41
  • ZsBalintka
    #41
    király ez a kütyü. Csak az a baj hogy egy komolyabb CS party végére elfáradna a nyakam...
  • irkab1rka
    #40
    ja, a lost coast meg egy szar.

    ja, és olyan gép kell, ami kirendereli a 3840x1024-t ;)

    akkor már inkább maradok a Surround Desktop Feature-nél ;)
  • irkab1rka
    #39
    naaa, lássuk!
  • Repülő Gyík
    #38
    Ha egy hicsit megfigyeled, ezzel nem a nagyobb kép a lényeg!
  • gordonmail
    #37
    pfff inkább veszek Projektort
  • dez
    #36
    Vagy lehet azt is csinálni, hogy középen egy LCD (tegyük fel már megvan), kétoldalt meg 1-1 régi CRT...
    Így olcsón kijön, csak egy kis hely kell.
  • Hegyikecske
    #35
    hmm tökjó... csak akko ez a kártya mellé kell 3tft moncsi is( h haladjunk a korral ugye /és azér 3 h ne legyenek különbözőek :D /) Csak azér ez így elég drága... 3projektorral már jobb lenne, csak há kinek van arra pénze... :D(pedig úgy még a monitor kerete se lenne holt tér )
  • dez
    #34
    CRT-kkel is megoldható.
  • dez
    #33
    A mai gpu-kon a fsaa már nem SS (super-sample) módon működik, hanem MS ("multi-sample"), ami nem jelent többszörös képméretben renderelést, hanem más, sokkal kevésbé erőforrás-igényes módon van megoldva, így csak 10-20-30%-os a lassulás. [Gondolom, te is csökkenést akartál írni.] A nagyobb felbontáshoz sajnos nagyon is kell a kakaó.
  • Cheesy
    #32
    Anno még a Silicon Graphics studiokban lehetett ilyeneket, vagy még ilyenebbeket látni, amiről, legalábbis én láttam képeket jópár éve. A technika nem új, csak "összezsugorították" ekkorára.
    Szerintem a komolyabb grafikusokon/fejlesztőkön kívül nem nagyon engedheti meg magának mindenki :)) Bár, ha azt vesszük, hogy 60 rugóért lehet közepkategóriás 17 colos LCDket venni, és egy ilyen kütyüt nem hinném, hogy 100e HUFnál drágábban adnak, nos 300e HUFból ki lehet jönni. :DD
  • Zsoldos
    #31
    Sracok, ugyanennyi hw igenye van ennek, mintha bekapcsoltok egy 2-4x fsaa -t. (a pixel fill rate novekszik 3x -osara) Nem kell annyira eldramatizalni a hw igenyt meg kitalalni a 11x -es sli kartyakat.
  • Sauron
    #30
    nekem nem ;( brüü
  • ooorrrsss
    #29
    amugy sztem kurva jóó kis kütyü, remélem minnél hamarabb lexx ilyenenmm
  • ooorrrsss
    #28
    Sztem a TE configod simán bírni fogja :4xGainward GF8900GTX qSLI = lol
  • TH448
    #27
    A választ az overlay-nél keresd!
    Egyébként az úgy jó, a dvd és mésia player progik úgy működnek, hogy klón mód esetén megnézik, hogy melyik az elsődleges megjelenítő, és csak azon megy a videó. Ha pedig mégis eléred, hogy menjen mind a kettőn (nálam pl. ha elindítok egy videót, és egy teljesen másik playerben elindítok egy másikat, akkor az új...), akkor a kép frittítése lesz kaki, méghozzá zavaró módon.
  • Inquisitor
    #26
    A TV kimenet a másodlagos kijelző helyett tud működni, ezért vagy 2 monitort vagy 1 monitort + 1 TV-t/vetítőt tudsz használni.
    Eddig kereskedelmi forgalomban egyetlen hárommonitoros kártya az a Matrox Parhelia volt tudtommal.
    (Igaz integrált ATI chipsetes alaplapokba ha beteszel radeon kártyát, akkor összesen három monitort tud kezelni, de ondanom se kell nem 3D-ben, mert elég gyenge arra bármilyen integrált cucc.)
    Viszont a mostani új ATI/NVidia kártyák tudnak dual-DVI-t, azaz ki tudnak küldeni 3800-as felbontású képet is ...

    Ilyen tripla megjelenítő (3 TFT egybeépítve) meg azóta kapható, hogy megjelent a Parheli, talán régebb óta is.

    Több géppel persze lehet akár 21 monitoron (3x7) Quake 3-at nyomni, vagy Worcraft 3-at 9 (3x3) monitoron, de ehhez persze monitoronként kell egy egy gép. :)
  • szombi
    #25
    Ha már klónról is szó esett:

