47
  • Mayu Misery
    #47
    -.-kispöcsök?..pff..hagyjuk már..ezek a közösségi oldalak jó mókák,nekem is vanegy csomó pedig még besem töltöttem a 18-at,és semmi bajom nincs velük..attól még ugyanúgy lehet valaki normális és használhatja a neten fontos dolgokra is,ha regizve van egy-egy közösségi oldalra.Az,hogy msn-ezik idegenekkel,és közösségi oldalakon lóg,csak egy szórakozás..ne mondd már,hogy a net csak arra való,hogy üzleti dolgokat intézzünk...még anyám is kipróbálná az msn-t...
  • Max Damage
    #46
    Na igen! :) Ez a leghasználhatóbb ;DDD
  • Tiberius B
    #45
    Na ez egy jó megoldás lenne! Órák alatt nicht internet, órákon kívül meg :-)
  • h4x0r
    #44
    Azért iskolából kitiltani a MySpace-t ugyancsak nem biztos, hogy jó. Nem csak órán lehet netezni, mi pl. sokszor maradtunk a szkúlban, mert ott volt net. Ha tiltottak volna oldalakat, akkor nem tudtuk volna egyébként sem elérni. És itt most nem az iWiW-re/MySpace-re/stb. gondolok, ez még a dot-com bumm idején volt.

    Az IRC volt az egyetlen használható chat-protokoll. Időkorlátosan tiltották: 8-14-ig tiltva volt, utána usgyi. :)
  • arty
    #43
    könyörgöm, tiltsák már be végre a kést!!!!! :(
  • HUNIgor
    #42
    Igen. De ezért kell sok szépirodalmat olvasni. Én vizuális típus vagyok. Ha sokszor látok valamit megjegyzem.
  • asysoft
    #41
    Én is figyelek, ezért veszem észre, hogy elég gyakran elgondolkozom olyan szavak írásán, amelyeket régen simán leírtam helyesen.
  • Tiberius B
    #40
    én is kb. erre használom az MSN-t, a többiről meg csak hallottam, mondjuk talán az iwiw-et jó lehetne fél percig használni régi ismerősök megtalálására, aztán már felejthető is:-)
    anykám meg azt mondja, menjenek a valóságba a gyerekek, és ne az interneten szerezzenek barátokat, hanem az osztályba, ha meg ott vannak egymás mellett, akkor mi a francnak az internet, villanyszámlanövelésre???
  • HUNIgor
    #39
    myspace, gportal, iwiw, myvip

