103
  • Tiberius B
    #1
    Érdekes, hmmm
  • peterx
    #2
    na ebből sokmindent nem értettem :D
  • LowEnd
    #3
    érdekes, csak épp nem értem.... :(
    (sok mindent nem, de ezt most különösen)

    illetve csak annyira mint a vízérsugárzás magyarázatai.

    Elmélet? Igazolás? Ockham zsilettje?
    Vagy ez csak sci-fi blabla? meglátjuk....
  • Pharaoh
    #4
    Nem lettme volna "robbanás" közelében.
  • Pharaoh
    #5
    Tuti van elmélet és igazolás is, csak azt nem az sg-n hanem egy tudományos folyóírtaban kell keresni, álltalában ott publicálnak elsőnek.

    Amúgy ez az antigravitációs elmélet jobban hangzik, mint a húrelméletes, hogy azok a síkok, amiken a hurkok vannak összeértek és úgy lett az ősrobbanás.
  • Tiberius B
    #6
    ja, mi meg itt megkapjuk a Light Version-t, lassan adagolják, főleg hogy vagy 8 évvel ezelőtt olvastam egy könyvben arról, hogy Einstein meg két hapi kidolgozott egy olyan modellt, mely szerint univerzumok követik egymást végtelen sorban, úgy, hogy mindig "beleomlanak" egy következőbe.
    tetszett, erre kiderül, hogy még lehet jó is?
    tök jó!
  • Tiberius B
    #7
    ha megnézed ez is húros:-)
    csak itt szálnak hívják
  • rhonkhan
    #8

    A lényeg, hogy akármit csinálunk, egy bizonyos idő után, úgy is elpusztul a civilizációnk, szóval az időt nem tudjuk túlélni...
    kivéve ha...:)
  • NEXUS6
    #9
    Ez egy elmélet, semmi több.

    Ha igazán teljes lenne, akkor az lenne a cikk címe, hogy világszenzáció: megtaltuk a gravitáció valóbaan reális kvantumos leírását.

    Ha egy elmélet csak olyan kísérletekkel, eseményekkel igazolható, amelyek nem reprodukálhatóak, akkor az kb Isten létével kapcsolatos vita szintjén van!
  • Pharaoh
    #10
    Jó, de itt más koncepcióban kerűl szóba a húr, bár kétségtelen hogy nagy ötlet a hút elmélet, jó sok mindenre lehet használni.
  • szombi
    #11
    Nézzétek!

    Vannak egyének, akik nagyon ráérnek ilyeneket kitalálni.
  • Pharaoh
    #12
    Elmélet, de elméletnek nagyon jó.
  • Pharaoh
    #13
    És még pénzt is kapnak érte.
  • Ronny
    #14
    reprodukáljuk az ősrobbanást:)
  • NEXUS6
    #15
    Ha nem építesz tengerjáró hajót, akkor a lapos Föld is jó elmélet!
    ;)))
  • Tiberius B
    #16
    igaz-igaz
  • Tiberius B
    #17
    az érdekes a cikkben az, hogy egyáltalán nem csinálták meg a szupergravitációt, csupán meghatároztak matematikailag egy határt, melynél átveszi az irányítást a kvantumfizika a relativitáselmélettől, aztán felállítottak egy matematikai modellt, és a modell ellenőrzése után, azt többször lefuttatva arra jutottak, hogy nem nagy bumm volt, hanem nagy bamm, na bumm:-)
    mindössze arra jutottak, hogy ez lehetett a jelenlegi fizika szerint, aztánmég tovább mentek és még tovább számoltak...
    az egészből mindössze annyi derül ki, hogy a szingularitás nem biztos, hogy annyira leírhatatlan, vagy egyszerűen át lehet ugrani rajta számolásnál, meg hasonlók
  • Déta
    #18
    Na jó... Én inkább készítek egy bögre kakaót és lefekszem...
  • savior
    #19
    a ter legkisebb eleme... regen az atomokrol is azt hittek, hogy nincs tovabb
  • Cat #20
    igen, a matematikusok ilyenek, csak elméleteket tudnak gyártani... erre van egy jó vicc:

    Van három azonos laboratorium, az egyikbe bezárnak egy fizikust, a másodikba egy vegyészt, a harmadikba egy matematikust, cél az hogy ki kell jutniuk. Eltelik egy nap, felrobban a fizikus ajtaja, és kijön a tudós. Azt mondja hogy nagyon egyszerű volt, simán gyártott puskaport.

