86
  • NEXUS6
    #86
    ""Na itt kezdődik az innováció: magyar holotévé"

    Ismerek egy srácot, aki dolgozott rajta. Azt mondja, hogy igazából semmire se lehet használni, és az egész projekt célja csupán annyi, hogy a Széchenyi terv keretében jól lenyúlják az államot."

    Valószínűleg többek között már azért nem dolgozik ott mert ezt mondta, vagy azért mondja mert már nem dolgozik ott.
    Gondolom;)

    Én meg ismerek egy embert aki a Visztula projekten dolgozott és ugyan ezt mondta, hogy "igazából semmire se lehet használni, és az egész projekt célja csupán annyi, hogy a júzerektől jól lenyúlják a pénzt.;)
  • BiroAndras
    #85
    "Lehet begyepesedett windows user lettem az idők folyamán de leinte nekem is csicsás meg hipiszupi desgines windowsom volt.
    Ma már, egér szabvany a legótvarabb, leggyorsabb. Háttér nincs, képernyőkímélő sem, legjobb teljesítményre belőle egyedül a clear type és a betutípusok simitása megy.
    Így megy normálisan s ami fő gyorsan, meg stabilan nekem ez sokat jelent."

    Szar géped lehet, ha csak így megy stabilan és gyorsan. Nekem csak az 5 éves, alsó kategóriás mobil gépen kell visszatennem az XP-t classic módba.
    Az 5-6 évvel ezelőtti asztali gépemen, ami most szerver, tökéletesen megy a fullos XP.
  • BiroAndras
    #84
    "Nekem nem lesz a csilivilli vasarlasra osztonzo tulajdnosag."

    Pedig azt pont azoknak találták ki, akik csak ezt látják belőle. Ha fikázás helyett egy picit olavasnál is, akkor tudhatnád, hogy egy halom feljesztés lesz még benne az Aero-n kívül.

    "Az op.rendszernek az a dolga, h a hetterben szepen-csendben-gyorsan tegye a dolgat."

    Ez volt a DOS. Azóta már grafikus felhasználói felületünk is van, aminek a kezelése szintén az OS dolga.
  • BiroAndras
    #83
    "Egy baj van ezekkel a képekkel, mármint azon kívül hogy csúnyák, hogy nincs rajta a taskmanager .. akkor látszódna, hogy mennyire sok memóriát és procit eszik a szépség."

    Tedd fel bétát, és nézd meg. Meg fogsz lepődni.
  • BiroAndras
    #82
    "Na itt kezdődik az innováció: magyar holotévé"

    Ismerek egy srácot, aki dolgozott rajta. Azt mondja, hogy igazából semmire se lehet használni, és az egész projekt célja csupán annyi, hogy a Széchenyi terv keretében jól lenyúlják az államot.
  • BiroAndras
    #81
    "Nem értem miért kell erőltetni például ezt a felbontást. Nekem 17''-os monitorhoz az 1024*768 a kényelmes, többek között ezért nem fogok TFT moncsit se venni mert annak a natív felbontása ennyi."

    17 colon még jó az 1024-es felbontás, de terjednek a 19-es TFT-k, amihez már kevés.
    Nekem meg 21-es TFT van 1600x1200-as felbontással, és nagyon jó, mert minden kényelmesen elfér rajta. 1024-en már nem tudnék dolgozni.
  • BiroAndras
    #80
    "most magyarázza el valaki nekem miért is olyan jó egy 3d-s asztal egy 2ds monitoron? szerintem csak felesleges bonyolítás és csak megnehezíti a munkát..."

    A 3D ablak csak azt mutatja, hogy mire képes az Aero, nem kötelező használni. A lényeg, hogy a 2D képet is 3D-ben rendereli, mert a videokártyák 3D teljesítménye sok nagyságrenddel felülmúlja a 2D-set. Mellékhatáskét egy csomó effektet lehet gyakorlatilag ingyen megvalósítani.
  • BiroAndras
    #79
    "Én azt tartom nagy gáznak a Visztulával kapcsolatban, hogy a 3d-je natív DX, az OpenGL-t csak emulálja"

    Csak ablakban emulál, teljes képernyőn nem, tehát a játékok futását nem igazán befolyásolja.
  • BiroAndras
    #78
    "1 kérdés: ki az a majom, akinek tényleg annyi esze van, hogy ilyen csicsás baromságokkal belassítja a gépét.."

