29
  • Yv@n
    #29
    Én spec ebből kb 6 éve államvázsgáztam, és megfogalmazni nem tudnám, anno tudtam definicióit, de használat közben az ember úgyis 0.ból egyenesen 3.ba dobja a dolgokat és úgy tervez leginkább. 4. és 5. nek még definiciójához sem volt szerencsém anno, de léteznek.
  • roliika
    #28
    Ég ám a pofámon a bőr. :D Igaz csak 2 éve tanultuk...ha tanultuk.
  • fonak
    #27
    Megszólalt a felsőbbrendű intelligencia, hm... Bántották apucit? :)
  • saba30
    #26
    és ráadásul nem 2 éves a dolog, hanem min. 10 (régi clipper stb..), de lehet, hogy elméleti rendszertervben már jóval öregebb. Quittner Pál már jó régen (1993) írt belőle egy jó könyvet
  • roliika
    #25
    És ő se bannt, se figyelmeztetést nem kap...hmm.
  • roliika
    #24
    :((( Hát ezt nem tudtam :((( De azért köszi a felhomályosítást! :))
  • saba30
    #23
    ajaj, nagy gond ha ezt nem tudod felsőfokon (ejnye), adatbázisból alap
    http://www.codexonline.hu/CodeX5/alap/adatbazisok/ab3cikk.htm
  • Komolytalan
    #22
    Én is szeretlek.
  • roliika
    #20
    Privátban megírhatnád mi az mert csak 2ről hallottam, akkor 2 év alatt nagyot fordulhatott a világ! :)))
  • Yv@n
    #19
    4. és 5. is van
  • Komolytalan
    #18
    Szerintem van 3.NF, de ne kérdezd mi, mert kb 10 éve vizsgáztam belőle:-) Gyakorlatban amúgy NF-eket nemigen használ az ember.
  • Fenjoy
    #17
    óriási... LoL de korán van:)
  • Fenjoy
    #16
    És orási pénzeket vessznek fel a semmiért...
  • Gerygrey
    #15
    Nem nagyon értem ezt a cikket. Valahogy nekem úgy tűnik, mintha felállítottak volna egy bizottságot csupán annak koordinálására, hogy eldönték hogy most épp tombol-e a gazdaság, vagy csak dübörög, és melyikkel etessék a jónépet...
  • roliika
    #14
    De 3. normálforma. Adatbázis témakör. :)
  • ody42
    #13
    3NF nem 3. normálforma? :) (adatbázisok témakör, vagy ez teljesen más?)
  • roliika
    #12
    :D Most vizsgáztam felsőfokilag programozásból .:))) Voltak érdekes kérdések. Ők állították össze. Idéznék 2 kérdést 10 volt összesen, voltak durvák is de ez a 2 vicces:
    1 : "Ismertesse a 3NF szabályszerűségeit!" /Csak 2NF van/
    2: " Fejtse ki a virtuális valóság fogalmát!" /Pontosan ezt ember nem tudja meghatározni!/
    Inkább nem mondom mit gondolok...
  • ody42
    #11
    Hát igen, itt tartunk. Ha nem függ össze a marketingdumájával a független! KSH által készített statisztika, akkor pirítsunk rá a KSH-ra... Ennél csak az animgifes beszólása tetszett jobban.
    Nem kár ezért a minisztériumért egy cseppig sem, örülök, hogy megszűnik.
  • HuAn82
    #10
    ez gáz...
  • aDannyBoy
    #9
    már csak pár napig :)
  • Alec
    #8
    Pukli még mondott is valamit de Kovács azért tartotta fontosnak személyesen megjelenni, hogy ehhez hasonlóakat mondjon mint:
    "Amennyiben egy mérés hamis adatokat képez, akkor át kell gondolni a módszereket és újra ki kell alakítani a mérési folyamatokat."

    vagy

    "a mérési trendeknek meg kell egyeznie a valósággal."

    és ez miniszter
  • SoulHUN
    #7
    Én arra lennék kiváncsi, hogy Kovács úr és a sleppje vajon alapvető dolgokkal tisztában van-e. Biztosan jó tudnak grafikonokat nyomtatni és mindenféle eu-s f*szsággal foglalkozni, de úgy megkérném valamelyiket hogy másoljon már fel dos alatt egy file-t floppyra, vagy mutassa meg melyik a bios ic...
  • Nethyrrea
    #6
    magyarán semmi konkrét lényegi dologról tépték a szájukat jó sokat. megin. haladunk.
  • rolika
    #5
    ITKTBSTA :)
  • Alec
    #4
    "Információs Társadalom Koordinációs Tárcaközi Bizottság Stratégiai Tervezés Albizottsága"

    ezt nem hiszem el...
  • Komolytalan
    #3
    Az én olvasatomban arról van szó, hogy mint a régi szép pártállami időkben, most is meg akarják határozni, hogy a statisztikák miről szóljanak. Tehát amely statisztika nem jó a kormánynak, azt betiltjuk, és a statisztikusok meg találjanak ki szép számokat. Pl: "A Szovjetunióban a mezőgazdaság gépesítése 300%-os növekedést mutatott az elmúlt évben." A realitás meg az hogy 1 traktor volt, és vettek még 3-at, amikor fejlett országokban négyzetkilométerenként volt majdnem ennyi.
  • Cat #2
    "Információs Társadalom Koordinációs Tárcaközi Bizottság Stratégiai Tervezés Albizottsága"

    nem csak ennek a tagjait, hanem azt is ki kéne rugni, aki ezt az egészet kitalálta.
  • Ronny
    #1
    Kirakatbanda...