22
  • Chappy
    #22
    Én most lehet veszek kétmagosat, után meg 2009 körül lehet, hogy fejlesztem a gépet teljesen, de sztem ballagásom után veszek lehet egy nagyon komolyat. Ez a gép, ami nekem van (AMD Athlon 64) nagyon jó, és ahhoz képest, hogy mennyi volt, jelentősen csökkent az ára. HAJRÁ AMD!!!
  • BiroAndras
    #21
    Nem én mondtam, hogy nem számít az 1 év, csak idéztem. Én pont hogy azt mondom, nagyon nem lesz ez jó nekik.
  • dez
    #20
    Valóban, az, hogy nekünk mennyit számít a 4 mag dolog, illetve az AMD-nek/piac egészének, két különböző dolog.

    Szerintem nem szándékos döntés a részükről. De ha mégis, talán tudják, mit csinálnak. Legalábbis remélem, és a tapasztalatok is erre vallanak.

    Úgy tűnik, az Intel a GHz-mánia után a magszám-mániát fogja nyomni, persze hasonló módon - közben az AMD vakítás helyett dolgozik.
  • [Jakuza]
    #19
    Nem ilyen egyszeru a helyzet.
    1 ev keslekedes jelentos piaci tervesztest eredmenyezhet.
    Lasd Intel Netburst tech.
    Raadasul a piaci szereplok jelentos sulyat a gazdasagi szegmens adja.
    Egy rossz piaci ellemzessel is milliardokat veszthet a konnyen le ill. fel mozgo piacon a ceg.
    Es akkor azt ne felejtsuk, amit mar leirtam, hogy joreszt nem az otthoni felhasznalokbol elnek ezek a cegek, azok csak a piac jelentektelen hanyadat adjak ki a teljes egeszhez kepest.
    Ezert hibas kijelentes, hogy minek kapkodni, az otthoni felhasznalok ugysem hasznaljak ki.
    A szerver es egyeb piaci szegmensben meg olyan hatranyt konyvelne el a ceg, hogy ugyanolyan visszaeses lenne tapasztalhato, mint az Intelnel az utobbi 1,5 alatt.
    Ami sok-sok milliardra rug.
    Csak ez alatt a 1,5 ev alatt a piac 8%-t vesztette el az Intel, tehat ilyen hibaknak nincs helyuk.
  • BiroAndras
    #18
    "Nem hiszem, hogy akkora veszteség lenne az AMD-nek, ha egy évvel később lesz 4 magos procijuk."

    Lehet, de 1 vásárlót valszeg vesztenek. Bár végülis 2001 óta csak AMD procim volt, nem árt egy kis változatosság.
  • [Jakuza]
    #17
    A processzorgyarto cegek bevetelenek nagy resze nem az otthoni felhasznaloktol szarmazik, igy aztan nem idevalo amit irsz.
  • [NST]Cifu
    #16
    Az átlag otthoni felhasználónak még a kétmagos procikra sincs értelme áttérnie, pedig azok is itt vannak már egy ideje. Nem hiszem, hogy akkora veszteség lenne az AMD-nek, ha egy évvel később lesz 4 magos procijuk. Főleg, hogy még a kétmagos rendszerek sincsenek igazán kihasználva az otthoni gépekben.
  • arty
    #15
    ez max rövidtávon volt jo, hiszen hosszutávon ezt nem lehetett volna csinálni, csődbemennek és akkor az intel konkurrencia nélkül maradt volna ...

    szal, szép volt, jo volt, de hoszutávon igy jártunk jól, h feljöttek ... :)
  • arty
    #14
    mennyivel jobb lenne, ha nem lenne konkurrencia és lenne csak intel és csak nvidia ... akkor most vehetnél egy 1.8ghz p4-et, 85ezerért, mellé egy geforce3ast 130 ezerért ...

    a monopolium drágasághoz és a fejlesztések lelassulásához vezet :( gondolom nem akar senki egy T-comot az informatikába ;)
  • GodBadka
    #13
    A Hyper Transport és a Hyper Threading nem ugyanaz. Max a másodikast kellett kikapcsolni, mivel az első az AMD technológia. Bár javítsatok ki, ha tévedek.
  • [Jakuza]
    #12
    Annyira van halalras itelve, hogy mig az Intel vegetal, addig az AMD egyre nagyobb szeletet hasit ki a piacrol.

