42
Szervert csináltam, mennyi embert bír el?
  • mezeimodell
    #42
    Asszem hagyom az egészet a csudába, mert végül is nincs is időm mostmár rá^^
  • Vorpal
    #41
    Én tudom, és igen seggre kéne.
    Elég szép teljesitmény ez ilyen áron.
  • Shadow_THH
    #40
    20gb disk 1 tb transfer

    nem tudom hogy ettől seggre kéne e esnem
  • dikki*yysw
    #39
    hát akkor most látsz
  • dikki*yysw
    #38
    Szerintem ne szarakodj ilyen atw szintű dolgokkal. Külföldre semmi sávszélesség, meg eleve gagyi, smswebes szar.

    http://www.dreamhost.com/shared/

    legolcsóbb csomag ha 2 évre előre fizetsz havi 8$, ami havi 1700 ft, és ezért domaint is reggelhetsz. Shellt kapsz, nincs letiltva szinte semmi, brutális mennyiségű hely és sávszél - akárhova.

    Ja és ezzel iratkozz(atok) fel, mert az nekem jó :)

    http://www.dreamhost.com/r.cgi?192522
  • mezeimodell
    #37
    Csak az a szar, hogy a nuke tényleg nem megy fel rá---
  • mezeimodell
    #36
    Majd meglátom. Egyenlőre Úgy néz ki, hogy az ATW bejön-
  • dzsozefo
    #35
    mezei modell én tudok rajtad segiteni! sajnos privit nem tudok irni valami folytán! szóval több hosting csomagot ajánlok nagyon jó áron amire szükséged van php nem halott ügy csak myphpadmin gondolom nincs a szervereden adatbázis! :) szóval tárhely és php ! ha gondolod emailen elérsz -> [email protected] ugyan itt msn en ! szép napot!
  • ROKICA
    #34
    "a normál adsl egyik leggyorsabbikja tehát, fizetek is érte rendesen"

    mennyit fizecc érte?
  • Shadow_THH
    #33
    fw gyorsabb
  • mezeimodell
    #32
    Mondjuk a nuke nekem vlmiért nem akar felmenni rá, de tökmindegy. majd akkor marad a html
  • mezeimodell
    #31
    Hagyom a francba, jó lesz a banneres-reklámos atw. Legalább ultragyors.
  • mezeimodell
    #30
    -
  • Palinko
    #29
    ja bocsi én úgy gondoltam,hogy ha feltöltöd valamenyik szerverre,akkor sem lesz látogató.még 1x bocs a félreértésért
  • Zsoldos
    #28
    lasd utolso sor.

  • Palinko
    #27
    "Ha olyan lapot akarsz csinalni, amin latogatottsagot is akarsz, ez halott otlet."

    ez tény,de miért is van így?
  • Zsoldos
    #26
    Ha olyan lapot akarsz csinalni, amin latogatottsagot is akarsz, ez halott otlet.

    Ha olcson akarod meguszni, a hostgator.com swamp csomagjat ajanlom, messze a legolcsobb, amit eddig lattam:

    15$ -ert 10GB tarterulet, 100GB havi savszel. Korlatozasok nelkul mailserver, ftp server, subdomainek, stb.

    win XP-re bizni amugysem lehet egy webszervert, a savszeled is nagyon kicsi, es a dinamikus ip sem szerencses.
  • mezeimodell
    #25
    U bazz. Az extra úgy fagy mint a huzat. ODa tuti nem teszem fel. Más ingyenes, minimum 50mb tárhelyet biztosító, reklámmentes szolgáltató meg nincs. Vki nem tud ilyet?
  • 0Fritz0
    #24
    :)
  • mezeimodell
    #23
    FAKK! ÁRAM! TÉNYLEG IGAZATOK VAN. HAGYON A FRANCBA EZT AZ EGÉSZET!
  • mezeimodell
    #22
    Tényleg igaz, lehet hogy majd váltanom kell.-----Megnézek még néhány szolgáltatót. És bocs a topikért, de direkt az elejére írtam, hogy hülyeség.
  • mezeimodell
    #21
    Látom nem teljesen értitek. Mind1.

    A biztonságról annyit, hogy nincs mit féltenem a gépemen.

    Jah, és meggondolom az extrás tárhelyet, de valamiért állandóan akadozik nekem oda az update.
  • 0Fritz0
    #20
    Még annyi sincs, nekem ez a fajta szolgáltatás bőven elég.
    Nincs semmilyen korlát (van fent egy több mint 100 megás videó is) és a letöltési sebesség is megvan 500-600KB.

    Hátrányai: Külföldre igen gyenge a sávszél, és az AXO-tag a névben.

