49
Szocializmus Vs. Kapitalizmus, mit miert? vélemények egy kutatáshoz
  • PyRex
    #49
    Mi köze a rendsZervált(oz)ásnak ahhoz, hogy valaki akkor is meg most is "vezető" beosztásban van...???
  • PyRex
    #48
    Valóban rövid. Ezt mind hozzá tudtad tenni a témához? Köszönjük...
  • Bucser
    #47
    Mert Magyarországon nem rendszerváltás volt hanem rendszerváltozás... nagy különbség.

    Erre is no comment..
  • Grenzjager
    #46
    én csak azt nem értem, hogy egy volt tanárom miért kap plusz pénzt a "mocskos" kapitalizmusban, a diplomája miatt, amikor az "tudományos szocializmusból" van....



    amúgy milyen rendszerváltásről beszélünk, ha azok az arcok akik 90előtt vezető beosztásban voltak, most is vezetőbeosztásban vannak ?? pl mert akkor ő volt cenzor jobb keze , most meg "elfogluatlan politikus" a parlamentben?? hánynom kell
    még gengszterváltás sem volt itt kérem.....



    ..no comment
  • RaZoK
    #45
    ez a topik kellett... :I
  • Ronny
    #44
    he?
  • Butthead
    #43
    Az unió rövid u. Szerintem...
  • PyRex
    #42
    szóval szerinted szovjetúnió = európai únió = usa?

    Te jó ég...
  • tattooed
    #41
    már tartoztunk a szovjetunióhoz,
    most tartozunk az európai unióhoz,
    legközelebb az egyesült államokhoz szeretnék tartozni!

    oda még nemsokat nyaltak a politikusaink, de a 2unióban edzett nyelvükkel
    ez is simán menne!
  • PyRex
    #40
    "5.Mit várt az Európai Unióhoz történő magyar csatlakozástól? Beváltak-e várakozásai? Miért?"

    Nem akarok nagyon beleszólni, de miért múlt időben beszélsz?? ("Mit várt", "Beváltak-e") Van egyáltalán fogalmad arról, hogy ez elkövetkező években mennyi pénz fog jönni az országba? Az EU-hoz csatlakozás, az egy folyamat, nem egy pillanat, nyilván nem megy egyik percről a másikra és aki azt hiszi, hogy mert hivatalosan EU tagok lettünk, másnap mindenki jobban él majd, az elég buta. Ráadásul a magyarok többsége sajnos totálisan érdektelen az EU adta lehetőségek iránt. Fogalmuk sincs...
  • Impi
    #39
  • Impi
    #38
    biztos jogosan torolte az egyik bizonyara magasroptu hozzaszolasodat:) eltom kepzelni mennyi ertelem szorult abba bele ha egy moderator torli..

    Amit törölt a Moderátor Úr!

    10# Azt írtam, hogy nem volt rendszerváltás, mert 1985-ben mentem a második munkahelyemre, ahol XY tett arról, hogy kinek legyen jó illetve rossz a szocializmusbana munkahelyén. 2005-ben még mindig ő tette ugyanúgy.
    11# Másodikban arról érdeklődtem, hogy amit Apukád mondott róla (gondolom neki is adtál egy kérdőívet) azt megerősíteni, vagy cáfolni akarod.
  • Impi
    #37
    Nem hiszem, hogy dühös lennék :)
    Sajnos a Moderátor véleményét nem tudjuk :(
    No meg azt az öt levelet sem ami hiányzik.
    Én biztos nem írtam semmi sértőt!
  • Avanti
    #36
    inkabb magadat tanitgasdd arra, hogy felismerdd hogyan mukodik egy forum es ne masokon toltsdd ki a duhod csak azert mert vki biztos jogosan torolte az egyik bizonyara magasroptu hozzaszolasodat:) eltom kepzelni mennyi ertelem szorult abba bele ha egy moderator torli...
  • Impi
    #35
    Elpocsékoljuk az időt délig :)
  • Impi
    #34
    Köszi Jointeer :)
    Azt nem tudtam, hogy a témaindító sem tud törölni :(

    Csak Avanti barátunk nem tudja túltenni magát egy dolgon és arra tanítgatom,
    hogy ledorongolós stílussal nem igazán juthat előre :)
  • ReTeK
    #33
    nagy feladvány kihámozni hogy itt végülis mi is történik
  • Impi
    #32
    Komolyan azt gondolod, hogy ebben a témában, ami a HD-d okosabb vagy mint aki
    1969 óta dolgozik? Okosabb lehetsz, de tapasztaltabb nem.
    De ne légy mérges :)
  • jointeer
    #31
    témaindító nem tud hozzászólást törölni, csak a moderátor, vagya házigazda, de az itt nincse, csak a tisztánlátás végett :-c
  • Impi
    #30
    Nem érted, nem érted.
    Ne akarj kicsikarni belőlem jobb és bal oldalt :) Mert itt is ott is van Igaz és Hamis, no meg közömbös
    Ha valaki feltesz egy kérdést és azt a választ várja amit hallani akar arra is másként válaszolsz, meg arra is másként aki megpróbálja megérteni a miérteket.



