70
Focus dízelmotorral
  • DJ Bee18
    #30
    adac 2004
    Ez alapján is igaz a megállapításom, 1-2 év alatt hirtelen tönkremmenni kezdtek? :D
    Különösen fontosnak tartom a 2004-es 0,7-es adatot...
  • DanielT
    #29
    Egy ilyen statisztika sokkal több tapasztalatot vesz alapul mint amire az egyénnek lehetősége van, szóval az, hogy másnak nem volt gondja a saját autójával, nem jelenti azt, hogy a többieknek is minden rendben van.
  • DJ Bee18
    #28
    Komolyan nem értelek. A Ford C-Max, Focus, Mondeo TDCI-ket mindenki tiszteli az autómániákusok között, teljesen megbízhatóak.
  • Mentol
    #27
    Nem bakker. Te állandóan a statisztikákat bújod, vagy élsz a való világban is?
  • DJ Bee18
    #26
    Elvakult rizsrakétás :DDDD
  • DJ Bee18
    #25
    hallgassunk tizedszázalékokra?
  • Borg
    #24
    "Jaja. Ki nem szarja le az AutoBild statisztikát? Jó az a Ford dízel. "

    Azért tényleg nem vágod ugye, hogy mennyire vicces amit irsz?:D
  • Mentol
    #23
    Hagyd! Elvakult rizsrakétás (Honda?)...
  • DJ Bee18
    #22
    olvasgass Focus teszteket, meg 1,6 dízel teszteket más autókban. Vezess.hu, A5.hu, Totalcar.hu
  • DJ Bee18
    #21
    de nem érted, hogy nem pözső? ccsak a motor, de nem azok szarnak be, hanem a váltó, meg elektronika
  • DJ Bee18
    #20
    A Ford Focus második helyet ért el kompakt autók között.

    cikk:http://auto.vezess.hu/hir.php?idx=6023

    Elkínlódhatunk még...
  • Mentol
    #19
    Jaja. Ki nem szarja le az AutoBild statisztikát? Jó az a Ford dízel.
    Mondjuk a TDCi többet eszik, mint a TDDI, meg egy kicsit több benne a hibalehetőség is. Egyébként a henger űrtartalmat(ccm3) nem lehet mással pótolni, szóval, ha erős gépet akarsz, akkor ne 1.4-est vegyél...
  • Borg
    #18
    Miért, netán a te szubjektív véleményed alapján mérlegeljek? :)

    Nem kell úgy gondolkodni mint én, vegyetek csak pözsót. Engem ugyan nem zavar :)
  • DJ Bee18
    #17
    ha te ez alapján mérlegelsz...
  • DJ Bee18
    #16
    van 1,6 TDCI 110 lovas, 1,8 TDCI 115LE, és 2,0 TDCI 136 LE. Nem értem, a PSA konszern dízelmotorjait mindenki elismeri, csak most hallok ilyen marhaságokat...
  • Borg
    #15
    Auto-Bild féle legfrissebb minőségi statisztika:

    1. Mazda
    2. Toyota
    3. Honda
    4. Hyundai
    5. Nissan
    6. Chevrolet (!!!)
    7. Volvo
    8. Suzuki
    9. Mitsubishi
    10. Opel
    11. Audi , BMW , Smart
    14. Skoda
    15. Mercedes
    16. Ford , Seat , VW
    19. Kia
    20. Alfa Romeo
    21. Citroen
    22. Renault
    23. Fiat , Peugeot


    just for info...
  • DJ Bee18
    #14
    figy ilyen alapon ne vegyél jaguárt (új 2,7 dízel), volvot, mazdát, fordot, stb. Ezt a logikát nem értem, a motorral semmi gond nincs. A Focusnál minden tesztben három dolgot szoktak kiemelni: pontos kormányzás, remek futómű, megbízhatóság. Még a tulajok is. Ajánlom bármelyik oldalt.
  • Shan
    #13
    ja, hogy a fordban is pözsó lincences motor van??? akkor bocsi...
    az 1.4-es fusionban is gondolkoztunk, ezek szerint az felejtős?

    Botond: a focusban 1.8-as 110 lovas van, nem hiszem, hogy erőtlen lenne (szvsz)
  • DJ Bee18
    #12
    abba igaza van hogy PSA motor :)
  • Borg
    #11
    A TDCI a pözsótól van benne. Ugyanaz mint a HDI.
  • Borg
    #10
    Figy, szerintem sasold meg pl az ADAC megbízhatósági statisztikákat az elmúlt 2-3 évre visszamenőleg.

    Elárulom neked, hogy az első 5 helyen japán autó van, a franciák pedig az utolsó 5 helyen. De a top10-be ha jól emlékszem a ford sem tudott bejutni (a merci 15. helye pedig egyszerűen lol, de ez más téma). Szal a szlogenből csak a második szó pont nem igaz...

    Mindenesetre ezen nem fogunk összeveszni, akinek pözsó (motoros autó) kell, az vegyen azt.
  • Shan
    #9
    De ez ford, te gyagyás..:))))
  • DJ Bee18
    #8
    de az hogy erőtlen, könnyen lefullad, az a motor karakterisztikájából fakad a VW 2,0 PDTDI-je is könnyen lefullad, nagy gázt kell adni, a turbódízeleknél sztem nem ritka
  • Botond #7
    Hugomnak 1.4es Ford Fusion TDCIje van,és jót nem tudok róla mondani. Az egy dolog,hogy szar erőtlen az egész,de még az alapjárat is szar,folyton lefullad. Szerelők szerint semmi baja.
  • DJ Bee18
    #6
    látom értesz hozzá. Peugeotokban az elektronika rosszalkodik, hogy a motor (főleg a dízel) gallyra ment volna, még nem hallottam. Nem hiába választja a Mazda, Ford és a Volvo is. Pl. az előző Focus a kategória egyik ha nem a legjobb megbízhatóságú autója volt még a TDCI-vel együtt is.

    Más: AUTÓ Mánia topic nem volt jó??
  • DanielT
    #5
    Ők fejlesztették ki a common-railt és a legelismertebbek mindig is a dízelmotorjaik voltak.
  • Borg
    #4
    Még szép, hogy egyik se :)
    Pözsó dízel úgy kéne mint púp a hátamra...
  • DanielT
    #3
    Még szép, hogy a tédécéí.
  • Borg
    #2
    A TDDI sima turbódízel, még a régi fajta, és gyengébb is.
    A TDCI meg már common rail, modernebb, és jobban is teljesít.
  • Shan
    #1
    Hali!

    Tapasztalt tulajoktól, vagy szerelőktől várok segítséget, melyik dízelét válasszam. A TDDI-t, vagy a TDci-t. Melyek az előnyei-hátrányai mindkettőnek.
    Napi 100-150 km használatra (nem városi) kell az autó.

    köszi