11580
Europa Universalis III
  • I.C.ram
    #41
    Köszi. Letöltöttem.

    Spanyolokkal kicsit furcsa nekem, hogy aragónia nem nemzeti területem, pedig hát még is csak egyesültek később, ugyanakkor törököknek meg nemzeti az egész balkán+magyarország is, északafrikáról nem is beszélve... Kicsit fura ez :/
  • Muki100
    #42
    Eseménnyel fogtok egyesülni aragóniával, de először a hűbéresed lesz.
  • I.C.ram
    #43
    Ja értem köszi. Ez is olyan játék mint a HOI, először az eventeket kell kiismerni :)

    Amúgy egyre jobban tetszik. Viszont kicsit rossz, hogy alig vannak terjeszkedési területek. Pl Bizánccal, max van 3-4 területi, ami nemzeti, és megszerezhető. Pedig Bizánc régen uralta egész kisázsiat, miért nme lehet visszaszerezni? :( Illetve vissza lehet, csak ugye nem nemzeti :(
  • I.C.ram
    #44
    Melyik országnak van a legtöbb nemzeti területe amúgy, amit meglehet szerezni? Töröknek baromi sok van, de rajta kívül?
  • I.C.ram
    #45
    Valahogy lehet gyorsítani azt, hogy kapjak felfedezőket? Vagy lehet valahogy szerezni, még mielött építeni lehetne őket? Már 1480 körül járok, de még egyet sem kaptam Muscovyval :(
  • nick név
    #46
    muscowyval nemtudom, hogy mikor kapsz, egyebkent vizire vagy gyalogos felfedezore gondolsz? szerintem vizit nem fogsz kapni

    olyan is van, hogy kesobbiekben event-el kapsz nemzeti teruleteket

    a torokoknek, oroszoknak, kinaiaknak is nagyon sok van asszem, ha szamoljuk a gyarmatokat akkor spanyolo-nak és protugalnak is sok van
  • I.C.ram
    #47
    Hmm :(

    Már szedem a Victoria-t. Kiváncsi vagyok arra is :)

    emuleon fent van, akit érdekel, bár elég tetvesen jön.
  • I.C.ram
    #48
    Lejött a Victoria.

    Húú ez még byonolúltabb :) HOI ehhez képest pacman :)

    Ráadásul még tutorial sincs :( pedig sokkal összetettebb az EU2nél is. :/
  • Muki100
    #49
    Hát ahelyett hogy mind belinkelgetném egyenként szeretett Johannunk csinált egy gyűjtőhelyet nekik így elég csak erre rámutatnom, akit jobban érdekel hogy is folyik a játék készítése (screenshotok is!)
  • akademy
    #50
    Korunk egyik legjobb stratégiai sorozata az EU!
  • I.C.ram
    #51
    victoria szerintem jobb sokkal.
  • Sanko
    #52
    hír a megjelenésről?
  • Muki100
    #53
    2007 eleje
  • vandyke
    #54
    sziasztok!
    Lesz CE változat is. Tartalmáról ittolvashattok.
  • Lysandus
    #55
    Sziasztok!

    Most ismerkedem a sorozattal. Meg tudja valaki mondani, hogy az egyesben hogy lehet felfedezőhöz és hódítóhoz jutni? Lehet valahol építeni? Egyáltalán hogy néznek ki? Mint egy katonai egység? Vagy külön nem jelenik meg külön, csak egy flottánál vagy hadseregnél vezetőként vagy az egység részeként?
  • I.C.ram
    #56
    Ha jól emlékszem, azokat csak kapni lehet. Tehát kapsz külön olyan egységet, hogy Colombus pl
  • Lysandus
    #57
    Köszönöm!

