13
A vezetéknélküli internet
  • Pheel
    #13
    #2
  • Newfronter
    Szüli
    #12
    Hát ha rálát a toronyra.... de szerintem ő ennek már utánanézett.
  • Tobacco
    #11
    Ha nincs chello, vagy tvnet lehetöség, akkor az enternetnek vagy az AERONET szolgáltatása, vagy a http://www.anet.hu/ szolgáltatonál van mikros net.
  • ffxi
    #10
    Látjátok!!! Van itt jó szívű ember is.


  • Newfronter
    Szüli
    #9
    Javaslom NE VÁLTS erre! Nekem is ilyen volt, T-Com-os.
    A környékünkön csak ez a lehetőség volt, semmi más.
    A feltöltésed továbbra is a modem marad, amid most van, letöltés pedig a műhold.
    A legnagyobb probléma az, hogy drága a bekötési díja, venned kell egy SkyStar 2-es kártyát...
    A további problémák: Gyakran megszakad a kliensprogram és a modem közti kommunikáció, tehát újra be kell jelentkezned, ezt óránként is csinálhatja, de lehet hogy egy 6 óra hosszáig semmi probléma.
    Ami pozitív: Olyan 90 kb/s -al jönnek le a cuccok vele, viszont torrentet felejtsd el, a ping szám 1000(!)-ben mérhető. A torrentnél fontos a válaszidő is. A böngészés körülményes, elég lassan reagál az oldalakra.
    Online játékot felejtsd el. MSN-él soha nem látott válaszidő késés. (kb 20 mp-es lag)
    Fizeted a műhold havidíját + amit eddig fizettél a modemért.
    Tehát egy perc alapú + havidíjas internetszolgáltatás, ami eléggé hasznavehetetlen. FTP alapú letöltésre ajánlott.
    Viszont ha megszakad a műholdas kapcsolat, akkor nem csatlakozik újra, tehát neked kell megtenni. Eléggé körülményes éjszaka felkellni óránként ellenőrizni, hogy él-e még a kapcsolat.

    Nekem ez volt, de nem jött be. Szerencsére migráltak ADSL-re hűségidőn belül.
    Ugyanis elköltöztünk.
  • Aspyrin
    #8
    Ezt nehezen rakom össze..
  • Newfronter
    Szüli
    #7
    Sorry! De ennek semmi köze az ADSL-hez.
  • ffxi
    #6
    Hagyjuk!
  • Ronny
    #4
    uplinknek GPRS-t használnál?
  • ffxi
    #3
    'Tom, de ez is csak egy "márka" aminek még nincsen tápikja.
  • bertino
    #2
    BAMM
  • ffxi
    #1
    Dial-Up'om van és váltani szeretnék szélessávúra. Csak hogy nem tudni mikor lesz ADSL-em a T-Com által. Addig is aki ismeri ezt a szolgáltatót vagy használója, akkor ossza meg velem véleményét erről, hogy mért is éri meg és mért is nem. THX!!