mert menet közben azt találták ki, hogy küldjük e-mail-ben, küldjük valamilyen adathordozón, de azért kinyomtatva is el kell küldeni ugyanannyi példányban. Azért ez elég durva, jól kitalálták Magyarországon az elektronikus "ügykezelést".
  • vttomi
    #8
    nálunka suliban van pár interaktív-tábla, az egy kivetítővel olyan mint egy 2 méteres érintőképernyő
  • Flashy
    #7
    ott van a gond, amikor az emailt kinyomtatva olvassák el, meg amikor ugyan a számítógépre kötött faxmodem fogadja a faxokat - de egyből küldi nyomtatóra. meg amikor a doksit papíron nézik át ahelyett hogy gépen (nem a hosszú doksik meg a szemrontás, hanem amikor a céges levelet 5x kell bevinni a főnöknek átnézésre papíron mielőtt elküldik - emailben...)
  • Mike
    #6
    szerinted erről volt szó a cikkben, mert szerintem nem
  • turul16
    #5
    "próbált már a felmérést iró zseni, egy A0-as tervlapot - mégha 21-es - monitoron átnézni ???"

    Teljesen meg értem, hogy ezeket ki kell nyomtatni ,hogy megnézzék mielőtt kiküldik. De általában van hiba bennük sok, és miután kész egy-két javítás, a hibás megy kukába --> hulladék lesz!!! A tervezési folyamt velejárója, hogy felesleg keletkezik. Mint a forgácsoláskor a forgács. Amenyire lehet az ilyesmit mindenki próbálja elkerülni.

    Szerinted a többi cég, hogyan termeli a papir hulladék nagy részét ?
  • BiroAndras
    #4
    Jó kérdés, hogy mi számít feleslegesnek.
    Pl. egy könyvelőirodában a definíció finom változtatásával a hulladék aránya 0 és 99 százalék közt bármennyi lehet.
  • concrete
    #3
    Eszembe jutott nekem is, de akkor meg a falat firkálom össze a hibák bejelölésekor?
    Vagy van valamilyen intelligens módszer amivel a vetített képre lézercezurácal mutatva pl az archicad rajzon mint korrektúra megjegyzés megjelenik?
    Bár ha van is ilyen évtizedek alatt térülne meg a használata (és akkor még figyelembe sem vettem azt a környezetkárosító szempontot, hogy a projektor és a lézerceruza előállítása szintén környezetszennyező. Ha magának a tárgynak az előállítása során nem is, de a felhasznált energia vélhetően környezetszennyező módon került előállításra. Ehhez képest a papír meg majdnem biomassza ...)
  • Cleawer
    #2
    A0 hmm kellemesen nehéz.Már az A2esssel is néha eltévedek.Talán egy projektorral megoldható
  • concrete
    #1
    "A legtöbbet a fejlesztésekkel foglalkozó cégek, például a mérnökirodák nyomtatnak (40 százalék) feleslegesen"

    próbált már a felmérést iró zseni, egy A0-as tervlapot - mégha 21-es - monitoron átnézni ???
    esélytelen. Netán a grafikai cégek proofjai is hulladéknek tekinthetőek ?