12
help
  • wambuci
    #12
    Sziasztok Ki tud segíteni? Az író programom azt irja ki lemez írás közben hogy a TDC nem állítható vissza.WATSITA DVD-RAM-841S nem indítható cd -irás hiba.Verbatin tipusú DVD használo,de mást is ki próbáltam.A Nérom is vadi ujj.Eddig tudtam írni rendesen,de pár napja nem megy.Elöre is köszi aki segit.wambuci
  • virs lee
    #11
    Sztem a 6. az amikor különböző méretű és típusú memóriákból rakjuk ki az egészet, és rajzold fel a címzésüket. Legalábbis a Kandón kedvenc szopatós vizsgafeladat volt az időszámvetéssel és felhúzóellenállás számítással együtt.
  • gtom
    #10
    jaja, az . pontosan.
  • keeper2
    #9
    Húú, mamám, de elfelejtettem már ezeket, pedig még én is tanultam, de ez valami főiskolai vizsga, nem?
  • Shadow_THH
    #8
    hi nem akarlak tévutra vezetni, de tőlünk mult évben ilyeneket nem kérdeztek

    emlékszem bemagoltam Neumann életét de szóba sem került, igaz én a keresést huztam . Szóval inkább olyanok voltak (akik elöttem voltak azokról beszélek) hogy mutassa be a nyomtatót, és bele kérdezgettek ilyenekbe, szóval ezt nem tárgyilagosan fogják megkérdezni, hanem érintőlegesen.

    Ja és a digitális és analóg jelnél ha grafikont kérnek rajzolj egy sinus meg egy kockás sinus görbét :) ezen egy haverom nagyon sok pontot bukott
  • Inquisitor
    #7
    http://hu.wikipedia.org/wiki/ALU
    http://hu.wikipedia.org/wiki/CPU

    A Digitális Számítógép Működése - Wikipedia (félkész)

    A Számítógép - Wiki

    Itt a további linkeken csak meg lesz minden ...
  • gtom
    #6
    jártam de az órai jegyzetben a kérdéseknek a fele sincs benne
  • izb
    #5
    jártál is órákra,vagy csak vizsgára akarsz bemenni?
    hehe
  • Inquisitor
    #4
    Wikipedia van ám magyarul is :)
  • gtom
    #3
    köszi! még itt vane gy pár kérdés. ezek nem tudtam még.

    Hogyan éri el a vezérlő egység a processzor belsejében az adatokat? Hogyan tudja az adatok áramlását kialakítani? Mi a mikroprogram, milyen szervezésben használják?

    Milyen utasításokat ismer amelyek megváltoztatják az utasítások szekvenciális végrehajtását? Ismertesse működésüket!

    Hogyan épül fel a tárolóhierarchia? Milyen szempontok szerint alakították ki a hierarchikus el-rendezést?

    Milyen szabályokkal ábrázolunk lebegőpontos számokat? Milyen értéktartományokat kell az áb-rázolásnak átfognia? Miért van szükség „nevezetes” értékekre?
  • izb
    #2
    ez mind benne van a könyvben amit még a suli megkezdése elött megkaptál.
    de nagyon ajánlott a goggli használata.
    1.?bazz
    2.
    A Neumann-elvű számítógépek architektúrája

    - CPU: Central Processing Unit (központi feldolgozó egység, processzor)

    CPU= CU + ALU

    - CU: Control Unit (vezérlő egység)

    - ALU: Arithmetical Logical Unit (aritmetikai és logikai egység)

    - I/O vezérlők: Input/Output (adatok fogadása, továbbítása)

    - Operatív tár: Memory (feldolgozásra kerülő adatok tárolása)

    - Háttértároló: adatok, programok tárolása


    3.usb,soros port stb
    4.fingom sincs
    5.Adatcímzési lehetőségek:

    Direkt címzés: az utasítás második, harmadik byte-ja tartalmazza az adat címét a memóriában.

    Regiszter címzés: az utasításkód tartalmazza regiszter címet ill. címeket, ahol az adat van, vagy ahová az adatot kell vinni.

    Regiszter indirekt címzés: az utasításkód tartalmazza annak a regiszterpárnak a kódját, amelynek tartalma az adat címét jelenti a memóriában.

    Immediate (közvetlen) címzés: az utasítás második, vagy második és harmadik byte-ja tartalmazza az adatot.

    6.fingom sincs már a kérdést sem értem
  • gtom
    #1
    hello mindenkinek! ha valaki vágja a hardveres témát segíthetne! sürgős lenne!
    itt vannak a kérdések:
    1.
    Milyen belső egységekre tagozódik egy mikroprocesszor? Az ALU feladatát mutassa be 1 bites ALU ismertetésén keresztül!
    2. Ismertesse a Neumann elvű mikroszámítógépek felépítését! Ismertesse a memória és az I/O esz-közök elérési jeleit, azok funkcióját!
    3. Hogyan illeszthetjük perifériális egységeinket egy mikroprocesszoros rendszerhez? Mutassa be az előnyét és hátrányát az adott illesztési eljárásnak!
    4. Miket nevezünk sorrendi áramköröknek? Ismertessen funkcionálisan kialakított sorrendi alap-áramköröket, és azok tulajdonságait!
    5.Milyen adatcímzési típusokat ismer? Ismertesse melyiket mire célszerű felhasználni. Mutasson példákat!
    6.Hogyan tudunk több memória elemet együtt működtetni nagyobb eredő memóriaméret kialakí-tásához?