    És mitől függ, hogy kapok-é? Úgy értem van valamilyen követelmény aminek meg kell felelni? Vagy a különböző nemzeteknél előre rögzített időponthoz van kötve?
  • I.C.ram
    #58
    Ja, szerintem rögzítve van, hogy melyik nemzet, mikor kap.
  • Botond #59
    Tescoban Victoria 1990, EU2 1690. EU2t tegnap szereztem be, az 1.08as verzió,a neten lehet túrni hozzá 1.09 patch-t. Törés az 1.05ös verzióhoz van,az szinte játszhatatlan volt emlékeim szerint. Sokat balanceoltak is 1.08ra, 1.09et még nem próbáltam.
  • Lysandus
    #60
    Én a MM-ben vettem meg az első részt. A múlt héten, 985 forint volt. A kettes már megvolt nekem (EVM-sorozatban volt 1900 ft). Az egyes megy simán, a kettessel vigyázz. Nekem is játszhatatlan volt, csak hogy nem a balance miatt. Egyszerűen kifagyott. Megpróbáltam egy ujrainstallt, csakhogy valamiért minden praktika ellenére sem akart lejönni a gépről és így nem tudtam újra felrakni sem. A repair sem működött, kénytelen voltam letölteni netről. Az megy, 1.09-re simán felpeccseltem0. Faxsza, mi? :-)

    Kérdésem lenne pont az EU 2-vel kapcsolatban: hogy lehet a magyarokkal nyomatni benne? Vagy ez valami plussz kieg volt? Ahogy hallottam a Hearts of Ironhoz jók az EU 2-es mentések (ahol abbahagyta az ember az egyikben onnan kezdi a másikban). De hogyan vihetem a Magyar Királyságot végig mindkettőben?
  • Botond #61
    The grand campaikiválasztod,megjelennek a választható nemzetek, jobb click az egyiken és átválthatsz akárkire, hogy az legyen ott a választható és azt választod. Magyarok szopás, nonstop jönnek a stabilitás csökkentő eventek. :-( És technikai fejlődésben is lemaradunk durván.

    A HOI2be lehet átkonvertálni a Victoriás kimentést, azt tudom,de hogy EU2ből akárhova,ezt még nem hallottam.
  • Lysandus
    #62
    Köszi!

    Lehet, hogy szopás, de azért megpróbálom! Több is veszett Mohácsnál! :-)
  • Botond #63
    Én nem bírtam Mohácsig,alighogy meghalt Mátyás törökök elsöpörtek a csudába osztrák segítséggel.
  • Muki100
    #64
    Mátyás idején tanácsos az osztrákokat elsöpörni önerőből VAGY tutibiztos szövetségben lenni velük.
  • Botond #65
    Addigra már 4-5 land technikai előnyük volt hiába gyűrtem magam alá a fél balként, hogy legyen bevétel. Mondjuk kicsit kiestem a rutinból, jó volt visszarázódó körnek, majd próbálkozok újra.
  • Lysandus
    #66
    Gondolom mivel eleve úgy kezdek, hogy háborúban vagyok Velencével nem árt velük kezdeni. Mégiscsak van ott egy kereskedelmi központ. Megnéztem tegnap a kezdő állás. A Magyar Királyságnak nincs tengerpartja, de két tartomány, Maros meg a Kelet-Felvidék, tengerészeti cuccokat termel. Sehol az arany és ezüstbányák, csak egy réztermelő tartomány. Bezzeg az osztrákoknak van aranyuk. Meg mindenféle jó kis árujuk. A csehek is vonzó hódítási terepnek látszanak, nagyon jövedelmező tartományaik vannak. De ezek egyelőre még csak ötletek.
  • Lysandus
    #67
    Nem tudja valaki, hogy miért nem tudom elfoglalni Velencét? Mind a három tartományát elfoglaltam, kettőben ott is állok. Katonái értelemszerűen nincsenek, csak a flottája van (40 hajó), amik a nyilt tengeren (Adrián) állnak kinn, mert már kikötője sincs. Miért nem ajánlja fel a military annexation-t? Vagy azt nem a diplomácia menűben kell keresni?
  • Botond #68
    Egyrészt mert van más tartománya is ( görög szigetek) másrészt annektálni már csak akkor lehet ha 1 tartományból áll és azt is bevetted. 2 lépcsős az annektálás. Először totál elfoglalod,akkor elveszel mindent kivéve a fővárost,aztán a fővárost a második háborúban.
  • Lysandus
    #69
    Köszönöm!

