82
Lada VFTS
  • ladarevolution
    #82
    2 pici észrevéte a demo kipróbálása után ha netán olvassa valami benfentes:

    1. A fékre lépve a lámpa világít fék féklámpa helyett.
    2. A VFTS alatt nem 3dobos gyári rendszer van:) hanem a gyári 40mm-es helyett 50-60mm-es rendszer amin csak hátátsó dob van. (A leömlő is a váltó mellett megy le, a karosszéria át van alakítva a navigátor lábterénél)
  • csige791
    #81
    A játék béta verziója innen tölthető.
  • brutaldt
    #80
    Kellene nekünk vfts motorhang a PRally-hoz!:)

    Vagy legalább olyan hang-, ill. videófelvétel ami elég jó ahhoz, hogy kivágható legyen belőle.
    Kellene egy legalább 20seces fix-RPM-es hangrészlet a motorról
    lehetőleg 3000 feletti fordulaton. Persze, ha több fordulatról van, az mégjobb!

    Meg egy alapjárati hang.


    Aki tud az legyen szíves segítsen!!

    THX!
  • bardocz
    #79
    Hajrá fiuk!
  • ladarevolution
    #78
    de hát az benne a jó h folyton szerelni kell meg tuningolni
  • ladarevolution
    #77
    hát a versenykész autó elég drága (mint lejjebb írtam) egy utacai 2105öshöz képest (úgy 10-20 szorosa) de versenyautó árakat nézve ez még mindíg nagyon olcsó!
    egy utcai tuning ladánál (nem vfts, de amire azér már sokat költöttek, pl motorjára, futóművére, fékjeire) pedig nem is a tuning kerül nagyon sokba (az se olcsó:) hanem a folyamatos ellenőrzések és alkatrészcserék, merthát a tuning alkatrészek nincsenek annyira túlméretezve mint a gyáriak, ezáltal nem bírnak annyi km-t...
  • csm
    #76
    egy EREDETI VFTS nagyon drága, de egy olyan amit a hazai mesterek építenek, már 2-millióból megvan, de versenykész állapotban tényleg drágább, még ennél is.
    viszont amit ma építenek Havassy és társai, azok már jóval erősebbek, mint az eredetiek
  • sztechnika
    #75
    Köszi meglepően részletes irásod
    Akkor a VFTS már inkább a ritkaság miatt drága,nem ereje miatt?
  • ladarevolution
    #74
    egyrészt gyári példányt már nem csinálnak, az a pár darab ami van a világban (itthon 1 db úgy tudom Budai Béláé) az meg felbecsülhetetlen értékű! Azt az egy darabot ami itthon van 1988ban hozták be akkor volt 1.2 millió HUF + a "nyugati" alkatrészei (weberek, gátlók, stb.) 8000 USD
    Idézet a Lada VFTS varázslók c. könyv első kötetének, első fejezetéből:
    "Évente kétszer lemosom és visszatoljuk a garázsba. Versenyezni már nem szeretnék vele, mert az autó ereklye, és ha el kéne adnom fájó szívvel tenném. Tudod a kasznihoz hegesztett gyári bukócsövén még olvasható az eredeti vilniuszi számozás: VFTS 178. És az ugyancsak emblémás kulcstartóról se mondanék le..." Budai Béla