    Ezekről most hallok először. Úgy látszik a cpp- opengl- directx-es referenciák olvasgatása közben nem jut időm ezekre a baromságokra. Lemaradtam rendesen. Talán nem is baj. Csak sajnálni tudom azokat a gyerekeket akiknek ennyiből áll a net. msn-t arra használom, hogy a valóságban is ismert barátaimmal beszélgessek. Ezenkívül néha levelet is írok nekik. De kimondottan arra használni a netet, hogy "vadidegenekkel" ismerkedjek.... Azért ez már szánalmas!!!! Kispöcsök! Ha barátot/barátnőt akartok fogni magatoknak nézzetek szét a valóságban. Ne a gép előtt hazudozzatok magatokról, mert az nem vezet sehova!!
  • Roli
    #38
    Azért ha odafigyelsz és próbálsz normálisan, helyesen írni akkor nem fog semmi romlani a helyesírásodban és a fogalmazásodban. Én is figyelek rá, meg nem rövidítek, van hely bőven, na meg idő is.
  • Tiberius B
    #37
    ilyenkor érdekes, hogy nekemvhogy eszembe see juna feltörni semmit (épp ezért nem is tudnék), pedig mikor az ember álmodik, ez is bekerül pakliba:-)
  • Max Damage
    #36
    Nálunk is... De már sok ember heccből tudja a Win kijátszásának módjait... Nálunk is modolva volt minden, mindent visszaállít, töröl, reprodukálja az átírt fájlokat, stb... de ennek ellenére volt osztálytársam, emlékszem egy óra alatt rájött hogy játszható ki az XP SP2-n a jogosultsági rendszer, és hogy kap rendszergazdai jogokat a géphez (és akkor semmilyen extra kütyü nélkül, ergo semmi live cd és egyebek). Nekem kb. 10 perc volt, a telepítés engedélyezése, pedig erősen rendszergazdai engedélyt akart meg ilyeneket. Nem egy nagy cucc, mivel az XP-ben nem lehet jól korlátozni a felhasználókat... Egyébként minden modolásból kilehet lépni... Kedvencem az amikor eltűnik a start menü :D na az is vicces, de abból is kb. 1 perc kilépni, pedig aztán ahhoz is jogok kellenek, csak kikell fagyasztani az alap rendszert, ami blokkol :D
  • asysoft
    #35
    Ja igen, én már nem vagyok "kis kölök":D
  • asysoft
    #34
    Sajnos igazad van:( Sok MSN-ezésnek köszönhetően mostanság sokkal gyengébben fogalmazok, mint néhány évvel ezelőtt, a helyesírásról nem is beszélve...
  • Tiberius B
    #33
    nálunk mondjuk a tanárunk (ő a rendszergazda is) programozó (végzettségű, a többit nem tom, +kiba okos) és néha az az érzése az embernek, mintha a fél életét a gépben töltötte vona. Összegezve az a baromi nagy szerencséje a csoportnak, hogy nagyon jó fej
  • HöfEE
    #32
    "' iskolás rendszergazdák arra is hülyék hogy a Windows szerveren ezt beállítsák, amit meg egy gyerek aki (1 osztályban többnyire akad 1) ért egy kicsit hozzá, 2 perc alatt kijátszik :D"
    elég szar iskolába jársz/jártál.
    Anno engem spec. eléggé idegesitett hogy a gép olyan volt hogy még a start menü meg atálca is olyan szinten "moddolva" volt hogy azt se tudtam windows e amit hazsnálok
  • Tiberius B
    #31
    ja, elmélet és gyakorlat:-)
  • Max Damage
    #30
    Igaz, de ha belegondolsz... Akkor netel a diák az órán, ha ideje adódik rá, ha elvan foglalva akkor nem, mert különben szorul a torkán a ... :D Szóval, csak akkor van ideje ilyet csinálni ha a tanár nem tanít ELMÉLETILEG (gyakorlatilag tudom hogy nem :D). Amúgy meg kiváncsi lennék, hogy akarják ezeket az oldalakat blokkolni... Az iskolás rendszergazdák arra is hülyék hogy a Windows szerveren ezt beállítsák, amit meg egy gyerek aki (1 osztályban többnyire akad 1) ért egy kicsit hozzá, 2 perc alatt kijátszik :D
  • Tiberius B
    #29
    Igaz, a könyvtárból kitiltást nem is értem, de az iskolával részben egyetértek, a gyerek tanulni menjen, ne msn-ezni, stb...!
    De nem mindenki ilyen őrült, mint én. Végülis ki lenne olyan hülye rajtam kívül, aki azt várná el, hogy a gyerekek tanulni járjanak az iskolába pff:-)
  • Max Damage
    #28
    ... amit kiakartam hozni, hogy pont az érdeklődési körüktől tiltanák el az adott korosztályt - ha nem lett volna érthető :)
  • Max Damage
    #27
    Nagyon eltértünk a témától!

    Amit nem értek, hogy a könyvtárakban miért is kellene? A mai 18 év alattiak nem is járnak könyvtárba :D