    Közben előjöttek a régi ismeretek. Hogy mintha Ciprus is Velencéé lett volna egy időben. És igen. Meg még két sziget...

    Köszönöm a kétlépcsős magyarázatot is. A cseheket most foglaltam el teljesen. Akkor csak a fővárost hagyom nekik. A következő körben meg azt sem...
  • Spica
    #70
    na ilyen topik is van :)

    euval még akkor játszottam, amikor nem volt net. amúgy már az is dilemma, hogy melyikkel nyomd: az eu2-ben tökjó, hogy végre 3 provinciánál többet is lehet egy békével szerezni, de az az annexation limit az szaar :), eu1ben ugye ilyen nem volt (még kínát is annektáltam az oroszokkal ill a franciákkal :D). aztán van az is, hogy franciákkal irokézeket 100%ig legyűrtem és mielőtt békajánlatot tehettem volna hollandia hadat üzent nekik és úgy kötött békét, hogy hozzákerülétek az ÁLTALAM elfoglalt területek. ez vmi bug? van vmi kivédési módja ezeknek?

    na meg a reputáció tartós csökkenése az még aranyos. a normál diplomáciát lehetetlenné teszi + mindenki utál és folyamatosan háborúzhatok. bizánccal kezdeni lehet, nagybirodalmat egy fokozatig még lehet csinálni, mer nemzeti prov van bőséggel, de utána meg mindenki megtámad :)

    a magyarok egyébként nagyon gyengék. magas a serfdom, a narrowminded és a decentralization és ettől tökéletesen lehetetlen lesz technológiailag versenyben maradni, na meg a bevételeknek se tesznek az ilyen tulajdonságok jót. szóval szerintem mátyás idejében háború, utána jóban kell lenni a szomszédokkal és szépen centralizálni, meg free subjects-et növelni. a magyarok nem gyarmatosítók, szóval a narrowminded-re sincs igazán szükség. aztán szerintem válts reformátusra mielőbb (mert megéri) és legyél szövetségben angliával és hollandiával. akkor nem taposnak el az ellenreformerek az osztrákokkal az élen. :)

    egyszer a magyarokkal egy szövetséges háborúban tengerparthoz jutottam (vorpommern) és utána random eventtel felfedezőt kaptam. sőt még gyrmatosítottam is argentínában :D

    egyébként szerintetek miért nem éri meg a gyarmat? én ha van pénzem törekszem arra, hogy megnöveljem a gyarmatok számát, mert plusz bevétel ráadásul hosszútávon csökkentik az inflációt a kormányzók kinevezésével, növelik a termelést a COTokba és akkor már egy 1500-as manhattani COT-ból nagyon jól megélsz. ezen kívül a további terjeszkedés alapja lehet. észak-amerika és szibéria gyarmatosítását kihagyni meg bűn :) 4-5 gyarmatváros kanadában utána lehet elfoglalni az indiánok birodalmait stb.
  • Lysandus
    #71
    Halihó! :-)

    Én most találtam rá a gamára. Pont azért érdekel a kettes, mert azzal saját magammal is lehet lenni :-)

    Egyébként a CoT-kel és a gyarmatokkal kapcsolatosan tökéletesen egyetértek. Nagyon jól hozzák a pénzt. Az angolokkal próbáltam ki, és csak azt vettem észre, valahogy elkezd hozzám ömleni a pénz. Ez akkor volt, amikor megalakult a CoT Londonban. Hát még amikor Semiole-ban is lett egy, amely történetesen korábban is az enyém volt.