    Pl. az, akinek a gépét nem lassítja be, mert nem 5 éves procija van, hanem új.
    Egy közepes játékgépnek nem jelenthet gondot a grafika. Különösen, hogy az Aero lényege épp az, hogy nem a procit, hanem a videokártyát terheli.

    "kíváncsi lennék, hogy pl. egy full grafikás vistán hogyan lehet többszáz megás képeket szerkeszteni"

    Pont úgy, ahogy XP-n is. Ilyen munkához amúgy is minimum 2GB RAM ajánlott, ahhoz képest meg nem eszik sokkat a Vista.
  • strogg
    #77
    hm. Most nézem a shotokat. Lenyúlták a superkaramba-t is?
  • Supremo
    #76
    Én csak azt mondom: mindenre van megoldás! Erre is lesz!
  • dokar
    #75
    Azt mondja, hogy: "... többek között, hogy a számos trükköt, vizuális effektust tartalmazó ..."

    Hehe, az a trükk, amikor aktiválás nélkül éred el ezeket a funkciókat!
  • tuxika
    #74
    Csak végre jönne már ki....
  • strogg
    #73
    Hm. Hozzátesze3m hallkan, hogy azért a 3D-s abléakkezezlő nem is olyan rossz. Ami azt illeti Én a KDE-hez metisse-t használok, és nagyon bejött. Valamivel tényleg kényelmesebben be tudod osztani a képernyőt, mint a 2D-vel.

    De azt azért hozzáteszem, hogy ehhez kb: a vista+aero HW igényének a fele is elég. (sőt lehet kevesebb) A lényeg, létjogosultsága van, de az aero HW igénye egy vicc.
  • MhyCroft
    #72
    Hmm...:P

    Nem tömeges windows szidás van mert aki beszol írjon jobbat:D, tul sok ember van sok igénnyel és lehetelen tökéleteset alkotni.

    De csatlakozva az előtem lévőkhöz őszintén remélem hogy legy egy gomb mint az xpben(kicsit eldugva az egyszerű user elől) amivel minden ki lehet kapcsolni és rá olyan szoftver amivel meg a többit(start menubül a dokumnetumok, kedvencek... törlése példának okáért).

    Lehet begyepesedett windows user lettem az idők folyamán de leinte nekem is csicsás meg hipiszupi desgines windowsom volt.
    Ma már, egér szabvany a legótvarabb, leggyorsabb. Háttér nincs, képernyőkímélő sem, legjobb teljesítményre belőle egyedül a clear type és a betutípusok simitása megy.
    Így megy normálisan s ami fő gyorsan, meg stabilan nekem ez sokat jelent. Vistára csak akkor megyek át ha lesz benne win98 theme, fullra visszahuzhatok mindent, nekem csak az alap stabil motor kell belőle!:)

    Byez
  • h4x0r
    #71
    Hát, a Kororaa tök jól néz ki, az XGL elég okos lesz, de még azt sem fogom jó sokáig használni. Akkor mit kezdjen az ember az Aero megjelenítésével?
  • KDOG
    #70
    megy a jo kis windows fikázás :)
    Mivan szabad nap volt gdf en ? :) a sok pingvines jégkocka :)
  • RpPRO
    #69
    Igy van, ezen filoztam en is. Ezek utan is ugyanugy hasznalom a wordot, az excelt, a passzianszot, a mozillat es neha lovok valamelyik FPS-sel egy atomstabil es jo XP-s rendszeren. Nekem most is a klasszikus nezet van (98 style) + legjobb telj. setting, pedig eleg bika a gepem.

