11
  • selyem
    #11
    akkárki akármit mond ez a proci egyiért megéri. az hogy mellegednek az igaz de kell rá jo kis hütött venni és nem mellegszenek. de még az cerkákra még az se kell. de 55 C nem is vészes mert ezt még simán birják!!!!!.
    80-90 fokoknál van a komoly baj de még ekkor se lassult be az én procim.(amd már ennyinél széné égne igaz az azok nem is mellegednek anyira)
  • 2097
    #10
    Ez nem az otthoni user-eket érinti leginkább, hanem a kis és nagy vállalkozásokat ahova olcsó gép kell world-re meg excel-re. Nem évi 1db-os mennyiségre mint nektek otthon!
  • mikloss
    #9
    Lehet, hogy igazad van én nem értek hozzá annyira... ez csak egy vélemény volt de ezek után inkább Sempront vennék hogyha ien jól húzhatók... a szar 2,4-es cerkám húzás nélkül is (terhelés nélkül) 55 fokos...
  • dez
    #8
    Mit a bajod vele? Socket A-n a korábbi Athlonokból lettek, socket 754-en meg az Athlon64-ekből, csak fele L2-vel, 2 helyett 1 csatornás memvezérlővel, 1GHz helyett 800MHz-es HyperTransporttal (persze semmiből sem áll feljebb tolni), és ennyi. (Ja bocs, 3000 alatt a CNQ hiányzik, de nincs is rá szükség, a 30-40W-os fogyasztásához.) És ne felejtsük el, hogy a L1 is jóval több, mint akár a P4-ekben.

    Az újabb, 90nm-es 754-es Sempronok (Palermo, E6 stepping) főleg jók. A modellek több mint fele 256KB L2-es, tudják az SSE1-2-3-at, persze a 64 bites módot is, NX bitet, stb. (Lényegében az Athlon64 Venice mag van bennük, az említett fele L2-vel és memvezérlővel.) És igen jól húzhatók: én a 2800+-t 2.4GHz-en járatom. (És ez nem Intel-GHz...) Vízhűtéssel, de szerintem anélkül is menne, alig kell hűteni a vizet.

    Ja, hallottam már olyat, hogy a 2500+-t (256KB L2) is sikerült 2.4GHz-en járatni... De 2.0-án könnyen.
  • mikloss
    #7
    De inkább veszek egy 2,4 Ghz-es Celeront 256Kb cashel mint egy 2600+ os Sempront 128 cashel ráadásul a 2,4-es cerka 14k a Sempi meg 17, nem? Bár én AMD-s vagyok de a sempronok valahogy nem tetszenek...
  • tothzozo
    #6
    Hurrrááá!!
  • NEXUS6
    #5
    Hát igen, nekem sincs 60 ezer forintom egyetlen prockóra, az óccsóbb kategóriában meg a sempron egyelőre verhetetlen.

    Szal Ájemdé rulez!
  • arty
    #4
    ennek annyi értelme volt, mint h kéne egy 6 literes processzor

    a Ghz nem a teljesitmény mértékegysége, hanem a működési frekvenciáé
  • Mr Csé
    #3
    kéne má uj 10ghz proci :)
  • arty
    #2
    akkor vegyél ilyet, ha olcson akarsz kétmagozni... az AMD ebben a szegmensben nem is versenyez, hizsen nincsen olcso (olcson gyártható) 2 magos processzora...

    olcso egymagos=AMD sempron a nyerő vétel
    jobb egymagos=AMD a jobb ár/telj
    olcsó kétmagos=egyértelmüen intel, itt konkurrencia sincs
    drága kétmagos=AMD X2 mindent üt
  • Chriss745
    #1
    Ez ám a fejlődés, új 2.8 és 3 GHZ-es procik?! Most ebben mi az újdonság? Az, hogy 65nm-es? Miért vegyek ilyen az AMD helyett?

    Engem nem győzött meg az Intel...