35
  • gordonmail
    #35
    Nekem itthon 7 gépem van... oszt most fogják magukat oszt betörnek és elveszik tőlem? :ÐÐ
    ugyanmár...
  • BiroAndras
    #34
    "egy mezei embernek nehézkes lesz ezután is megszabadulni valamitől, ha nem akar semmit sem venni."

    Én még nem nagyon dobtam ki valamit úgy, hogy ne vettem volna helyette mást. De leginkább nem dobok ki semmit. Van helye mindennek a családban. Ha meg nem kell senkinek, akkor eladom, vagy tartalék alkatrésznek megy. Aztán meg a lomtárba. Még megvan a C16-om is.
  • Benoke
    #33
    Na jó céges oldalon meg lehet oldani, de egy mezei embernek nehézkes lesz ezután is megszabadulni valamitől, ha nem akar semmit sem venni.
  • Hegyikecske
    #32
    Jah megvennék a szétszedett képcsőt oszt vmi barom otthon bekapcsolná, meghalna, jönne a per(amcsiba úgyis az a trendi) és beszüntetnék az egészet. viszont ha leadott formájukban vmi központi gyűjtőhelyről jelképes összegért el lehetne hozni ami kell akkor télleg müködhetne, pláne ha leadásnál is fizetnének érte
  • Aramir
    #31
    Ne legyet már ilyen értetlenek :D
    Képzeljetek a "köteles+ és az "annyi+ szó közé egy "maximum" szót, és érthető lesz :)
  • BiroAndras
    #30
    Nekem a múltkor 100db régi 14-15 colos monitortól kellett megszabadulnom. Nem volt olyan nehéz, egy bontó átvette az egészet ingyen. Bár volt némi döbbent csend a vonal tulsó végén, amikor bemondtam a mennyiséget.
  • Lame
    #29
    Kozponti egyseg. Milyen pontos megfogalmazas :)
  • Benoke
    #28
    Ezt a részét én sem értem, honnan fognak mindig legalább annyi lomot össze szedni mint amennyit el akarnak adni, vagy nem jól fogalmazták meg vagy mi nem értjük :) De így elsőre ez az intézkedés nem épp a piaci növekedés elősegítése végett született :)
  • Basic
    #27
    Ok
    És ha én nem adom vissza, akkor a kereskedő mit ad majd a gyártónak?
    "A folyamat folytatásaként a gyártó a kereskedőtől köteles annyi régi eszközt átvenni, amennyi újat az elad."
  • Praetor
    #26
    Ámber... Tessék úgy érteni, hogy kötelesek átvenni ha te oda akarod adni a régit. Amúgy meg a te tulajdonod, és nem kényszeríthetnek rá hogy kidobd.
  • Aramir
    #25
    Ezt ugye nem komolyan kérdezted?
  • Basic
    #24
    Nem tudom,lehet hogy én értem félre, de nekem ez nem tetszik. Azt irják, hogy kötelessek átvenni a régit. És mi van akkor, ha nekem nincsen régi, mert ez lesz az első cucc, amit veszek, vagy mi van ha meg akarom tartani a régit is?
  • Aramir
    #23
    Ha esetleg lenne valakinek fölös számtech lomja, az itt is próbálkozhat, hátha kell nekik, persze ingyen, de jobb, mint kidobni:

    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=108184
  • Cobra.
    #22
    Bp-en idáig is le lehetet adni az FKF hulladékgyűjtő udvaraiban az elektronikai hulladékot. Azt viszont nem tudom, hogy onnan hova került idáig, illetve ezután hova kerül majd.
  • Aramir
    #21
    Ha esetleg lenne valakinek fölös számtech lomja, az itt is próbálkozhat, hátha kell nekik, persze ingyen, de jobb, mint kidobni:

    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=108184
  • Szefmester
    #20
    figyu itt Cegléden állítólag van egy fószer aki egyfajta XXI. századi aranybányászként kilóra megvette a gépeket ha egyben volt.. ha meg csak a nyák volt meg akkor azért fizetett is.. /azt már nem kellett szétszednie/ :P
  • fflx
    #19
    komolyan elszomorito ez a fajta pesszimizmus ami magyarorszagon letezik. mindenki csak sir, hogy eu, meg milyen szarban elunk mi, de ki nem nyitna a szemet es probalna tenni ellene.
  • fflx
    #18
    nem akartam vegigolvasni de azert csak volt egy ember aki mar hallott errol a dologrol. pedig nyomtak a reklamot is rola teveben.

