6
  • Andris
    #6
    Na hát itt se a környezetvédelem meg a kis fogyasztás a szempont. Inkább az a gondjuk, hogy nem tudnak sokkal nagyobb teljesítményű szuperszámítógépet csinálni mert nem bírják hűteni. Nameg az üzemeltetési költségek is drágák gondolom.

    Igazából ez a hír csak annyi, hogy a desktop számítógépeknél bekövetkezett hűtési/fogyasztási probléma a szuperszámítógépeknél is jelen van.
  • startmenu
    #5
    Jaja. Nekem is egy p3-450 ketyeg egy rivaTNT-vel. Na ebben se kéne 3 venti azért... Sztem passzívval kéne a tápot, a procit, a rivát meg 1xűen kikapcsoltam a hűtést, mivel nem játszok, nem kell rá venti...
  • startmenu
    #4
    Széééép.
  • AgentKis
    #3
    Ja és az említett HP Vectra 90!!! wattos táppal volt ellátva...
  • AgentKis
    #2
    Támogatom az 5letet, kíváncsi vagyok mikor jön el újra a passzív hűtéses PC processzorok ideje... Utoljára PII-ből láttam ilyesmit, bár ott is egy légcsatornában volt a táppal így annak ventilátora hűtötte (HP Vectra). Nekem bizony elég lenne a kisfogyasztású mobil procik teljesítménye is (5-10W), főleg egy netezős, letöltős, állandó üzemű gép esetén. De ezt jelenleg csak barkácsolás és drága alkatrészek beszerzése esetén érhetném el. Így viszont maradnak az energia zabáló dögök, amik a villanyszámlám felét hozzák.
  • Oldern the 1st
    #1
    Nagyon helyes, legalább az informatikában -ha más miatt nem is , a takarékosság miatt- gondolnak a fogyasztásra is.