22
  • Tetsuo
    #22
    Az A.I. nagyon joa film, csak a közepén van a gagyis robotcirkuszos jelenet, meg a város is xarul van mekcsinálva, viszont a mondanivalója, az eleje és a vége istenkirály szvsz. Az érzelmeket pedig mesteri módon irányítja Spielberg bácsi.
  • Tetsuo
    #21
    Annak elllenére h sci-fi és Vangelis rajongó vagyok, a film nekem sem tetszett maradéktalanul.
    Most nem akarom részletezni.. de baromi sok hiba volt benne, a novella viszont teljesen másról szól.. nem lehet a filmhez hasonlítani.
    Szvsz a novella & a film sztorija is kitűnő, csak a kész termék tele volt kompromisszumokkal.
  • totya4
    #20
    Hú, az AI-t ne is említsd, rémálmaim egyike :)
  • IStexI
    #19
    Igen ez pontosan így van... Zene nélkül semmit nem érne a film, viszont így annyira összejött a kettő, hogy az 1ik kedvenc filmem... Nem 1 könnyen emészthető slágerfilm az biztos. Qrva unalmas, scifi, érzelmi szállal... durván hangzik mi? Ez alapján olyan mint az A.I (spilberg gyerekrobotos fassága) na azt én se bírtam végigülni, de ez más a hangulat a lényeg.
  • totya4
    #18
    Röviden : neked tetszett... :)
  • Duncan Idaho
    #17
    Nekem egy hangulatot adott a film, ami fantasztikus volt! Amihez kellett a színész, kellett a látvány, és kellett a zene!!! mondom ZENE!!! Mert Vangelis bácsi nagyon ott van ! és ott volt akkor is amikor ezen törte a fejét! Szal lehet h a sztori nem pörgős, vagy az akció nem jön be, nem az a lényeg benne! nem feltétlenül azért szeretjük! a HANGULATA az ami megragadott engem! Érted!
    Ez olyan hogy a Mátrix akkor is jó film lenne ha kevesebb lenne az akció bene mert a lényeg a hangulata a filmnek!

    Ettől lesz valami kultusz film.

    Hogy megragadja az emberek fantáziáját.
  • totya4
    #16
    Szia, engem nem izgat hogy bölcs vagyok-e, nekem és a mozi teljes közönségének nem tetszett (megbukott).

    Ha azt írom hogy csak nekem nem jön be, az egyéni ízlés kérdése. De nem egyéni, tehát te az egész mozit lehülyézed aki akkor ott volt :) Átadom ;)
  • Cat #15
    scottnak azért volt azóta is jónéhány figyelemreméltó alkotása...
  • troc
    #14
    Egyre elcsépeltebb, ha valamit lekultuszoznak. Azért mert valami sokaknak tetszik és/vagy régi még nem kultusz. Esteeg "sláger", vagy "klasszikus".
    A Blade Runner viszont kultuszfilm, többek között azért mert nem csak a sci-fi műfajt újította meg, de filmnyelvével leiskolázta a hasonszőrű alkotásokat. Hatása kitörölhetetlenül beleívodott a nyugati ember kollektív mítoszvilágába. Gondolkodás és ízlésformáló, hatása megkerülhetetlen. Scott soha újra nem tudta megközelíteni későbbi szintjeivel ezt a magasságot, egyzseri csoda, amiben "minden összejött", a színészi játékon át a zenéig és a látványig minden.

    Valaki mondta mennyire nem tetszett a nézőknek egy előadáson, bizonyára igen fiatalok lehetnek, akik jóval a film elkészülte után nevelkedtek. A drága vörösbort is csak több éves kostólói gyakorlat után lehet értékelni/minősíteni.
    De még ha nem is érdemes megnéznia, akinek nem tetszik: legalább tudja miről beszél mindenki más. :)

    2007 végén meg nehogy már DVD-n (4-5-6 lemezen, hehe) jöjjön, mert berosárok.
  • MrPrise
    #13
    Erre mondják, hogy bölcs maradtál volna ha nem szólalsz meg ;-)
    Ha egy 25 éves filmről azt írják, hogy kultuszfilm és neked nem tetszik akkor nem gondolod hogy esetleg csak neked nem jött be? ;-)
    (amivel persze nincs semmi baj,ízlések és pofonok ugye...)
  • MrPrise
    #12
    Lehet azért mert nem Vándám ver benne mindenkit agyon ;-)
  • vg
    #11
    Én sem szerettem soha ezt a filmet, a zenéje az egyetlen ami kimagasló!
  • totya4
    #10
    Hm, ha te csináltad volna a filmet, és ott lettél volna, lehet az emberek agyonvertek volna... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #9
    Rossz az ízlésed... nyugi, azért egy jó magyaros pörköltöt megehetsz még.

  • totya4
    #8
    Ezt a filmet láttam moziban annak idején, és finoman szólva is bukás volt...legalábbis ott abban a moziban ahol néztem. Unalmas volt, az emberek pfújoltak, talán meg se vártuk a végét.

    Ezek után kiderül hogy ez "kultuszfilm"?
  • LowEnd
    #7
    novella...
    "Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?" címmel
  • vizcsap
    #6
    És többek között azért az 1ik legjobb film,mert egy Philip K. Dick könyv alapján készült!
  • Inquisitor
    #5
    "Lóf*szt ... nehogymá'! Te vágy áz én Bladerunnerem!"
    Idézet az eredeti ánglius szinkronból, hála Georg Olmos-nak :D

    Amúgy a film picit több, mint egy gagyi akció, amiben a fejvadász kergeti az androidokat! Csak azoknak akik még nem látták, és a fentiekből ítélnék meg a filmet. Vab jó sok mondanivalója ... jelen korban méginkább.
  • 5i
    #4
    Én is akarom!

    Miért van az, hogy minden jó dolog Amerikában marad? (Nem csak a dvd-k).
  • winters123
    #3
    mert az tuti hétszentség nem lenne olyan jó mint az eredeti
  • vg
    #2
    Miért nem csinálnak az egészből egy Remake verziót? Új színészekkel, stb...
  • Zedas
    #1
    Majd TCP/IP-n eljut...