54
  • mousee
    #54
    a többi "apróság" elhanyagolható nemde? :PPP
  • mousee
    #53
    Miért? Elvileg a motor is tök ugyanaz, mint az autó, csak nincs benne legkondi :)))

    LOL
  • z5oTtu
    #52
    "amennyiben a Linux is támogatná a DRM-megoldásokat, akkor nem különböztetné meg igazán semmi a Windowstól."

    ez senki nem gondolhatja komolyan
  • rigidus
    #51
    ... es finom friss ropogos penzecsket osztogatnak majd minden apro szarert a T. Userek az osszes ratelepedett nagytokes piocanak ...

    ... es minden ami nem igy mukodik, azt {lol on} FEL KELL SZOLITANI, hogy: "fel kell zarkozni" {lol off}, hogy a user ismet boldog lehessen es ott is vegre megnyiljon a lehetosege, hogy osztogathassa az apropenzt a "lazasan dolgozo" nagytokes -oknek ...

    ugy legyen ...
  • Golyókapkodó
    #50
    "Mint ismeretes, a Vistában három digitális másolásvédelem is helyet kap: a videókat és audiofájlokat egyaránt védő Protected Media Path, a Protected Video Path és a Protected User Mode Audio."

    Megvan, hogy mi lesz a három forradalmi újdonság a Vistában, végre megtudtuk...

    RealPlayeren meglátszik, hogy képzelik el a jövőt: az egy mindenhová pofátlanul betelepülő, az autostartba száz cuccot bepakoló, géprohasztó nemtommi, emellett mindent telenyom reklámmal
  • strogg
    #49
    Tudom javasolni az Ogg-ot. Szerintem szebb a hangja is. Legalábbis én már csak ogg-al foglalkozom komolyabban. A egy xine install meg alapból megoldja az mp3 a gondodat:))) Ugyanis a suse multimédia tekintetében ki van herélve. (a jogvédők miatt). Tehát egys jó lejátszó mindenképpen befigyel. (apt-get megoldja 2 perc alatt, csak ki kell adni a parancsot, aztán kész)
  • dirty dogg
    #48
    kétségtelen, hogy nem lehet egyetérteni azzal, amit a bocifejű mondott, de a szomorú helyzet az, hogy aki teheti az próbáljon alapból mp3-at lejátszani az xmms-sel suse10-ben. az más kérdés, hogy meg lehet oldani, de a jogvédelem miatt csak szivatják a népet.
    figyeljétek meg, lesz abból valami, amit bocifejű bőgetett!
  • the Godfather
    #47
    Elég boci feje van szegénynek...
  • unranked
    #46
    :) De igen. Csak Jeff Ayars még rajta is túltesz az ilyen szövegekkel :))
    Ez a csávó no komment, ennél nagyobb marhaságot nem is mondhatott volna...
  • Rednek
    #45
    "kezdjék meg a digitális jogkezelési (DRM) rendszerek integrálását a Linux-kernelbe, "
    Ilyen és ehhez hasonló felszólalások után, amikor a fogyasztó felé korlátotzni akarnak valamit, mindíg elkzedek gondolkodni, hogy legszívesebben leköpném, aki ilyet kitalál... ,de mivel féltem a monitorom, ezért nem teszed ilyet... de csakis ezért.
  • rigidus
    #44
    Nem ertem miert kell meglepodni. Ilyen poziciot nyelvmunkaval lehet kapni nem pedig IQ-val.
  • rigidus
    #43
    Minden elismeresem.

    Nem ertem mi a bajotok az ilyen eltajolt manusokkal. Ha nem lenne egy-ket ilyen melyenszanto bekopes, nem lenne min nyeriteni.

    Meg sok ilyen cikket kerunk!
  • Adenoma
    #42
    de hogy tud egy alvezér ennyire nagy marhaságot kijelenteni?
  • Hege15
    #41
    Ez egy fasz
    A linux épp azért jött létre hogy adjon mégegy választási lehetőséget.
    és akkor jön ez az ember és hóttótál az ellenkezőjét mondja
    ki érti ezt ?
  • Praetor
    #40

    Elmehet a bús fenébe a baromságaival...

  • tomsolo
    #39
  • jzombi
    #38
    Az nem Chuck Norris?
  • MacrosTheBlack
    #37
    Szakemberek szerint ugyanakkor amit a RealNetworks alelnöke követelt, megvalósulása esetén egyben a Linux halálos ítélete is lehet. A felhasználók ugyanis pont a korlátlan szabadság érzése miatt szeretik a Linuxot és ha ez elveszne vagy részben sérülne, kiábrándulnának az operációs rendszerből. Azzal is érvelnek, hogy amennyiben a Linux is támogatná a DRM-megoldásokat, akkor nem különböztetné meg igazán semmi a Windowstól.