    Intel

    "Az Intel március harmadikán évek óta nem látott nagyságban csökkentette negyedéves forgalmi kilátásait, a vártnál gyengébb keresletet valamint a piaci részesedés csökkenését okolva a gyenge teljesítményért."

    "A Caris & Co. szerint az Intel addig nem lesz képes érdemben válaszolni az AMD Opteron kihívására, míg közvetkező generációs chipjei nagy tömegben hozzáférhetőek nem lesznek."

    AMD

    2006.Apr.13

    "Kitűnő negyedévet zárt az AMD, a vállalat bevétele 70 százalékkal nőtt és a tavalyi első negyedéves veszteség után most nyereséget tudott elérni. Az eredmények megfeleltek az elemzői várakozásoknak, a cég papírjainak árfolyama a kereskedés utáni órákban mégis 2 százalékkal csökkent."

    "Noha a cég a negyedév során csökkentette az Opteronok árát hogy nyomást gyakoroljon az Intelre, az asztali és mobil processzorok sikerének köszönhetően az átlagos eladási ár 7 százalékkal nőtt. Az első negyedévben az AMD 58,5 százalékos bruttó eredményhányadot tudott felmutatni, ami már összemérhető az Intelével, talán túl is szárnyalja. A legutóbbi negyedéves eredményekben az Intel nem közölte a bruttó haszonrés szintjét."
  • aqua
    #11
    Emlékezzetek a xeonra! A szerveresek jó nagyot szívtak vele! A hyper transport-ot kikellett kapcsolni mert a gyorsítótár képtelen volt kiszolgálni. Akkor mennyit tesztelhették Intelék?
    AMD-nek ezért kár lenne sietni, egy szarral többet árthatna mint használna....
  • Gerygrey
    #10
    Megvárják míg kijön a 4 magos Intel és megnézik milyen lesz a fogadtatása, mire kell odafigyelni, alakítani rajta, így az övék sokkal kiforrottabb lesz. Amúgy az AMD vs Intel inkább már olyan mint a fidesz vs mszp téma :)
  • Televan
    #9
    Az Amd és az Intel is megélt egy-két nagyobb válságot. Így lessz ez még egy darabig.
    Ez olyan mint a hinta.Egyszer lent,egyszer fent.

    Amd vs Intel
    Ati vs Nvidia

    Addig nem lesz gond az eladásokkal még fent tudják tartani a vitázó két tábort.
    Mi meg ezt jól beszippantjuk.

    Köszönet a négy nagy cégnek.
  • dez
    #8
    Részben amiatt is, gondolom, hogy azzal egy időben a 65nm-re is át kell térniük.

    Szerintem 2008 előtt amúgy sem sok 4 magot is kihasználni tudó alkalmazás lesz desktopon.
  • torjoz
    #7
    nem gond ez, hogy le van maradva, így legalább megint kénytelen lesz olcsón adni a procikat az AMD!
  • Godefroy
    #6
    Az AMD halálra van itélve.
    A mostani előnye kfogyóban és ez nagyon sok idő amig várnak.

  • asysoft
    #5
    Az Intel még mindig nagyobb cég, több fejlesztőcsapattal. Gondolom ezért megy nekik gyorsabban az átállás (és mert megint a magduplázást fogják eljátszani), míg az AMD (ha jól emlékszem) ekkor akarja bevezetni a K8L architektúrát is. Persze az 1 év ettől még borzasztóan sok, főleg az AMD-nek.
  • Radnix
    #4
    Azért mert Ők jó 4 magos procit csinálnak nem úgy, mint az intel aki csak úgy összeheggeszt 2 kétmagos [email protected] jó proci elkészítése időbe tart, a gagyit meg el lehet sietni...
    Intelesek ne feszítsetek keresztre!
    (és a kövektől is kíméljetek)
  • BiroAndras
    #3
    Nem értem, miért adnak 1 év előnyt az Intel-nek, amikor most még vezető pozícióban vannak. Miért tart két évig a kettőről négy magra való áttérés?
  • Ted Beneky
    #2
    Úgy néz ki végre gondoltak rád is !
  • Gerygrey
    #1
    Az asztali szegmensben 2008 elején debütálnak a négymagos processzorok, Greyhound (Agár) kódnéven.

    Nofene, névreszóló procit kapok az AMD-től? Igazán kedvesek