    Nekem nem lesz a csilivilli vasarlasra osztonzo tulajdnosag. Ugyan mi ujat adhatna nekem, ami erdekelne? Szebb beepitett cd iro progi? Haha. A 3rd party progik rendszerint jobbak.
    Az op.rendszernek az a dolga, h a hetterben szepen-csendben-gyorsan tegye a dolgat.

    Na, johetnek a commentek, h ha rajtad allna, meg mindig barlangban laknank. :))
  • RpPRO
    #68
    Koztudatban kell maradni, csepegtetik az infokat vistarol mar lassan egy eve, olyan ez, mint a s.t.a.l.k.e.r. vagy a DNF. :D

    Amugy jo lesz ez. En is atallok majd ra........ ugy 2009-ben. :))
  • NEXUS6
    #67
    Kösz az infót, nagyon tanulságos volt, meg én is kicsit utána néztem.

    Szal revidiálom a nézeteimet!;)
    Úgy tűnik az M$ télleg berakja a GL-t Visztulába.
  • Kaadi
    #66
    Mancika a titkárnő majd újra felfedezheti a Solitair e rejtélyeit, és ki tudja, talán a 3D környezet annyira inspiráló lesz hogy megtanul sakkozni Kasparov szinten két Wordpad szesszió között.
  • Benedicht
    #65
    Es termeszetesen a Vistaban is lesz "win classic theme".
  • Benedicht
    #64
    "Egy OS-nek nem az a dolga hogy 3D-s legyen, meg 500csillió színben alfa csatornákon fade-elve csillogjon villogjon, hanem hogy minél kisebb erőforrást felhasználva segítse a felhasználót a kívánt alkalmazások használatához."

    Egy OS-nek nem ez a dolga, de - ma mar - jo ha biztositja azt, ha a felhasznalonak erre van igenye, akkor hasznalhassa. Ha Vistat fogsz hasznalni, es van ra igenyed(es geped), hogy a futtatott alkalmazasaidat 3D-ben lasd, akkor megteheted. Ha neked nem kell, vagy nincs ra eroforrasod, akkor nyugodt szivvel kilehet kapcsolni.
  • saitek
    #63
    Hát ha ez elszállt, agyoncsicsázott képernyővédő, akkor mi az XGL?
  • MerlinW
    #62
    "Azok, akik nem a Windows eredeti másolatát birtokolják, nem használhatják majd az Aero motort"

    Ennek örülök:) Megnyugodtam hogy lesz normális GUI is nem ez az elnagyzott erőforrászabáló videojáték, amit Aero-nak neveznek...:) Most őszintén mit látunk a fenti képeken? Egy operációs rendszer kezelőfelületét, ami arra szolgál hogy háttérplatformot adjon az alkalmazások kezelesére vagy egy elszállt, agyoncsicsázott képernyővédőt?:)

    Komolyan nem értem.
    Egy OS-nek nem az a dolga hogy 3D-s legyen, meg 500csillió színben alfa csatornákon fade-elve csillogjon villogjon, hanem hogy minél kisebb erőforrást felhasználva segítse a felhasználót a kívánt alkalmazások használatához.

    (Mac OSX, Gnome, KDE (már a KDE is túllő néha a célon, de legalább jól konfigolható), ill a win classic theme-je)
  • Benedicht
    #61
    WinHEC05
  • NEXUS6
    #60
    Mindkettőre.
  • NEXUS6
    #59
    Érdekes kérdés, hogy mi lesz a jövő.
    Az biztos, hogy egy scene minden egyes képpontját, pláne, ha valami szabadtéri dologról van szó, nem lehet letárolni.

    Na de hát ugye nem véletlenül vannak a 3d objektek. Csak annyit kell tenni, hogy a vidkarit be kell integrálni a tv-be.