    Amúgy meg a 14 éves korosztály számára az internet, az: myspace, gportal, msn, iwiw, myvip, chat... ennyi, nincs több. Akit meg érdekel a számítástechnika az már beljebb merészkedik, és feltesz egy icq-t is :D Aki meg már náluk is komolyabb az meg már monitorfejű meg ilyenek, de az már viszonylag hasznosan tölti az idejét! :)
  • FecaA
    #26
    :) De a legtöbbet nem is érdekli, bár ezt megértem, én is utálok 1-2 dolgot...
  • Tiberius B
    #25
    Igaz, de a tanárunk se nagyon tornásztatja velük a munkamorált. A feladatok egyébként 5 percesek, nem egy órásak. Wordöt alapból nem tanított nekünk (hála az égnek), excelhez is adott előre készített mintát, amit csak bővíteni kellett:-)
    Szerintem ő is örülne, ha ezeket kéne tanítania:-)(én is haverommal, de a többiekben nem vagyok biztos) mondjuk szerintem a tanár legjobban annak örülne, ha megértenék az órán hallottakat (esetleg), vagy legalább úgy tennének mintha icipicit érdekelné őket:-)
  • dez
    #24
    -nék: én
    -nák: ők
  • FecaA
    #23
    Hát azért az én munkamorálomról se beszéljünk XD... Utálok olyan dolgot tanulni, amit alpból utálok (pl.: számtek kezdőknek való része) Mert ha pl.: 3D-ben modelleznénk, vagy programoznánk, akkor ?talán? még itthon is gyakorolnák/tanulnák, de az, hogy 1 órán keresztül gépeljek valamit a klaviatórán, azt formázzam meg valahogy nem tud lekötni...
  • dez
    #22
    Mert nem csetelni fog egész nap. Elég szánalmas, amikor a kis kölkök egész nap hülyeségekről csetelnek tőmondatokban, és gyakorlatilag megállnak a személyiségfejlődésben.
  • Tiberius B
    #21
    hát egen, az ECDL tényleg semmit se ér, nekem is van, de attól még ők annyit se tudnak, mint ami az ECDL-hez kéne, word talán (pötyögni tudnak), excel már nem megy nekik, powerpoint döcögött, most mozillázunk, az is érdekes
    némelyiknek kb. annyira van a gépe otthon, hoy MSN-ezzen, meg chateljen, esetleg pasziánszozzon.
    Mondjuk nem is nagyon érdekli őket más. Ja néha képeket meg videókat töltenek le, majd el felejtettem, meg cd-t esetleg dvd-t írogatnak, egyébként nem az a legnagyobb baj, hogy nem tudnak néhány alap dolgot, hanem a munkamorál, ami párosul vele, minden téren, nemcsak számteken.
    Mindíg is azt hittem én vagyok az, aki mindíg feladja (többen mondták is). Erre rá kellett jönnöm, hogy a tanulás(?)-ban nem ez a helyzet, és vmiért ez nem tölt el büszkeséggel, hanem elszomorít, mivel nem ilyenek voltak stb...
    [csak elegem van, és muszáj volt leírnom]
  • FecaA
    #20
    Oh. hát a mi számtekóráink :) Kegyetlen a tanár :) Majdnem megbuktatott XD Bemegyek elfekszek azt alszok :) Word+power point+ stb... XD Év elején benyögtem neki, hogy már megvan az ECDL (ami egy kalap sz**t sem ér...) Nem baj az, attól még gyakorolhatsz... XD
  • Tiberius B
    #19
    Net szükséges, szerintem mondjuk inkább egy intézetet kéne létrehozni a pedofilok felderítésére, gyógyítására.
    [Bár mint diák, az a véleményem, hogy a net nem feltétlenül jó a suliban, mert nálunk pl egy röhej a számtek óra, senki se figyel oda, mindenki msn-ezik, poénos videókat néz stb... Én csinálom a magam és haverom feladatát (ő csak ámul) a többiekét meg a tanárral együtt rágjuk a csoporttársaim szájába, hogy a lehető legrövidebb úton elfelejtsék]
    Ha más a véleményetek: várom.
  • FecaA
    #18
    Pont erről van szó! Én is már meg se lennék nélküle! Most jobb lenne ha nézném az RTL-t vagy a TV2-t ahelyett, hogy SG-t olvasnák A cuccaimat is Hongkong-ból meg Amcsiból rendelem (laza 2 éves nyavajgás után anyám csináltatott a nevére nekem egy megfelelő bankkártyát) Mert a *** se fogja kifizetni a Magyar árakat! Az egész világ e körül forog, erre ilyen hsz.-ek, hogy nem is kell a kiskorúaknak net
  • Reggel
    #17
    Kibirtuk, de anno nem volt rá szükség, manapság viszont már létszükséglet. Még a 18 év alattiak számára is.
  • virs lee
    #16
    szükséges törvény, hogy megvédhessük a gyerekeket az internettől

    Konzultáljanak Kínával! Esetleg alkalmazhatják a Sariát is, Oszama legalább boldog lesz. :D
  • FecaA
    #15
    Aha meg a Marhák sz@rát takarítottátok! Értem... Legyen az, ami 20 évvel ezelőtt volt
  • totya4
    #14
    Mi is kibírtuk net nélkül annó...
  • Dj Faustus #13
    "Én a nethasználatot is megtiltanám a 18 év alattiaknak"
    Túlzottan radikális megoldás.
    Inkább a normális nethasználatot kéne megtanítani.

    "kiskorúnak minek az internet?"
    Oktatási céllal például?
  • Sadist
    #12
    "megtiltaná a közösségi oldalak használatát az iskolákban és a könyvtárakban a 18 év alattiak számára."

    Én a nethasználatot is megtiltanám a 18 év alattiaknak
  • Tiberius B
    #11
    na nee. Ezt sütötted ki??? ennél azér okosabb vagy!(amcsik is lehet)
    [smile-t soha ne feledd]
  • gregor
    #10
    A wiwen is elég sokan megadják a lakcimüket is! Minek?
  • gregor
    #9
    Happy Boy:Jól látod a helyzetet.
  • Basic
    #8
    :D Lehet, hogy az amcsi tanárok többsége pedofil.