    CORA-ban is le lehet adni INGYEN a kidobasra itelt elektronikai eszkozoket. odaviszed, van ott egy gyujtohely, bedobod es elfelejted. ennyi.

    egyebkent vannak ugynevezett hulladekudvarok, ahova szinten lehet vinnni szemetet, reszleteket peldaul itt talalhattok:

    http://www.e-misszio.hu/ispa/hulladek/linkek.htm
  • Gerygrey
    #17
    No de azok az ovodai gépek nem akármilyenek ám no, azok kakaóállóak!!!4 (nem olcsóbb megtanítani a büdös kölyköt hogy nem kakaózunk a gép előtt?!)??Amúgy nekem még sose jutott eszembe bármilyen rossz PC-t egyszerűen a kukába dobni, ha nem tudom eladni akkor is inkább megtartom. Egész csinos gyűjteményem van 286-tól p2-ig ami még működik is, néha összerakom nosztalgiázni egy kicsit :)
  • BobaFett
    #16
    Csak megsúgom srácok, hogy a nagy elektrónikai üzletekben pl. MM, Saturn simán beviheted a limlomot anélkül hogy bármit vennél átveszik tőled.

    Jó persze lehet 100db lom PC-nél már beszolnának :)
  • Su0my
    #15
    Azt szeretem, amikor egy ovodába vesznek 1 milláért egy olyan gépet, amiből 10 et lehetne venni bármelyik boltban, és eközben a hagyományos játékállománya ott tart az intézménynek, hogy a szülők viszik be, hogy legyen mivel játszani... És állítólag Magyarország egyik fő erőssége a szellemi erő..
  • SymbioC
    #14
    Nem kell tartogatnod, most is leadhatod a megfelelő helyen (vannak erre szakosodott cégek, de fizetned kell(ene) érte). De most már legalább annyit ingyen leadhadsz szakszerű feldolgozásra, amennyit veszel is. Szerintem rendben van.
  • Csudri #13
    Na tessék, egy újabb pofon a szarnak! Gyakorlati haszna semmi, de elmondhatják, hogy csináltak valamit, gratula.
  • hiba
    #12
    Ha nem olyan nagyon regiek a gepek pl p3 - 1000 -tol szamitva siman megallnak a helyuket irodai gepekkent, az elmaradottabb megyekbe nyugotan lehetne akar a hivatalokba is ilyeneket alkalmazni es nem kene brutal osszegeket kolteni erre az allamhaztartasbol, sot a kepviselok irodajaba se kene a legujabb vackokat bekurni hogy ket ev mulva kikurjak oket (a laptopjukkal egyutt mert azt akkor szarehugye megveszik).
  • Benoke
    #11
    Az maga lenne a kánaán :)
  • Benoke
    #10
    Eddig se lehetett sehova, és most sem, vagy a normál szemét közé. De ezt is majd csak kipréselik 10-20 év alatt magukból.
  • szombi
    #9
    Vagy ha lenne olyan telep ahol a környezettudatos delikvensektől átveszik őket(ingyé),
    de lehetőséget ad arra, hogy jelképes összegért(~100Ft) a barkácsoló szelleműek megvehessék.
    A burkolati elemeket meg hasonló ugyanúgy visszavennék, és ami nem kell az megy a feldolgozóba.
    Több ezer embernek adhat munkahelyet egy szétszerelő, elektronikai hulladékokat feldolgozó üzem!
  • C00L
    #8
    pl. én örülnék nekei ha valaki néha megajándékozna egy két régi számítógéppel esetleg régi elektromos irógéppel, nyomtatóval.
    Néhány egér is jól jönne.
    Csak az a kérdés, hogy a szétszedett elektronikai hulladékot hova lehet leadni...?
    pl.: müanyag ház, fém alkatrészek, nyáklap, képcső...
  • Benoke
    #7
    Egyszerűen végig kéne gondolni van 200 eldobandó géped nem tudod hova eltenni, de egyet se akarsz venni. A leírásból kiderül, hogy tartogatnod kel tovább, vagy kivágod a susnyásba, mert visszavételről ebben az esetben szó nem lehet.
  • Cassell
    #6
    Szerintem meg lehetne -főleg a nagyvárosokban- egy egy olyan hely ahol akkor is bevennék az ilyen limlomokat ha nem veszel helyette újat. Mert mindig kerül egy gyengébb tápú ház, rossz monitor de van jó is szóval venni nem akarok de akkor meg át se veszik?! Tehát ugyanúgy a normál szemétbe kell tennem...
  • fflx
    #5
    mindenki szereti a magadfajta optimista, mondhatni kifejezettem pozitiv gondolkodasmoddal megaldott embereket.
  • Benoke
    #4
    Az elmélet jó, a megvalósítás a szokásos Magyarosan sz@r. Szerintem kb 5 percet se töltött el ennek az ötletnek az átgonsolásával egyetlen egy ember sem, de mindegy, máskor sem szokták. De cserébe elmondhatják, hogy van valami ami nem fog működni, had gratuláljak.
  • Fikusz Kukisz
    #3
    Én eddig mindig eladtam a régit sosem dobtam ki.
    Hál istennek fejlődünk a hulladékgazdálkodás terén!
    Már látom hogy a kereskedők ezerrel gondolkoznak, hogyan lehetne kicselezni ezt a rendeletet.
  • GodBadka
    #2
    Meglátjuk ez a gyakorlatban, mikor fog "érvénybe lépni".
  • dirty dogg
    #1

    megcsapta szerény országunkat az EU szele? szinte hihetetlen!