    Ez csak egy szolgáltató, sztem érdemes lenne körülnézned ez ügyben a piacon.
  • NeoMaN
    #19
    Ez az egész egy butaság.
    Otthon gépet "szervernek" használni, hogy tt nézzék a weblapod, ráadásul 512-es uppal. Hááát. Elég elvetemült ötlet.
    Szvsz 2 embert sem fog elbírni, pláne ha közben még használni is akarod a géped. Támadhatósági oldaláról nem is beszélve.
    Sztem felejtsd el.
  • Cat #18
    sokkal többet fizetsz az áramért, hogy ez a bika gép állandóan megy, mintha fizetnél havonta egy ezrest 500 mega tárhelyért valamelyik webhosting cégnél.
    (A felső menüben van tárhely, kattincs rá és számolj).
  • Shadow_THH
    #17
    memóriát vegyél sokat még, gyorsabb ha a csácséból küldi az adatot mintha a vinyóról kéne felpörgetés után mindig kiolvasni.

    egyébként tényleg elbírna ez jó sok embert csakhát a sávszél
  • dzsozefo
    #16
    nem tudom mi érdekel téged, lehet tudok rajtad segiteni tárhelyes kérdésbe simán elfér a honlapod a szerveremen, éjjel-nappal! privátba elérsz
  • hali
    #15
    extran nincs reklam, 1giga hely
  • Dzsini
    #14
    annyit azért nézz meg a szerződési feltételekben, hogy szabad-e (publikus) szervert üzemeltetned a gépen, mert ha nem szerződésszegésért balhézhat a szolgáltató.

    persze ha csak 5-10 látogatód van naponta, akkor nem fognak vele foglalkozni, de ha már észrevehető lesz a forgalom esetleg ránéznek, hogy mi van.
  • Vorpal
    #13
    Ráadásul itt mindvégig HTML ről volt szó,
    igy dinamikus hosting szolgáltatás sem kell,
    és azt ma domainnel együtt, ingyen sózzák rád.
  • cSuwwi
    #12
    kataglóbnál meg 990 1 hónapra... és még ennél is olcsóbb van (talán)
  • FLeK0
    #11
    Az atw-nel peldaul 1800ft 1 honapra 500mb reklammentes tarhely, vagy 3000 1gb, annyira nem sok, meg domaint is regisztralhatsz ott egyszeruen.
    Ezt tenyleg nem otthoni netrol kell intezni, neked se lesz jo ha hasznalat kozben toltogetnek rolad.
  • cSuwwi
    #10
    Lehet 512-es up, 1001 féle netszolgáltató van, lehet hogy ott ahol vetted éppen volt.
    Saját szerverrel (adsl-en) a felmerülő problémák:
    - lassú a feltöltési sávszél (az 512kbit ~64kbyte, ha 10 ember egyszerre nézi akkor 6.4k ami már lassúúú. és userek nem szeretnek várni, elmennek)
    - illene 24/7-ben mennie, nem pedig "kikapcsolom este mert aludni akarok és zúg a gép"

    Az ingyeneseknél a reklám a zavaró, a webhostingra meg fizetni kell, bár az az éves szinten ~10-12k nem egy nagy összeg...
    Persze mivel ez sem saját szerver, az olyan dolgok le vannak tiltva phpben mint exec, shell, stb.
    Ha ezek mindenképp kellenek vagy saját szervert betenni egy szerverparkba, vagy ha van ismerősnek/havernak ilyen gépe vagy valamilyen kapcsolata, akkor vele megbeszélni... :]
  • mezeimodell
    #9
    Amikor meg a gépem nem fog menni, legfeljebb nem lesz elérhető a weblap. Sorry. De már azon is gondolkoztam, hogy befogok egy régi 300mhz-es pentium2-es gépet szervernek, 5 gigás cuccossal, ne ezen égjen le a videokártyám és a processzorom. A szerver hosting ultradrága, nem tudom sajnos kifizetni.
  • mezeimodell
    #8
    Tudjátok azért nem megyek ilyen uws, meg atw-s Saxokra, mert tele vannak reklámmal, frammel, file-limit korlátozásokkal, bizonyos dolgokat nem engednek futtatni, és az ftp-jük is általában lassú.

    De nincs baj: Hamarosan lanra fogok kapcsolni, az upload kb a 4X-ese lesz, ha minden igaz.

    Én úgy tudom az upload-om 512 kbit, és igen, adsl. Akkor én vok hülye, bocs, de direkt a legnagyobb uploaddal rendelkező "csomagot" kértem.
  • mezeimodell
    #7
    Márpedig hosting cégnél nem fogok, de módosítsunk kicsit a dolgon:

    -A videókat, meg nagyképeket (a10-30kb-os gifek maradnak) át fogom tenni egy ingyenes tárhelyre, majd átirányítással fogom megoldani a dolgot, afféle másodlagos szerverként fognak funkcionálni.

    Így össz vissz a html kezdőlap 10-20 kbyte-os lesz+4 banner=80-90 kbyte-os. A többi allap: 5-6, plusz a "html-adatbázis, mégtöbb allappal, 40-50"
    ÍGy hányan tudnák egyszerre nézegetni?
  • Lacc
    #6
    Ha nem lennének ott azok a többmegás videók, meg egyáltalán, több megás cuccok nem lennének letölthetőek akkor úgy-ahogy elmenne a dolog néhány emberrel, de elég nyűgösen. Szerintem jobban jársz ha bérelsz valami hosting cégnél tárhelyet.
  • St
    #5
    megjegyzem a 3megabites ADSLnek az upja csak 384 és nem 512, ezt is eléggé változékonyan viszi
  • St
    #4
    ha csak a vasat nézzük az említett felhasználás mellett akár 80-100e látogatót is tudna gond nélkül fogadni naponta (a statikus dolgok nem esznek prociidőt).

    Ha a sávszélességet nézzük, akkor az adsl miatt még 2-3 látogatónál is leakadhat, hiszen ha az egyik elkezd tölteni egy 10 megás videót akkor a másiknak már nem jut sáv...
  • Cat #3
    igen, itt az egyetlen szűk keresztmetszet az 512es feltöltési sebesség, mely csak optimális esetben ekkora.