    Eltelik még egy nap, hirtelen szétolvad a vegyész ajtaja. Kérdezik hogy csinálta: kotyvasztottam egy nagyon erős savat, és szétmartam az ajtót.

    Eltelik egy hét, semmi. Eltelik még egy, semmi. Elhatározzák hogy bemennek a matematikushoz, de holtan találják, jegyzetfüzetében csak annyi van hogy "tegyük fel hogy az ajtó nyitva van..."
  • vax
    #21
    Nagyon jó....:)
  • blakshep
    #22
    még jópárszáz-ezer évig nem fogja tudni senkise bebizonyítani a fizika vivmányait. csak elméletek vannak.
    azért köszönjük a cikkírónak a világmindenség végtelen tere beszólást ;)
  • Su0my
    #23
    inkább ők, mint akik olyanokat kutatnak, hogy most az állítmánynak alárendeltje az alany...
  • lokko
    #24
    lola él még ? olyan rég nem anyáztam már magamban miatta ...
  • Tiberius B
    #25
    EZ nagyon jó!:-)
  • Tiberius B
    #26
    Igaz, de rájuk is szükség van, hogy lehessen olyanról beszélni, mint akadémiai magyar nyelvről.
    Mi nem használjuk, de megnyugtatja az embert a tudat, hogy van:-)
    Egyébként pont vmi nagyon nagy nyelvész mondott vmi ilyet: a magyar nyelvet több 10 évnyi vért izzadva végzett munkával sem sikerült leírnia a nyelvészeknek, max. pár*10%-át, meg is mondta az okát: érdekesség a magyar nyelvben: ahány magyar ember, annyi fajta magyar nyelv!
    Meg még volt vmi, amit rajtunk kívül csak a japánok mondhatnak el a nyelvükről, de már nem emlékszem mi az.
  • Ma2ska
    #27
    Még mindig Einstein agyából él ez a sok léhütő tudós.
  • Berber
    #28
    Sőt! Az euklédeszi geometriát használják a piszko! Szegény Görögök, ha ezt tudták volna biztos szerzői oltalom alá vonták volna!
  • Zoli Zoltan
    #29
    Na jó, jó, de mi volt a világegyetem összehúzódása előtt?
  • Killgore
    #30
    Tágulás. Aztán megint összehúzódás. Elméletileg.
  • immovable
    #31
    Akit bővebben érdekli a téma, és szeretne róla egy "laikusoknak" szóló tanulmányt olvasni, az vegye meg a Stephen Hawking Az világegytem Dióhéjban című könyvet. Annyira olvasmányos (mégis nagyon bonyolult), hogy 4 nap alatt 2szer olvastam el mégis csak töredékeit értem...
    Itt egy kép a könyvről: A világegyetem dióhéjban
    Itt megpróbálja Hawking professzor osszefogni az 5 húrelméletet és a szupergravitáció elméletét összefogni egy közös elméletben. (M elmélet)
  • Molnibalage
    #32
    Senki nem ismerte még ezt a viccet? Sebaj. Tanultatok valami újat. ;)
  • kobaltaelezo
    #33
    Ehhehe, azért egy indiai van közöttük, neki ez a téma bizonyosan kulturálisan sem idegen, náluk az hogy brahman álmodik négyszázvalahánymilliárd évenként periodikusan egyet, az vallási tanítás.
  • Ma2ska
    #34
    Hát igen az indiai hagyományban /védák/ szerepel a világ ciklikussága, az örökös ismétlődés, ezt már pár ezer éve leirták, lassan a tudomány is eljut ide ugy látszik.
  • AgentKis
    #35
    A mérésekkel kimutatható gyorsulva tágulás hogy fér bele ebbe a modellbe? Vagy lehet, hogy a mienkhez hasonló antianyag univerzum tágul a másik irányba hasonlóan a mienkhez, csak negatív idővel....
  • AgentKis
    #36
    A másik irányt más dimenziókra értem.
  • Ma2ska
    #37
    Ez minden bizonnyal igy van.
  • Ma2ska
    #38
    Amellett hogy egy kukkot se értek belőle. Ilyenkor egyet szoktam érteni. Abbol nem lehet baj.
  • Nethyrrea
    #39
    tejóég. ez nekem magas. bár sose voltam a toppon fizikából :(
  • wanek
    #40
    Az a nagybüdös helyzet, hogy fingjuk sincs semmiről. Találgatnak össze-vissza, de ilyet bárki tud. Ahhoz nem kell fizikusnak lenni :)
    Ez az elmélet semmivel sem rosszabb, vagy jobb, mint az összes többi. Vagy akár Mari néni elmélete, ha van neki.