9
  • strogg
    #9
    sajnos ebből háború lett:(((
    Az m$ lexarja pl: a linuxosokat. Én meg kénytelen vagyok lexarni az m$-t. Nincs ez így jól:(
  • BiroAndras
    #8
    "Hát, mivel az MS formátuma zárt, ezért az sose lesz rendesen támogatva az OO.oban"

    Az új office XML alapú formátumot fog használni. Tehát nem zárt. Viszont licensz köteles, ha jól tudom.

    "Ráadásul több platformon is hozzáférhetőek."

    Az MS nagyjából leszarja a többi platformot, amíg a win magasan a legelterjedtebb. És ugyanezért szerintem a legtöbb felhaszálót se érdekli a többi platform.
  • GABOR16
    #7
    Én egy ideje már ODT-t használok . És, hogy az EU nem ajánja jelenleg nem izgat, én megvagyok vele elégedve .
  • rigidus
    #6
    Ez szep dolog, csak az M$ - szokas szerint - bojkottalni fogja az SP-kel.
  • whitehawk
    #5
    Hát, mivel az MS formátuma zárt, ezért az sose lesz rendesen támogatva az OO.oban, az ODT pedig 3-4 alkalmazásban. Pl (SUN Staroffice), IBM Workplace, KOffice, Abiword. Bővebb lista

    Ráadásul több platformon is hozzáférhetőek.
  • strogg
    #4
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=31279&count16=1
  • strogg
    #3
    Tessék már végre felfogni. A nyílt világ is járja a saját útját, és az m$ is. Természetes, hoyg konfrontálódnak. De ennél az még természetesebb (ha logikusan belegondol az ember), hogy a nyílr formátum sokkal időtállóbb lesz, mint a zárt.Ha a erősen az ODF-et támogatnák mindenhol, akkor sem lenne semmi gond, mindössze ezt is megnyitná a zoffice2007. Mert muszáj lesz neki. Ennyi. Semmi fennakadás sem lesz, egyszerűen az m$-t kell rászorítani, hoyg támogassa. Mellesleg a plugin már létezik, igaz 3rd parti, és nem az office-ok alap felszereltségéhez tartozik. Ez az egész egy vita a teás csészében.
    És csak azért kellett ezt ak érdést nyitogatni, hogy FUD legyen. Gondolom nem esik jól redmondnak ez az elfogadott szabvány:)
  • nedudu
    #2
    Itt miért nem lehet mint a DVD-knél a +- jól megfér. Ja tudom ms. Bocs. Bilibe lógott. Kivettem
  • phaid
    #1
    Igazán azt nem értem (azaz dehogynem) hogy az EU-t miért zavarja és miért nem ajánlja. Ki nem kapna támogatást a "bizottságban" ha a nyílt formátumot támogatja?
    Itt megint csak a felhasználóknak lehetne tenni valamit az ügyben. Ha nem használnák az MS féle formátumot, olyan licenszet kérhetnének érte a MS-os emberkék amilyet akarnak.