    A reformátusra váltás tervbe van véve, különösen, mert nekem az kedves, és persze nagyon jó hozadékai vannak. Az osztrákokat már lenyomtam, csak Bécs van már náluk. Mantua osztrák szövetséges volt, nem akart békét, annektáltam. Most jönnek a csehek. (Most jelent meg Jánosunk, a Hunyadi.) Tengerpartom már van, Isztria és Dalmácia Velencétől. Pont most gondolkodom azon, hogy Velencét végleg meg kellene szerezni. És a másik levantei CoT-ét, ott van kb Monaco helyén, az itália csizma másik oldalán.

    Ezzel kapcsolatban van egy kérdésem: érdemes békés annektálással próbálkozni? A horvátokat próbáltam, vazallusok, házasság, azonos vallás, azonos szövetség, +200-as viszony, egyikünk sem állt háborúban és mégsem mentek bele. Van valami változó még, amitől függ, hogy békésen annektálhatom? Vagy csak a lutri? Konkrétan azon tűnödöm, hogy érdemes-e egy teljesen elfoglalt országnak felajánlani a vazallusi státuszt, és majd azon keresztül annektálni. Vagy inkább várjak és támadjam meg majd később újra, amikor lejár a tűzszünet?

    A célom egyébként az, hogy az osztrák és cseh területek elfoglalása után feltolom a kutatást (most az nem igazán megy, mert vagy fegyverkezem, vagy kutatok), stabilizálom a helyzetet, és megpróbálom kihúzni a szűkös időket. Meg persze gyarmatosítok. Örömmel hallom, hogy véletlen eventtel is lehet felfedezőt kapni. Egyébként az volt a tervem, hogy térképek cserélek valamely felfedező nemzettel, onnan nézek ki vmi gyarmatosítható területet.

    Most úgy látom, hogy muszáj az elején hódítani, mert a cseh és az osztrák tartományok jóval gazdagabbak. Egyébként semmi pénzem nem lesz. Csak a kutatást lehet beáldozni, hitellel próbálkoztam de nem tudtam visszafizetni. Abban bízom, hogy a hódítás után felnyomhatom a kutatást és behozom a lemaradást. Ráadásul mivel a magyarok alapból nem olyan innovatívak a játék szerint, több pénzt kell kutatásra fordítani, csak úgy van esély. Ja és gondolom a manufaktúrákat sem lehet mellőzni, mivel azok is nyomnak a kutatáson és a bevételen.
  • Muki100
    #72
    Hát ha így osztod az észt akkor gondolom van egy kis BB-d, akkor meg nem csoda hogy nem mennek bele a horvátok az annektálásba.
  • Lysandus
    #73
    Mi az a BB? Egyébként nem szeretném osztani az észt, csak arra lennék kíváncsi, ki milyen startégiával játszik. Melyek azok a dolgok, amelyek bejönnek, és melyek nem. Elvégre ez egy stratégiai játék. És nagyon jó! :-)
  • Muki100
    #74
    BB = Bad Boy
    Ha sok nem nemzeti területet foglalsz el akkor nő, meg ha ok nélkül üzensz háborút akkor is ( ha van casus bellid akkor kevésbé)
    Ha nagyon nagy akkor mindenkivel, még a saját vallásodban is megy lefelé a kapcsolatod, egy idő után pedig elkezdenek maguktól hadat üzengetni.
    Az észosztást úgy értettem, hogy a magyarokkal a szomszédoknak az EU2-ben, nem pedig a fórumon :)
  • Lysandus
    #75
    Oké, már kezdtem magam úgy érezni, mint egy ok nélkül orrba gyűrt palotapincsi! :-) Egyébként amikor megpróbáltam, akkor még nem voltam BB, szerintem. Úgy indul a game, hogy Velencével hadban állunk. Őket lenyomtam, békét kötöttem, ennek keretében enyém lett Dalmácia és Isztria. Na ezután próbálkoztam és nem sikerült. (A horvátok is békében voltak már eddigre.) Mondjuk épp a közös győztes háború miatt ment fel a reputációm a horvátoknál +200-ra, legalábbis úgy vélem. Őket is ki kellett mentenem. Mert a velenceiek előbb őket kezdték gyepálni.