    TVújság a jövőből:
    "20.30 Barátok között; 100005984672412. rész. Quake64 motorral (OpenGL11 szükséges)!
    Küldje be SMS-be mit dugott Rezső a szekrény mőgé?"
    ;)))
  • Benedicht
    #58
    Melyik reszere?
  • NEXUS6
    #57
    És valami hívatalosabb forrásod is van?
  • Benedicht
    #56
    "Én a TinyVistát várom már;)

    Az XP felment egy 233MMX-es penyóra, 64 MB RAM-mal és még műxik is!;)))"

    "Minimum system requirements are documented in the preliminary WinSAT Reference: X86-compatible CPU with SSE extensions, 256 megabytes of memory, and 1024 x 768 capable graphics. Native Vista drivers or legacy XP drivers can be used."

    (http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista)
  • Caro
    #55
    Hát igen...
    És egy ilyen filmhez tényleg holodisk fog kelleni :D
    Meg optoproci :)
    Viszont ez jól többszálusítható folyamat, úgyhogy még esélye is lehet.
    Minden proci számolhat egy látószöget, persze ha azt akarjuk, hogy mai részletességet kapjunk, akkor azért még egy "picit" lejjebb kell nyomni a mostani csúcskártyák méretét és fogyasztását.
    Bár végülis csak két szög kell: az a kettő, ahonnan nézed.
    Ha azt elő tudja állítani, bőven elég.
  • Benedicht
    #54
    "Én azt tartom nagy gáznak a Visztulával kapcsolatban, hogy a 3d-je natív DX, az OpenGL-t csak emulálja, és ez a multiplatformos gámáknak nagy .

    Köszönjük M$, hogy újjabb pofont adtál az egész PC-s játék iparnak, úgy is olyan "jól" van mostanában."

    Ugy latszik nem eleg egyszer leirni nektek.
    1.) FullScreen-ben NEM emulal OGL-t.
    2.) A legujabb hirek szerint a driver irok irhatnak ogl drivert a desktop kornyezet ala is(kikenyszeritettek a MS-bol). (http://www.gamedev.net/community/forums/showfaq.asp?forum_id=25#q13)
  • NEXUS6
    #53
    Bocsesz, de szerintem ez tök nyilvánvaló.

    Monnyuk ha csak egy szemed van, akkor télleg nem sok újjat ad.
    De szerencsére az emberek 90%-ának azért többé kevésbé megvan mindkettő.))), ebben az esetben viszont mélységérzetet ad, növeli a jelenlét érzetet.

    Azért a kamerát mozgatva vették fel, mert 2D monitoron elég "nehézkes" máshogy a 3Dt érzékeltetni.
    ;)

    Pl. Hallgass meg valamit monoban, aztán sztereobán, aztán 5+1 csatornán. Szerintem azért van "némi" különbség és ez nem csak tömegpszichózis.
  • Anteris
    #52
    erről beszélek:

    http://www.holografika.com/HoloVizio640RC.avi
  • mousee
    #51
    Dolgoznának ki tényleg egy jó védelmi rendszert, amit nem tudnak megtörni (bár úgyis megfognak, megtörhetetlen védelem nincs), egyből nem lenne annyira elterjedt a vista :)
  • Anteris
    #50
    lehet, hogy szegényes a fantáziám de ez a technológia a hagyományos tévézésnél mennyi pluszt nyújt? Jó oké, látom inne-onnan a szereplőket, és? Tévénézés közben általában egy helyben ülök a seggemen és nem sétálgatok, de tegyük fel hogy mászkálok, akkor sem a szereplők seggére vagyok kiváncsi hanem arra amit a rendező meg akar mutatni, szal nem vágom a témát.
  • SSB Joda
    #49
    Tökéletes megoldás. Még jó, hogy a számítógép alkatrészeit nem kell külön-külön online regisztrálni.
    De azért még a Linux is hoz majd meglepiket. Nem hiába jobb a Linux.
  • TothLaci
    #48
    Televan kékhalálal, ha jól tudom :)
  • Mr. Perfect
    #47
    Használj Windowblind-ot! Azzal már most is ugyanilyenre lehet alakítani a WinXp felületét. Van átlátszóság is benne meg minden szar ami kell. :)))