    Van egy olyan problémám az nVidia kártyáimmal, hogy KLÓN üzemmódban bár minden megy,
    de ha filmet vagy DVD-t akarok nézni, akkor a lejátszóablak a TV képernyőjén fekete marad.
    XP alatt 5 driver közül csak az egyiknél működik rendesen, de win2000 alatt mindegyik ezt csinálja.
    FX5200, MX440, és TNT2 TV-kimenetes kártyákkal próbáltam.
  • dez
    #24
    Videolejátszásra vonatkozóan: le kell tiltanod az overlay-t (képátfedés), mert az csak az egyik képen lehet egyszerre. (ATI-kon legalábbis.) Driverből asszem nem lehet, hanem egyes lejátszókban (WMP-ben a 10-estől).
  • Windforce
    #23
    ehh 15 fpsel nem elvezet jatszani meg igy sem :)
  • BobaFett
    #22
    Nekem ugyan két monitorom van, de pl. ha videot nézek, akkor csak az egyiken van kép is, ha áthúzom félig a másikra, akkor azon csak fekete kép (ha teljesen áthúzom akkor jó). Ugyanez játéknál. mindig csak a default monitoron jelenik meg a kép.
    Hogyan és hol lehet ezt beállítani, hogy mind a kettőt rendesen kihasználja és ne csak windows desktop ?
  • Darth Sith
    #21
    nekem ilyen melóhoz kéne. 3 moncsit összekötni és úgy dolgozni. Olyat ezzel lehet? :) Pl a WIN támogatná?
  • Szeszmester
    #20
    Nehogy bedőljetek egy állóképnek! ;)
  • Evogordon
    #19
    Jah tuti valami fúzió erőmű kell neki :)
  • Alfa Of NS
    #18
    "Arra meg igazán kíváncsi lennék hogy milyen erőmű tudja az Obliviont ilyen 3000*akárhányas felbontásban futtatni:"

    Már építik Franciaországban.
  • dez
    #17
    Össze lehetne hozni, hogy a kiterjesztett asztal két egymás fölötti képernyőn legyen, összesen 3840x2048-as felbontásban...
  • Gerygrey
    #16
    Vagy ha egy ilyen TripleHead kütyünek mindhárom kimenetéhez csatlakoztatsz egy-egy ilyet, akkor 9 monitoron játszhatsz, 11520*1024-es felbontásban :)
  • yas
    #15
    "A közlemény szerint a TripleHead2Go révén a rendszer egyetlen, 3840x1024-es felbontású kijelzőnek látja a három monitort."
    Ezekszerint akár 6 lcd-t is rá lehet kötni (akkor azt csak 2 kijelzőnek látja a rendszer), azért elég durván nézne ki.
  • Morden23
    #14
    MAC grafikus tervezői platformokon, meg Viedotoaster-hez láttam már hasonlókat. Ott van is értelme.
    Ha meg mocskos nagy képernyőn akarsz játszani, akkor vegyél egy harmincX colos 16:9-es plazmát, és kösd rá. Jobban meg is éri.
  • dez
    #13
    Itt nyilván nem a klón mód játszik. :)

    "De még 1 DVI-os monitort tudnék használni, tehát 3."

    Alapvetően 2 független képet tudnak ezek a chipek (külső segítség nélkül) kezelni, azaz egyszerre nem mehet a tévé és a 2. VGA/DVI.
  • Gerygrey
    #12
    The Sims 2... Na ez azért már LOL :)


    Arra meg igazán kíváncsi lennék hogy milyen erőmű tudja az Obliviont ilyen 3000*akárhányas felbontásban futtatni:


  • Gerygrey
    #11
    Juj, mekkora durva lenne így Flight Simulatorozni... Mondjuk a 3 monitorcsatira éppenséggel rá lehetne aggatni 3 projektort is, amik egy 30 méteres, olyan szögben megtört falfelületre vetítenék a képet, mint itt a 3 monitor. Plusz még hozzá lehetne szerezni egy működésképtelen Cessnát, a műszereket rákötni a gépre, és teljes az élvezet :)
  • aaaaa
    #10
    "másrészt kinek van pénze 3 TFT-re" ????
    Ezt gondolom Te sem gondoltad komolyan ?
    A Porschét is megveszik, az pedig nem csak 150e Ft-ba kerül mint 3db 17"-os TFT, ... Sőt akár 3x annyit is fogyaszt, mint egy hagyományos autó. :)
    Nem a Radeon 9600Pro vevőknek lett kitalálva, az már akkor is csak egy közép kategóriás, olcsóbb kártya volt, amikor megjelent.
  • roliika
    #9
    VGA+TV egész nap meg, beállítástól függ menyire lassú. Ha klón akkor nem lassú, ha kibővített akko valamennyit lassul. De még 1 DVI-os monitort tudnék használni, tehát 3.
  • Mr Csé
    #8
    inkább 3d szemüveg
  • Werewolf
    #7
    ccc

    http://img159.imageshack.us/img159/1107/10070quakefront7xp.jpg

    LOl
  • dez
    #6
    Szerintem kisebb felbontással is elmegy a cucc, csak a képarány legyen meg. (De lehet, hogy nincs előre definiálva, és magunknak kell létrehozni a kisebb felbontású képernyő-setet, pl. PowerStrippel.)

    Tudtommal a mai kártyák egyszerre csak két képet tudnak kezelni, videokimenet és 2. VGA egyszerre nem megy. Zavarják, lassítják is egymást a képernyők.

    Szóval ez jó kis cucc, csak túl drága (nekünk).
  • Sith
    #5
    Azthiszem inkább a kemény vonalas szimulátor rajongoknak szól ez a is kütyü ahogy a fenti példa is mutatja
    engem pld a HL2 nem hoza lázba 3 monitoron viszont egy Cesna röptetése igen :)
  • juzosch
    #4
    Hát nem a legújabb játékokat kell rajta futtatni, de pl egy HL2-t simán el tud vinni 3 monitoron egy mai jobbfajta kártya.
  • roliika
    #3
    Picit felemás a dolog. Mert 1 rész legyen gép ami bírja ezt a felbontást, másrészt kinek van pénze 3 TFT-re, harmadrészt a Radeon 9600 pro is tud 3 megjelenítőt kezelni, hát még a jobb karik. Ehez képest piszok drága a kütyü!
  • GulaSoft
    #2
    Na ja csak mutassatok egy olyan videokártyát ami 3840x1024 felbontásban tudja ezeket futtatni!