    Szal ezek után megvártam a 10 évet, amit vazallusként el kellett tölteniük, és akkor próbálkoztam. Ez idő alatt semmit nem csináltam, csak adószedőket neveztem ki. Mindegy, nem értem.
  • Muki100
    #76
    Akkor feltételezem hogy még Zsiga király van, annak meg nagyon kicsi a diplomácia skillje. Majd ha az elhunyászkodott próbáld meg egy skillesebb uralkodóval, de vele is mehetne pedig, mert amikor ilyen különbség van a 2 ország között azt el szokták fogadni.
    Amúgy egyszerűbb kezdőopciónál kikapcsolni a független Horvátországot hogy ne legyen velük gond ^^
  • Lysandus
    #77
    Békes, boldog Karácsonyt mindenkinek! :-)
  • Spica
    #78
    hehe hát most én is újra elővettem és a kedvenc franciáimmal az első korban kezdtem, de nagyon könnyűnek tűnik. százéves háborút azt nagyon könnyen megcsináltam és diplomáciailag elfoglaltam az összes kisállamot is :)

    most úgy néz ki, hogy a rajna jobb partja végig az enyém és onnantól egy nagy kék folt vagyok. egy csomó német kisállam (hessen, saxony, bohemia, kleves, hannover, wurtemberg meg 'forced vassal' vagy 'created vassal', ez így nagyon jó, mert ha bábállamot csinálok az elfoglalt területekből, akkor nő a reputációm, továbbávan 6-7 hűbéresem, akik tejelnek, nem mernek ellenem összefogni, másrészt meg én vezethetem a közép-európai nagypolitikát is :))

    egyetlen háborús annektálást sem csináltam.. illetve csak egyet brittany-t. nekem a diplomáciai hadviselés eddig bejött, nem nagyon utasítgatták el a 'nagylelkű ajánlataimat' és a reputációm is csak az aggresszív angol-háborúkkal (és békékkel) esett :)

    a gyarmatokon levertem a szélvész gyorsan terjeszkedő angliát és van most vagy 10-20 városom manhattantől északra. csupa szőrme, és emiatt a manhattani cot (amit az anglikánoktól loptam) 1200-as! :)

    én végülis katolikus maradtam. már nem is emlékszem mi a protestáns bónusz. plusz gyarmatosító vagy nagyobb adóbevétel? mindenesetre már meg is térítettem a misszionáriusaimmal a provinciák többségét.

    viszont az egy kissé zavaró, hogy gyakorlatilag 5 év nem múlik el anélkül, hogy essen 3at, 4et a stabilitásom random eventek miatt.

    lysandus a magyarok alap politikai irányait módosítgattad egyébként? és ja még kérdésem lenne, hogy egy tartomány kultúráját szerintetek meg lehet valahogy változtatni? az indiánoktól foglalt provinciák kultúráját a pogányról keresztényre térítés megváltoztatja, de pl a német tartományokat, hogy tudom francia kultúrájúvá tenni?

    amúgy meg a horvátos annektálással kapcsolatban. nézd meg a reputációdat. diplo képernyő --> saját nemzet kijelölése és ott fent kiírja hogy we have a X reputation. a honorable, a respectable meg a tarnished még jó, de az alatt már nem nagyon akaródznak annektálódni úgy vettem észre..
  • Lysandus
    #79
    Hahó!

    Köszi a tippeket!

    Az alap politikai irányokat nem módosítottam, mert nem tudom, hogyan kell.
  • Valesar
    #80
    Hello!
    Nem tudja vki h honnan lehet letölteni?Előre is köszi!