14
Terminal szoftver
  • blackgamer
    #14
    célhardver drága, ha régi gépeket veszel (ami irodába még jó) akkor olcsóbban kijössz
    az amit említettem Windows-os volt, de Linuxban az ingyenesség nagy előny, mivel Microsoft vacakolt, hogy több licence kellene (igaz csak egy gépre van telepítve de többen használják)
  • tomo
    #13
    amit linkeltem a #11 ben pont ilyen linuxos megoldasok. gondolom sokkal olcsobbak, mint a celhardver.
  • blackgamer
    #12
    létezik olyan megoldás, hogy 1 számítógép, és 2-4-8-16 billentyűzet+egér+monitor és tulajdonképpen semmit nem vesznek észre az egészből (szóval terminál de olyan mintha saját géped lenne)
    a gép lekezel mindent egy spéci hardware-el és software-el, volt itt sg-n is szó róla egy fórumban, sajnos nem találtam a linket, de az jött ki végül, hogy talán jobban megéri több kis olcsó gépet venni
  • tomo
    #11
    ezt nézd még meg:
    http://www.ltsp.org/
    http://www.k12ltsp.org/

    ez 2 olyan projekt, ahol eros szerver szolgalja ki az olcso regi ( akar meghajto nelkuli ) terminalokbol allo halozatot.

    egyfajta ujrahasznositas ez.
    sajnos nalunk még gyerekcipőben jár ez a dolog. de mint látható a világon másutt már ráéreztek az izére.
  • Bakka
    #10
    Akkor ez szerintem, azt jelenti, hogy kepteleseg! Eljen a M$! :(
    Az a baj, hogy nem valthatok csak ugy Linuxra, mert intezeti gepekrol van szo...
    Mind1
  • tomo
    #9
    a vnc eseten , a tavoli gepet , nem tudja hasznalni az elotte ulo, mert te mozgatod az egeret stb. azon és azzal a géppel dolgozol.

    amit te szeretnel igazandibol csak a linux kepes biztositani.
    valodi tobbfelhasznalos , akar grafikus felulet hasznalata, igazai terminal modban , amikor a helyi geped csak billentyukent es kepernyokent funkcional.

    ezt sztem windozon keptelenseg megvalositani.
  • Bakka
    #8
    Ez a vnc jol hangzik...
    Mi ez pontosan?
    Az lenne meg a kerdesem, hogy azon a gepen ami a tavolban van esetleg, azon lehet-e ekozben mast csinalni, szoval azt a gepet hasznalhatja e mas, vagy azt kell neznie neki is, hogy az en programom fut? Na es ez olyan mint a telnet (telefonos), vagy LAN-on mukodik?
  • tomo
    #7
    ez pedig = vnc.
    tavoli gepen levo programokat hasznal , mintegy terminallal a sajat gepevel. amin csak annyit tesz, hogy a billentyuzetet es a kepernyot adja a tavoli gep processzorahoz es egyeb hw elemeihez
  • tomo
    #6
    bakka ezt akarja:
    "hogy a program ugy fut, es ugy tudom hasznalni, mintha a laptopon lenne, viszont egylatalan nem a laptop eroforrasait hasznalja?"
  • Garfield
    #5
    Javítás:

    VNC-t használva a telepített szoftver a távoli gépen fut, nem pedig amelyről elérik azt.
  • Garfield
    #4
    VNC-vel a telepített szoftver a távoli gépen fut, nem pedig a VNC-sen.

    Amit Bakka akar, Windows alatt korlátozottan megvalósítható, lásd pl. az online vírusirtók.
  • Shadow_THH
    #3
    igen vnc

    close
  • deep
    #2
    VNC oszt kész.
  • Bakka
    #1
    Hi!

    Az lenne a kerdesem, hogy letezik-e olyan szoftver, amely segitsegevel olyan programot futtathato pl.: egy laptopon, ami egy masik szamitogepre van telepitve? Lehetseges-e az, hogy a program ugy fut, es ugy tudom hasznalni, mintha a laptopon lenne, viszont egylatalan nem a laptop eroforrasait hasznalja?
    thx.