    Georg Greve, a Free Software Foundation Europe (FSFE) elnöke ezzel szemben a RealNetworks alelnökének véleményére reagálva kijelentette: tudomásul kell venni, hogy a számítógép-tulajdonosok nem szeretik a digitális jogkezelést.
  • greg971
    #36
    Egy szart fogják a linux distribukat fejlesztő embereket arra kényszeríteni hogy kövessék ezeket az irányelveket.

    Idézet a cikkből : Ayars szerint azonban nincs helye ellenvéleménynek, a Linuxnak a Windows Vista által kijelölt utat kell követnie

    Na ez aztán a pofátlanság . A LINUX azokat az irányelveket fogja követni , ami miatt létrejött!!!!!!

    A többi meg csak pofaszárítás
  • Geza ba
    #35
    Már volt rá példa. Egy kis történelem lecke:
    DIVX
  • Besz
    #34
    Ezt a Linux.hu-n lehet olvasni:

    "Vidámabb az a hipotetikus jelenet, amikor a bankrabló mikiegeres pólójának láttán a DRM-funkciókkal felvértezett biztonsági kamera kikapcsol. Hiszen jogvédett anyag került elé, és az illegális másolatkészítést meg kell akadályozni. Ez elsőre viccnek tűnik, de az Adobe Photoshop elkezdte megnehezíteni, hogy neves képfeldolgozó programjával bankjegyek képeit kezeljék."
  • unranked
    #33
    Jeff Ayars az isten! Ha nincs drm a nem-windows rendszerekben akkor azoknak vége! Higyjétek el, mert az istenünk mondta!! Ha egy szerver gépen nincs a kernel-ben drm, akkor az a szerver rossz! Mert Jeff Ayars azt mondta!
    Ha Jeff Ayars beleesik a vízbe, nem lesz vizes. A víz lesz Jeff Ayars-os.
  • Besz
    #32
    Nem igazán tudtam, hogy mi az a DRM, így rákerestem a neten. Hát igen, elég durva jövő felé nézünk. Egy mondat megragadta a figyelmemet:

    "Ezzel azt is lehet korlátozni, hogy a felhasználó mennyi ideig olvashassa a terméket."

    Higgyétek el, eljön majd az az idő, amikor például Dvd-t csak így lehet majd kapni:
    x ár - 1-szer lehet lejátszani
    5x ár - 10-szer lehet lejátszani

    Persze, és kizárólag csak az aktuális Win-en!
  • strogg
    #31
    Csa kegy röpke adalék.
    http://euroastra.org/

    A cikk címe: Nomen est omen: Létrejött a MAFIAA

    És ez nem vicc!
  • raingun
    #30
    Még szerencse hogy jön a procikban a virtualizáció, így realtime lehet több op.rendszert futattni.
    Most már nem csak a programok között váltogathat majd az ember hanem a rendszerek között is.
    Így ha az egyik nem enged valamit, kapcsolsz a másikra :-D
  • AgentKis
    #29
    Különben a rílpléjer meg télleg egy utolsó szemét lejátszó az biztos
  • AgentKis
    #28
    Bocsi! lemaradtak az idézőjelek...
  • AgentKis
    #27
    legalabb 1 orszag mindig lesz, ahol nincs betiltva minden konverter

    Ha anyagi érdek fűződik hozzá mondjuk USA irányból (lásd pl. olaj) akkor nem lesz, mert lebombázzák/megszállják és a saját, demokráciának álcázott pénzuralmi rendszerüket ültetik oda.
  • AgentKis
    #26
    A mafiák közül a legnagyobbat hívják államnak...
  • n3whous3
    #25
    Igazi f*szkalapok ezek mind. Csak azért követelik a védelmet, hogy utána sok pénzt szedhessenek be a "védelmen" keresztül. Asszem a mafia szokott ilyen módszerekkel operálni, nem?
  • vjanika
    #24
    De igen, ők azok :-) Csak azt nem értem, hogy mit gondolnak magukról, kik ők?

