7
A szürke zóna
  • qper
    #7
    ez most hogy is jön ide?
  • Mr Csé
    #6
    stalker
  • Glpetyus
    #5
    Ezt vagy 2 éve láttam.Jó film.
  • el bruja
    #4
    sztem biztos befog futni nálunk is ez a film...csak várni kell rá...volt már olyan hogy 1 külföldi filmet, amit már náluk rég kiadtak, fél év múlva nálunk még csak a moziban jáccották..
  • hokotro
    #3
    A film eredeti cime :Grey Zone avagy a Szürke Zóna.A Zóna az auschwitzi krematoriumok világát választja el a láger többi részétől.A film egy zárt világot mutat be a zónán túl,ahonnan kevesen tértek vissza hogy meséljenek róla.Ismert szereplő belőle:Harvey Keitel aki SS-Oberscharfuhrer Eric Muhsfeldt-et játsza.A film története azért nagyon megdöbbentő mert igaz történetet dolgoz fel a legmegrázobb részletekig.Nekem megvan Nyiszly Miklós dokumentumregénye és nagyon jól megfilmesitették.Röviden erről szól:Dr. Nyiszli Miklós és az általa vezetett auschwitzi tizenkettes Sonderkommando iszonyatos mindennapjainak története.A kuriózuma a filmnek hogy egy magyar túlélőről szól,magyar transzportok is vannak benne, és magyarok is dolgoznak a sonderkommandoban.Nem értem miért nem megy ez a film itthon.???Talán a téma:-)
  • el bruja
    #2
    ...én nem ismrem..mien film ez?
  • hokotro
    #1
    A film Nyiszli Miklós dokumentumjai alapján készült.Nagyon tetszett a realitás a filmben.Igazi nyomasztó hangulata van végig.Torokszorongató néha.Pont úgy ahogy azt a könyveben olvastam ici-picike eltérésekkel.Nekem az tünt fel hogy nagyon kevesen ismerik a filmet és ha jól tudom szinkronnal itthon ki sem adták.Vagy???