  • Avanti
    #29
    szoval a "Látom megsértődtél és gyorsan törölted a hozzászólásom :)" szovegbol nem tudtal kikeveredni.... :) van ez igy... szopacs, inkabb keresdd tovabb aki torolte az istenkiraly hozzaszolasodat...
    amugy ha valakit tenyleg lekomcsizni akarsz akkor nagyon rossz helyen kapirgalsz, a kerdeseket termeszetesen nem en allitottam ossze, holnapra kellett volna egy HD-hez ennyi.
    de ennel a "Gyakorlatilag, csak az emberismeretemet teszteltem, mielött segítettem volna." menekulo szovegnel ritkan olvas az ember szanalmasabbat... az hogy visszavondd hogy en toroltem a hires megvilagosito hozzaszolasodat azt mar senki se varja el....
  • 0Fritz0
    #28
    "... kíváncsi voltam, mely oldalon áll aki ilyen kérdésre 4-5 sorban választ vár."
    Miért, ha 4-5 sorban, akkor komcsi, ha meg 2 teleírt oldalon, akkor igaz polgár? :)
    /nemérti/

    Szerinted tényleg csak két oldal létezik?
    Vagy velem, vagy ellenem?
  • Impi
    #27
    Miért kellene bántani?
    Tényleg segíteni akartam, csak kíváncsi voltam, mely oldalon áll aki ilyen
    kérdésre 4-5 sorban választ vár.

    Pl.
    1. Mi volt jó az 1989 előtti rendszerben, a „szocializmusban”? Karácsonykor volt banán

    2. Mi volt rossz az 1989 előtti rendszerben? Sorba kellett állni érte

    3.Mi jó az 1989 utáni rendszerben, a kapitalizmusban? Szólás szabadság van

    4.Mi rossz az 1989 utáni rendszerben, a kapitalizmusban? Eltávolítják a szólásodat

    5.Mit várt az Európai Unióhoz történő magyar csatlakozástól? Nem távolítják el
  • 0Fritz0
    #26
    Csak ennyi, egy gyenge terelőszöveg és más semmi?
    Akkor ma sem lesz lekomcsizva senki? :(
  • Impi
    #25
    Gyakorlatilag, csak az emberismeretemet teszteltem, mielött segítettem volna.
    Amire kíváncsi voltam, arra a választ megkaptam :)
    Szívesen összeokoskodtam volna személyes véleményemet pár oldalban, de buta voltál.
    Én most már ezen nevetek:
    - egyetemi kutatáshoz
    - Itt a nagy lehetőség kifejteni a vélemenyeteket
    - Bátran lehet irni

    Ugye azért nem haragszol? :)
  • Avanti
    #24
    nah regen rohogtem ilyen jot! azthiszed en toroltem a forumbol barmit is?? LOL :) iszonyatosan mellefogtal! soha senkinek a hozzaszolasat nem toroltem!!
    legkozelebb inkabb kerdezz, utanna okoskodj /jacccdddd a nagymenot...
  • iko
    #23
    most de szeretnék vip lenni
  • iko
    #22
    na szal a kelet kapitalistái :)
  • iko
    #21
    akkor a kommunisták a nyugat kapitalistái :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Impi
    #20
    Üdv :)
    Látom megsértődtél és gyorsan törölted a hozzászólásom :)
    De akkor sértődtél volna meg csak igazán, ha válaszolok az öt kérdésedre.
    Apukád véleményét akartad megerősíteni, vagy tán kételkedsz az igaz mondásában?
    Bár még Ő is fiatalabb nálam, de csak látott és tapasztalt ezt azt.
    De egynek nagyon örülj - Nem éltél akkor!!! A mai szocializmust meg tapasztalod.

    Ja... Nefeledd törölni a sorokat :)
  • banok
    #19
    mi az a kapitalalizmus kvakker... ?
  • ZsirosKenyer
    #18
    a kapitalisták a nyugat kommunistái. Ehhez mitszólsz?
  • quack
    #17
    kapitalalizmus rulz
  • péder
    #16
    88-ban kezdtem dolgozni 18 évesen állami cégnél, most is állami cégnél vagyok, de van lakás, kocsi, 2 gyerek és némi egzisztencia is
    nekem sem akkor, sem most, nem jobb és nem is rosszabb
  • Balo
    #10
    Szerintem itt a többség még jelenleg sem dolgozik, nemhogy '89 előtt. Amúgy az utolsó kérdés, hát mintha elhamarkodott lenne. Még csak két éve léptünk be az unióba, és szerintem a 2007-13-as időszak lesz a vízválasztó.
  • juzosch
    #8
    Ez nem politika.
  • Avanti
    #7
    Mindenkinek aki segit kuldok egy virtualis rekesz sort! :) Elore is koszi mindenkinek!
  • Avanti
    #6
    Az a munkahely amelyiket akarod, tudom hogy sokat lehetne irni de kerdesenkent 4-5 sor mar boven eleg lenne!! nagyon fontos lenne a segitsegetek holnap 12:00-ra kesz kell lennem az egesszel, ez csak egy kis resze de nagyon fontos resze. amugy valoszinu ugy lesz hogy a valaszokat 1az1ben a kutatasban elhelyezem.
  • sweech
    #5
    "vélemények egy kutatáshoz"
  • Mr Csé
    #4
    má lehet politizálni sg-n?