    Magyarországon most 4-5 millából kijön egy. Amire egy versenyszezonban úgy még 10et ráköltenek.
  • sztechnika
    #73
    Ez is szép kép!
    Amugy mennyibe kerül egy gyári példány?
  • ladarevolution
    #72
    Itt egy régi kép az élő legendáról:D
  • sztechnika
    #71
    Ejha,jó képek
    Köszi a válaszodat!
  • ladarevolution
    #70
    na de itt egy korabeli turbós példány, elég ritka lehetett, turbós, 1800as, 16 szelepes
  • ladarevolution
    #69
    az attól függ h milyen versenyre épített autóról van szó, és mit engednek meg a szabályok.
    De pl egy utcára szánt autóból (nagyon-nagyon sok pénzzel) ki lehet hozni 2091 ccm-ert és kb 200 lőerőt is (szívó zsiguli motorról van szó)
  • csm
    #68
    nincs max.
    de a gyári eredeti orosz gép, 140 LE körül volt, ma már csinálnak itthon is 160LE körüli gépeket.
  • sztechnika
    #67
    Lada VFTS max hány lóerejű lehet?
  • spense
    #66
    És nemsokára lecserélem
  • spense
    #65
    Annyira azért nem profi
  • csm
    #64
    na lökjed milyen? VFTS? :DDDDDDDD
  • spense
    #63
    Ebben teljesen igazad van...Viszont én úgy gondolom, hogy ma nem lehet már versenyezni úgymond "összedobott" autókkal. Csak amatőr szinten. Persze ott nagyon jó buli, de ha profibban akar valaki menni, akkor mindenképpen egy rakás profi szponzorra van szüksége, akiknek általában van pénzük jobb autóra is.
    De szerintem ezzel már túl messzire megyünk a topic témájától.
    Viszont aki csak a feeling miatt csinálja, annak kétségtelenül megér egy rakás pénzt
    Egyébként én is Ladával járok
  • csm
    #62
    de akinek a Lada feeling megér ennyit és teheti az ezt vesz, nem Corradot, sem Calibrát. De ezeket rallyera csinálják, nem utcára, és ha azt nézed, akkor még mindig olcsó a versenykocsik közt.
  • spense
    #61
    VFTS-t nem, de a többit igen. Egyébként egy sima Lada-tuning és egy VFTS
    között technikailag semmi különbség nincs (manapság). Minden alkatrészt be tudsz szerezni. Még jobbakat is, mint a valamikori VFTS-ekben voltak. Jól mondtad: ez viszont pénz kérdése. Viszont ha engem kérdezel, ilyen autót "otthon a sufniban" nem nagyon lehet csinálni. És amúgy sem éri meg. Én tisztelem a Ladát, rengeteget ki lehet hozni belőle, de csinálhatsz azzal akármit, az csak egy Lada marad. Régen azért számítottak nagyon jónak, mert ott a ruszkik minden pénzt beleöltek a fejlsztésbe és nem nagyon tudták utánozni őket. Csak talán a csehek és mi magyarok. De ma már más a helyzet: abból az összegből, amit egy ilyen jármű megépítésére fordítasz, egy Ladánál sokkal jobb átlagos közúti autót vehetsz. 1,5 m Forint egy 3-as GTI. 1m egy g60 corrado Egy IGAZI VFTS ennek duplájába kerül...
  • csm
    #60
    mit értesz "ezzel" alatt?
    rallye,VFTS,lada, vagy csak kocsi?
  • spense
    #59
    Tudom, azelőtt én is ezzel foglalkoztam. Autógépész vagyok.
    Sokat szereltem és reszeltem
  • csm
    #58
    de itt is gyártanak pár alkatrészt VFTS-hez, sőt ma már "könnyedén" építhetsz olyan Ladát ami túltersz a VFTS-eken, csak money kell hozzá
  • spense
    #57
    Egyébként, ha jól tudom Mo-n egyetelen egy olyan VFTS van, amelynek minden alkatrésze Vilniusból származik. Az is garázsban van, műkincsként őrzik. Pontosan már nem is tudom, ki a tulaj...Egy valamikori versenyző. De javíts ki, ha tévedek.
    Egyébként jártam Vilniusban, f*sza hely
  • csm
    #56
    hát kívülről talán olyan
  • spense
    #55
    bocs: annyit
  • spense
    #54
    De ne felejtsd el, hogy rengeteg hülye van, aki csak annit tud az autókról, hogy négy keréken gurul...Nekik azért nem biztos, hogy egyértelmű. Meglátnak egy felspoilerezett Ladát és az egyszerre VFTS
  • csm
    #53
    na vannak képek?
  • Truck Driver001
    #52
  • csm
    #51
    nem mert amúgy is úgy tervezték hogy 1 verseny, 1 motor :)
  • Magnumrolcsi
    #50
  • Vlala #49
    Belevauzok:
    Valami Vilnius Fabrik Tuning Sport, a Ladák GTI-je, tudtommal forgalomban nem engedélyezték.
  • fifi
    #48
    ugye te egészen pontosan tisztában vagy vele mi is a VFTS pontosan???
  • Vegas
    #47
    hidd el
  • fifi
    #46
    minden köcsög VFTS-el jár?
    azt kétlem...
  • mardal
    #45
    Hello!

    Megtudjátok nekem mondani hogy egy 1992es 1500ccm-es kockalada hány lóerős?
  • youareokay
    #44
    fasza gyerek vagy, montanmár?
  • Vegas
    #43
    aza baj h nálunk sok köcsögnek ez van :-//