    Mellesleg már kipróbáltam pár lejátszó progit, de bizton állíthatom a RealPlayer messze a legrosszabb és legidegesítőbb (amikor a reklámok megjelentek a realplayer-ben, na akkor ment fel a pumpa bennem leginkább)
  • Orgi-CRPD
    #23
    Realnetworks? Nem ők hegesztik a Naprendszer legokádékabb videjólejátszó szoftverét?
    -Orgi-
  • JeD
    #22
    Az a baj, hogy

    1. az iPod-okat, es hasonlo szarokat vasarlok magasrol tesznek a "kozosseg"-re (egyebkent is, milyen kozosseg?)
    2. az emberek tobbsege nem ert hozza / nem erdekli a szamitastechnika ilyen szinten (meg ha ez nem is IT kerdes, de ugy latjak)
    3. meg sokan azok kozul is inkabb birkak

    Sajnos en sem hiszem, hogy kikerulheto a DRM a Linuxban (Linus sem, btw), de amig ki lehet kapcsolni, nincs vele gond. Kulonben is, legalabb 1 orszag mindig lesz, ahol nincs betiltva minden konverter :)))
  • MrCrowley
    #21
    "akár törvény is születhet arról, hogy egy OS csak akkor legális, ha támogatja a DRM-et"
    Mint pl: DOS, *BSD, AIX, VAX, Solaris és társaik? ;)
    Vagyük észre azt hogy bizonyos operációs rendszereken ennek kb 0 jelentősége lenne, ugyanis nem éppen multimédia célokra készülte, de ettől még operációs rendszerek.
  • snorbi
    #20
    Én is utálom a DRM-et és a kapcsolódó megmondóembereket, mint az idézett ürge.

    De: mivel a pénz a jogvédő szervezetek mögött áll, ezért idővel - megfelelő lobbizseton leszurkolása után - akár törvény is születhet arról, hogy egy OS csak akkor legális, ha támogatja a DRM-et. És persze ha illegális OS-t használsz, akkor megkorbácsolnak, becsuknak, stb. Sajna szerintem a tengerentúlon ebbe az irányba haladnak erősen. Európában szerencsére páran másképp gondolkodnak, de ott sem egyértelmű többségről van szó (és itt persze nem átlagemberekre, hanem vezetőkre gondoltam).
  • sathinel
    #19
    Na billgenyó után szabadon már mindenki azt hiszi hogy irányítania kell a felhasználók igényeit, és megmondani hogy mit is szeretnének ők valóban? LOL! Hitler lehet hogy meghalt de eszméi továbbélnek az emberekben((((((( Igaz ez itthon is pár majomra sajnos ... Kezd betörni az amerikás baromságáradat.
  • silanor
    #18
    Ahhoz, hogy meghallgassam a radio kabaret sajnos fel kellett tennem a rílfost. Mondjuk ahogy fent volt letoltottem egy plugint winamp-hoz es azon keresztul hallgatom, de sajnos ahhoz fent kell lennie ennek a...
  • strogg
    #17
    ez megint egy agyatlan cikk, már elnézést. A kernelhez modilként csatolják a DRM-et, amt semeddig nem tart kilőni. Ha más nem olyan disztrot rkaok fel, amelyikben alapból nincs. Ez lesz a köztes út. Ez a pali csak veri a nyálát.

    Másik. A vista-ra én nem tennék egy vasat sem mint befutó, többek közt a DRM miatt.

    Harmadrészt. Csak azzal lehet megcsinálni ezt az egész szerzői jogi gestaposdit, akivel lehet. Aki meg DRM-es mp3 lejátszót vesz egyrészt megérdemli, másrészt a közösséggel is kibax. AMit ugyanis nem vesznek a vásárlók, elhsorvad. Akármelyik gestapo áll is mögötte. Ezt kéne megérteni végre.

    A linuxosokat sok cég azért utálja, mert így gondolkodnak, és nem agyatlan tagjai a fogyasztói csürhének.Remélem mind többen leszünk szálkák az ilyen cégek szemében, és végre változik valami. De kiemelem. Ennek a szitunak a változása kizárólag rajtunk múlik. Kivétel nincsen.
  • lmisi
    #16
    Szerintem, lesz DRM támogatás, talán akár kernel szinten is. Viszont ez szabadon ki-be kapcsolható lesz és vagy ki-be forgatható lesz a kernelbe.
    RealKutyaizé futtatható bináris alkalmazás-player meg eldöntheti futás közben ha be van kapcsolva és engedélyezett a lejátszás lejátsza-e. Már ha valaki realplayerre vágyik linuxon. Egyetemesen kötelezni azt nem lehet, ez a lényege az OPENSOURCE-nak. Azaz a felhasználó azt tesz az operációs rendszer amit akar, szabadon babrálhatja és bármit benne. Ez is mutatja, hogy csak a lényeget nem érti a realcsóka.
  • Adenoma
    #15
    végülis, gondoljunk bele:
    az az operációs rendszer fog eltűnni, amiben nincs másolásvédelem. hát ettől a logikamentes fenyegetőzéstől nem kakiltam össze magam, szegény realnetwörk meg gyárthatna normálisabb lejátszót, nemcsak ilyen nagyongyengét.